Звіт про виконання розпорядження голови облдержадміністрації відСкачати 262,55 Kb.
Дата конвертації11.10.2019
Розмір262,55 Kb.
ТипЗвіт
ЗАТВЕРДЖУЮ
Заступник голови обласної державної адміністрації
Е.А. Гугнін

Звіт


про виконання розпорядження голови облдержадміністрації від

28.02.2017 №85 «Про затвердження Плану обласних заходів

із реалізації Національної стратегії сприяння розвитку

громадського суспільства в Україні на 2017рік» (зі змінами)


На виконання п. 1 плану обласних заходів у Запорізькому медіа-центрі 07.02.2017 за участі голови облдержадміністрації К.Бриля проведено публічну дискусію щодо сприяння розвитку громадянського суспільства.

Під час заходу  громадські діячі та експерти обговорили основні громадські ініціативи, які не тільки мають важливе значення, а й потребують підтримки та увійдуть до плану Національної стратегії з питань сприяння розвитку громадянського суспільства Запорізької області на 2017 рік. Співголова координаційної ради Д.Арабаджиєв, головними напрямками роботи в 2017 році запропонував визначити співпрацю з об’єднаними громадами, проведення просвітницьких заходів, причому увага приділятиметься окремо різним віковим категоріям. Не менш важливі  медичні питання та пільги для бійців АТО. Пріоритетом залишається робота в напрямку децентралізації, яка  спільно проводиться координаційною радою та Офісом реформ у Запорізькій області.

На виконання п. 2 обласних заходів у області ведеться активно проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань децентралізації у відповідності до затверджених планів проведення та медіа-планів.

На виконання п. 3 обласних заходів у Запоріжжі відбулося засідання за круглим столом на тему: «Досвід  створення інституцій місцевого розвитку» за участю заступника голови-керівника апарату облдержадміністрації З. Бойко. представників відділень асоціації міст України та проекту ПРОМІС. Проект ПРОМІС працює в п’яти областях України, у томі числі  в Запорізькій області  співпрацює з містами  Запоріжжя, Енергодар, Бердянськ. Основним завданням проект ставить реформування регіональних відділень і перетворення їх на сервісні центри, які будуть надавати широкий спектр послуг територіальним громадам. На сьогодні Запорізьке регіональне відділення надає консультативні послуги щодо впровадження реформи децентралізації.

Облдержадміністрацією проводиться системне навчання на територіях, пов’язане з управлінням різними сферами діяльності в об’єднаних територіальних громадах. У рамках цієї роботи у Веселівській ОТГ, відбувся семінар-тренінг «Ефективне управління освітою в ОТГ: від створення органу управління освітою до реалізації плану оптимізації мережі шкіл». У заході взяли участь понад 130 представників органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад, керівників закладів освіти, відділів освіти громад та райдержадміністрацій Мелітопольського, Веселівського, Якимівського, Великобілозерського та Кам’янсько-Дніпровського районів. Слухачі детально зупинилися на змінах, внесених до Закону «Про освіту», структурі освітньої сфери, в теорії та на практиці розібралися з поняттями «опорна школа», визначивши її переваги для об’єднаної територіальної громади, які дають можливість   підвищити якість освіти,  залучати фінансування, створювчасники заходу також розглянули питання  щодо повноважень, функцій та додаткових можливостей органів управління освітою в ОТГ, обов’язків та відповідальності директорів шкіл в умовах Нової української школи. Особлива увага була приділена інклюзивній освіті, розв’язанню  проблем підвозу дітей та харчування в школах, створенню сучасного освітнього простору,  можливостям залучення додаткового фінансування на освітній округ.

Департаментом соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва «Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» у містах Запоріжжя, Оріхів, Мелітополь та Бердянськ проведено міжрайонні семінари-тренінги для фахівців, відповідальних за забезпечення реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення об’єднаних територіальних громад, представників територіальних центрів соціального обслуговування, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

У Запорізькому Центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся семінар «Особливості формування місцевих бюджетів об’єднаних територіальних громад», під час якого були розглянуті основні особливості бюджету 2018 року, формування місцевих бюджетів об’єднаних територіальних громад, а також програмно-цільового методу формування бюджетів. Цей семінар є актуальним для об’єднаних територіальних громад, особливо для тих, хто вперше буде формувати власні бюджети.

У Запоріжжі  в рамках проекту «ПУЛЬС», що впроваджується Асоціацією міст України за підтримки USAID, проведено практикум із застосування законодавства на тему: «Застосування містобудівного законодавства. Організація виконання повноважень у сфері архбудконтролю». У заході взяли участь заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації З.Бойко, спеціалісти міських та селищних громад, селищні голови, представники виконавчої влади та місцевого самоврядування. Учасники практикуму  отримали  рекомендації щодо створення містобудівної документації різних рівнів, її затвердження і подальшого практичного використання, в тому числі при складанні місцевих програм соціально – економічного розвитку населених пунктів та інших планів і програм; обговорили необхідність створення генеральних планів населених пунктів, детальних планів територій із урахуванням місцевих особливостей, практику застосуванню законів і підзаконних актів під час будівництва.

На виконання п. 4 обласних заходів з метою підвищення рівня громадянської освіти населення щодо можливості захисту своїх прав та інтересів на території області проводяться відповідні дні інформування населення.

У співпраці районної державної адміністрацій та Чернігівського бюро правової допомоги Бердянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги протягом року було проведено 122 просвітницькі заходи: публікації, семінари для різних категорій населення, зокрема, внутрішньо-переміщених осіб, учасників АТО, відкриті уроки з правової тематики, проведено 42 консультації членів громадських об'єднань, організацій.

У закладах професійної (професійно-технічної) освіти області щомісяця проводяться засідання штабу з профілактики правопорушень, на які запрошуються працівники кримінально-виконавчої інспекції Управління Державної пенітенціарної служби України в Запорізькій області.

На офіційному сайті Запорізької районної державної адміністрації створено постійну діючу веб-сторінку центру допомоги учасникам АТО, на якій розміщена правова база з цього питання, яка постійно оновлюється.

На виконання п. 5 обласних заходів протягом 2017 року в рамках Програми підтримки розвитку інформаційно-просвітницької діяльності громадських організацій у Запорізькій області на 2015-2018 роки, затвердженої рішенням сесії обласної ради від 05.03.2015 № 8, виготовлено 48 біг-бордів та 35 сіті-лайтів з актуальних питань участі громадськості в управлінні державними справами.

На виконання п. 6 обласних заходів проведено близько 350 консультацій з громадськістю з актуальних питань реалізації державної політики на регіональному рівні. Обговорено понад 120 проектів регуляторних актів в області, 185 програм економічного, соціального та культурного розвитку, звітів головних розпорядників бюджетних коштів.

На виконання п. 7 обласних заходів створені сприятливі умови для стажування активістів інститутів громадянського суспільства на базі місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Стажування пройшли 11 громадських активістів, частину з них за результатами конкурсу призначено на посади у органах виконавчої влади.

На виконання п. 8 обласних заходів на початку року діяльність Громадської ради при облдержадміністрації в зв’язку з внутрішніми чинниками була призупинена, разом з тим видано розпорядження голови облдержадміністрації від 16.05.2017 № 219 «Про припинення повноважень складу Громадської ради, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації від 12.06.2014 № 263 «Про затвердження складу Громадської ради при облдержадміністрації» (зі змінами)». За ініціативи громадськості навесні створена Рада громадських організацій при облдержадміністрації, затверджена розпорядженням голови облдержадміністрації від 29.03.2017 № 130.

Діяльність Ради направлена на сприяння участі представників громадських організацій у формуванні та реалізації державної політики на регіональному рівні, проведенні реформ, врахуванні інтересів громадськості при прийнятті управлінських рішень органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. Працюють активно десять профільних комісій.

Масштабне обурення громадськості викликало зловживання тендерними закупівлями в галузі «Харчова промисловість та громадське харчування» в комунальній установі «Запорізький обласний протитуберкульозний клінічний диспансер». За словами членів постійної комісії з питань правоохоронної діяльності та боротьби з корупцією (голова – Мельниченко Т.М.) на Павло-Кічкасі працюють понад десяти точок, де можна придбати масло, ковбасу, які призначалися для пацієнтів вищезазначеної комунальної установи. Готується розпорядження голови ОДА щодо створення спеціальної комісії для перевірки тендерної документації у комунальній установі «Запорізький обласний протитуберкульозний клінічний диспансер».

За ініціативи профільної комісії з питань оборони (голова – Мороко В.В.) відбулася зустріч з делегацією американської дослідницької фундації «Спадщина» у складі екс-заступника державного секретаря Вільяма Шнайдера, спеціаліста з військово-промислового комплексу Джина Юрківа, члена комітету із зовнішніх справ Українського конгресового комітету Америки Бориса Потапенка та аналітика Володимира Сокора, який займається проблемами пострадянського простору.

Члени делегації поінформували про американський досвід координації силових структур  національного та регіонального рівнів, систему навчання військовим спеціальностям для резервістів, перспективи співпраці в інформаційній сфері. Регіональний координатор громадської ініціативи «Вільні люди» Дмитро Харьков розповів про співпрацю обласної влади та громадськості щодо протидії проявам сепаратизму, недопущення війни на запорізьку землю, акцентував увагу на розвитку системи територіальної оборони.

У 2017 року члени профільної комісії з екологічних питань (голова – Строкін О.) зустрілися із представниками екологічних організацій Запоріжжя. Темою зустрічі стала проблема сортування сміття. Спільно визначили пріоритети та шляхи по вирішенню цієї проблеми. Зустріч відбулась за підтримки проекту «Кольорові Відра». Також члени профільної комісії активно протидіють браконьєрству, проводячи рибний патруль на березі р. Дніпро.

У м. Токмак протягом звітного періоду представники Громадської ради приймали активну участь у засіданнях виконкому; «круглих столах» з питань діяльності КУ «Центральний ринок», впровадження реформи децентралізації у місті; навчальних семінарах, тренінгах, акціях різного напрямку. Практика взаємодії з громадськістю дозволяє виявляти проблемні питання в роботі міської влади, попереджувати можливе виникнення конфліктних ситуацій між громадянами або юридичними особами та міської владою.

На виконання п. 9 обласних заходів в області активно проводяться громадські та антикорупційні експертизи проектів нормативно-правових актів місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

У листопаді 2017 року К. Бриль провів зустріч із представниками Ради громадських організацій при облдержадміністрації. Під час спілкування голова профільної комісії з питань правоохоронної діяльності та боротьби з корупцією при ОДА Таїсія Мельниченко повідомила про результати перевірки КУ «Обласний протитуберкульозний клінічний диспансер» ЗОР, в результаті якої було виявлено чимало порушень. В тому числі і порушення нормативно-правових документів. Зокрема, у забезпеченні харчуванням пацієнтів закладу. Представники громадськості наголосили, що нині вони готові провести перевірки в інших комунальних закладах регіону. В тому числі за участі професійного аудитора. Проте, їм не вистачає повноважень.

На виконання п. 10 обласних заходів у квітні 2017 року проект Запорізького обласного відділення громадської організації жінок-інвалідів «ДОННА» став переможцем конкурсу соціальних проектів, який провів Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації в рамках виконання обласної Програми соціальної підтримки ветеранів війни, праці, дітей війни, інвалідів, інших соціальних груп населення, що перебувають у складних життєвих обставинах, «Назустріч людям» на 2015-2019 роки. Центр надає безкоштовні послуги для жінок з діагнозом «мастектомія» (рак грудей), які перенесли операцію з видалення молочних залоз. Фахівці та волонтери Центру надають всебічну підтримку онкохворим жінкам, а саме:  консультують з питань відновлювальної дієти після хіміо- і променевої терапії, лімфодренажного масажу, гімнастики при нерухливості плечових суглобів, гімнастики при лімфостазі,  надають правові консультації, консультації психолога, з питань протезування та бандажування.

На виконання п. 11 обласних заходів за ініціативи обласного центру допомоги учасникам АТО та участі членів обласної координаційної ради  відбулося засідання за круглим столом, присвячене перспективам започаткування власного бізнесу демобілізованими бійцями. На завершення учасники зустрічі провели семінар-тренінг, обговорили порядок реєстрації юридичних осіб, вибір системи оподаткування, алгоритм відкриття банківських рахунків тощо.

У рамках децентралізаційного марафону за участі членів обласної координаційної ради відбулося засідання за круглим столом, присвячене законодавчому супроводженню процесу передачі влади на місця.

За ініціативи координатора проектів ОБСЄ в Україні та за підтримки адміністрації Президента України у Запоріжжі відбулося засідання за круглим столом із обговорення проекту Закону України «Про Національний фонд розвитку громадянського суспільства, який стане самоврядною неприбутковою організацією під паритетним управлінням держави та громадськості.

На виконання п. 12 обласних заходів у бібліотеках діють книжкові виставки та тематичні полиці на тему розвитку громадянського суспільства: «Захист прав дитини – це завдання школи та держави», «Дитина: твої права та обов’язки», «Закон і право для всіх єдині», «Пізнай свої права та обов’язки», «Громадянське суспільство і правова держава», «Право – мистецтво добра і справедливості».

Питання розвитку громадянського суспільства розглядаються учнями закладів загальної середньої освіти району під час вивчення навчального предмета «Основи правознавства». З метою виховання в учнівської молоді активної громадянської позиції, формування демократичних цінностей у закладах освіти, за рахунок варіативної складової робочих навчальних планів, організовано вивчення курсів за вибором та факультативів «Основи податкових знань» (9 класи), «Конституційне право України» (10–11 класи), «Моя громадянська свідомість – запобігання корупції» (9–11 класи), «Світ юридичної професії» (10–11 класи), «Права людини в Україні» (10–11 класи). У 10 класі Костянтинівського ліцею «Ерудит» введено правовий профіль.

Проведено просвітницькі та правознавчі заходи, спрямовані на зменшення впливу корупції на суспільно-економічні відносини, а саме: години запитань і відповідей, інформаційні хвилинки, повідомлення «Обов’язок. Відповідальність. Совість», «Людина. Суспільство. Закон»; юридичні діалоги «Правові проблеми», «Правова абетка»; бесіди, правознавчі години, диспути «Рядками закону, права і моралі» тощо.

На виконання п. 13 обласних заходів у області організовуються і проводяться просвітницькі заходи за участю громадськості області. З метою інформування про історичні та сучасні події, правову культуру, виховання патріотизму користувачів у бібліотеках для користувачів оформлені та проведені:

- тематичні виховні заходи інформаційного, освітнього та виховного характеру: «Свобода – як повітря, не помічаєш доки вона є!», «Мої конституційні права», «Закон і порядок», «Насильству, ні!», «Правове виховання. Пустощі й кримінальна відповідальність», «Права дитини - права людини», «Я - громадянин правової держави», «Сторінками Загальної декларації прав людини»;

- зустрічі за круглими столами: «Основні права, свободи та обов’язки громадян України», «Історія прав людини», «Зміни в законодавстві України 2014-2017рр. Європейський вибір», «Сторінками Конвенції про права дітей», «Великі права маленької людини», «Сильні духом», «Захист прав людини – найголовніша національна ідея України», «Конституція України – логічне продовження розвитку українського демократичного державотворення», «Формування правової культури та активної громадянської позиції учнів»;

- перегляд документальних фільмів та відеороликів: «Сучасна Україна очима молоді», «Український аргумент», «Щоденник майдану», «Небесна сотня», «Конвенція про права дитини», «Реалізація та захист прав дитини», «Євросоюз – територія права», «Права людини в сучасному світі», «Злочинність серед підлітків».

У липні 2017 року за ініціативи громадської організації «Родина козацької звитяги» понад 30 родин загиблих учасників АТО із Запоріжжя, Василівського, Вільнянського та Новомиколаївського районів відвідали музей антитерористичної операції у м. Дніпро. 

Напередодні 26-ої річниці Незалежності України за підтримки облдержадміністрації члени родин загиблих учасників антитерористичної операції із Запоріжжя, Мелітополя, Василівського та Новомиколаївського районів відвідали пам’ятні місця Запорізького краю.

За словами заступника голови громадської організації «Родина козацької звитяги» Костянтина Касьяненка, такі зустрічі – гарна нагода дізнатися більше про історію та культуру рідної землі, краще познайомитися між собою, налагодити співпрацю.

Рідні та близькі солдат віддали шану невідомим захисникам України на Кушугумському кладовищі.

Також відбулась подорож до заповідника «Садиба Попова» у м. Василівка. Наступним пунктом маршруту став Національний заповідник «Кам’яна могила». Більшість екскурсантів вперше побували в енергетичній перлині України.

На виконання п. 14 обласних заходів з метою підвищення рівня інформованості населення області про діяльність органів виконавчої влади та місцевого самоврядування та залучення громадськості до участі у вирішенні соціально-економічних питань регіону регулярно проводяться консультації з громадськістю, засідання громадських рад, круглі столи форуми. Зокрема, було проведено понад 400 таких заходів, в яких взяло участь 18 тис. осіб. Крім того, було проведено 4, 5 тис. консультацій з громадськістю, 260 засідань громадських рад, волонтерських організацій, координаційних рад учасників АТО, 110 громадських слухань, 120 круглих столів, 15 форумів та 13 єдиних днів інформування населення.

На виконання п. 15 обласних заходів у Запорізькій облдержадміністрації відбулася  презентація збірки пошуково-публіцистичних робіт «Сьогодні була війна ...», яка присвячена бійцям 55-ої запорізької артилерійської бригади. Автори проекту зібрали історії та розповіді бійців і волонтерів, долі яких змінила війна.

У презентації збірки взяли участь заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, творчий колектив проекту, студенти, учасники АТО.

Як розповіла автор ідеї та керівник проекту, доцент Запорізької державної інженерної академії Вікторія Косенко, ідея створити збірник виникла ще 2,5 року тому, проте не було коштів для друку. Широкий наклад збірки  вдалося зробити завдяки фінансовій підтримці голови облдержадміністрації Костянтина Бриля та Фонду сприяння оборони Запорізької області.

- Війна змінила долі багатьох людей, їх звичний спосіб життя, думки, погляди, вчинки. Люди різних професій присвятили себе  захисту Батьківщини.  Це прості великі українці, яких об'єднує любов до України і здатність безкорисливо віддавати свої сили, час, кошти, душу і навіть життя. Наша збірка - це історія, що написана долями співвітчизників. Це пам'ять про бійців, яка вже ніколи не буде спотворена або забута, - розповіла Вікторія Косенко.

До проекту приєдналися студенти, під час роботи молоду ініціативну творчу команду об'єднало бажання внести свій вклад у допомогу тим, хто став на захист мирного життя.

У вересні 2017 року у Запорізькому академічному обласному музично-драматичному театрі ім. В. Магара відбулася 25 урочиста церемонія нагородження недержавним орденом «Народний Герой України».

Орденом «Народний Герой України» нагороджено трьох запоріжців (двох посмертно): Микола Козлов (позивний «Матвій») – доброволець батальйону «Донбас», загинув у 2014 році біля с. Карлівка. Віталій Тіліженко (позивний «Кекс») – боєць добровольчого українського корпусу «Правий сектор», загинув у 2015 році в бою під Волновахою. Олександр Лобас – засновник і перший командир Запорізького козацького 37-го окремого мотопіхотного батальйону.

Як повідомила ініціатор проведення церемонії в Запоріжжі, волонтер Вікторія Косенко, орден «Народний Герой України» - це найпрестижніша українська недержавна нагорода. Відзнака була заснована в 2015 році. Наразі почесним званням «Народний Герой України» відзначено понад 330 осіб. Власне на 25-й церемонії було вручено нагороди  14 Народним Героям України. 

За сприяння Чернігівської селищної ради, за участі представників районної державної адміністрації Чернігівська центральна районна бібліотека спільно з громадською організацією «Громадський контроль в Чернігівському районі» взяли участь у проекті ПУЛЬС «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні», в рамках якого були проведені семінари-тренінги «Жива бібліотека», «Моя громада, мій добробут» та інформаційний ярмарок.


На виконання п. 16 обласних заходів значну увагу було приділено проведенню заходів з нагоди державних свят та знакових подій – відзначенню Дня Соборності України, Дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні та Дня Гідності і Свободи, Дня пам’яті та примирення, Дня Перемоги, Дня вшанування пам’яті жертв політичних репресій, Дня Конституції, Дня Державного Прапора України та 26-й річниці незалежності України, Дня захисника України, вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, гідному відзначенню Дня Збройних Сил України.


У рамках Програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Запорізькій області на 2017-2020 роки, затвердженої рішенням Запорізької обласної ради від 08.06.2017 № 84 (зі змінами) було придбано для активних представників громадськості з нагоди відзначення державних свят 367 грамот голови облдержадміністрації, 1000 подяк голови облдержадміністрації. За патріотизм, самовідданість та гідність придбано близько 65 медалей «За розвиток Запорізького краю» та 30 цінних подарунків від голови облдержадміністрації (годинники чоловічі та жіночі), якими були нагороджені бійці АТО, волонтери та інші.

На виконання п. 17 обласних заходів за ініціативи Ради громадських організацій при облдержадміністрації, та за участю представників структурних підрозділів облдержадміністрації, органів територіальної виконавчої влади, 15.06.2017 відбулося засідання за круглим столом щодо реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2011 № 1049. Цей документ надає право громадським організаціям отримувати із бюджетів кошти для реалізації своїх соціально значущих проектів.

За підсумками дискусії, учасники заходу запропонували внести зміни до Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка, затвердженого постановою

Кабінету Міністрів України від 12.10.2011 № 1049 (далі – Порядок):

1. п.4 Порядку викласти зі змінами та доповненнями: «Оголошення про проведення конкурсу та конкурсна документація, яка містить затверджені організатором конкурсу форми заяви про участь у конкурсі, опису програми (проекту, заходу) та кошторису витрат, необхідних для виконання (реалізації) програми (проекту, заходу), оприлюднюються організатором конкурсу на власному офіційному веб-сайті та в інший прийнятний спосіб щороку до 1 квітня року, на поточний бюджетний рік».

2.п.15 Порядку викласти у новій редакції: «конкурс проводиться двома етапами».

3. п.16 Порядку викласти у такій редакції «на другому етапі конкурсу проводити відкритий захист конкурсних пропозицій та оцінювання шляхом проставляння балів від 0 до 5», критерії залишити такі як в п.17 Порядку.

4. у п.23 та п.24 Порядку конкретизувати механізм процедури відкриття рахунку для організації, яка перемогла, в органах Державної казначейської служби України.

5. розробити інструкції для органів Державної казначейської служби України та Департаментів фінансів облдержадміністрацій щодо проекту реалізації цієї постанови.

На жаль, пропозиції не було враховано Кабінетом Міністрів України.

На виконання п. 18 обласних заходів 02.03.2017 у Запорізькому медіа-центрі відбулося засідання за круглим столом, присвячене ставленню суспільства до учасників АТО та проблемам соціально-психологічної адаптації демобілізованих бійців. Німецький соціолог Альфред Шюц, досліджуючи поведінку солдатів, які пройшли пекло Першої світової війни, виявив феномен «людини, що повернулася додому» та визначив невідворотні зміни у сприйнятті повсякденних речей. Ці висновки підтвердили дослідники «корейського», «в’єтнамського» та «афганського» синдромів. Аналогічні проблеми виникають і в багатьох наших земляків, які повертаються з фронту. Психологічну допомогу воїнам варто надавати одразу після призову, готувати їх до можливих складнощів під час служби, зустрічі зі страшними реаліями війни та поступового повернення до мирного життя. Учасники засідання дійшли висновку, що держава має сприяти популяризації життєвих історій успіху ветеранів, допомагати їм у відкритті власної справи, налагодити роботу виїзних мобільних груп для надання екстреної психологічної допомоги у віддалених районах. При цьому наші захисники мають реалізовувати себе як активні, самодостатні особистості, що постійно розвиваються та не залишаються осторонь суспільно-політичного життя.

у липні 2017 року у Запорізькій області запровадилась програма психологічної допомоги «СЕТА», яка  розроблена спільними зусиллями науковців Києво-Могилянської академії та Університету імені Джонса Хопкінса і спрямована на допомогу групам людей, які постраждали внаслідок воєнного конфлікту в Україні. Це, передусім, ветерани АТО, їх подружжя та дорослі діти, а також переселенці від 18 років. Програма пілотна, тому наразі вона реалізується в Києві та прилеглих містах Київської області, Запорізькій та Харківській областях. Програма заснована на принципах консультативної допомоги. Вона не передбачає ніяких медичних діагнозів,  психіатричного лікування. Це допомога  людям, які в силу життєвих обставин перебували в ненормальних, екстремальних умовах. Участь у програмі добровільна та анонімна.

Навчання за програмою СЕТА пройшли, в тому числі, представники центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  м. Запоріжжя, сел. Якимівка, сел. Веселе. Тренінг проводили американські тренери,  після навчання учасники отримали сертифікати.

21.09.2017 за ініціативи  Комітету з питань охорони здоров'я Верховної Ради України у м. Київ відбулося засідання за круглим столом на тему: «Психологічна реабілітація та психіатрична допомога учасникам АТО». У заході взяв участь керівник Центру допомоги учасникам АТО при Запорізькій облдержадміністрації Олексій Сквордяков.

Мова йшла про важливість комплексного підходу до розв’язання  проблем психологічної допомоги демобілізованим бійцям. Адже, на жаль, щороку серед них фіксується значна кількість суїцидів як через посттравматичні явища, так і побутові причини. У демобілізованих особливо гострою є потреба у фізичній, медичній та психологічній реабілітації, без яких неможливе повноцінне повернення до мирного життя.

До дискусії долучилися представники громадських організацій Запорізької області, які вважають, що потрібно створювати групи взаємної підтримки для адаптації бійців до звичайного життя. Також важливо, щоб вони відчували себе потрібними суспільству, спілкувалися з молоддю, швидше поверталися на свої робочі місця, набували нового фаху або відкривали власну справу, вступали до вишів.

у жовтні 2017 року за ініціативи волонтерського комітету при облдержадміністрації відбулось засідання за круглим столом, присвяченого проблемам соціально-психологічної реабілітації учасників Антитерористичної операції. Обговорити стан справ зібралися громадські активісти, науковці, представники Національного медичного корпусу, структурних підрозділів облдержадміністрації, медичних установ. Волонтери наголосили на тому, що найскладніше отримати консультацію фахівців у сільській місцевості. Через це фіксується підвищення рівня насильства у родинах АТО-вців, зростання кількості суїцидів, тому необхідно створити умови для якісного доступу бійців до професійної консультації та допомоги. Учасники заходу запропонували створити робочу групу, яка визначиться із форматом та механізмом створення центрів психологічної допомоги. Ініціатива має, насамперед, надходити з територій, а за реалізацію цього проекту повинні взятися небайдужі волонтери, посадовці, медики у містах та районах області.

У листопаді 2017 року в м. Запоріжжя відбувся дводенний тренінг «Навчання фахівців суб’єктів взаємодії Національного механізму протидії торгівлі людьми. Дитячий компонент».

Захід організовано Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації та громадсько-просвітницькою організацією «Егіда – Запоріжжя» за підтримки міжнародної організації міграції. У тренінгу взяли участь профільні фахівці поліції, інтернатних дитячих установ, служб і  центрів у справах дітей.

Учасники розглянули нормативно-правову базу з протидії торгівлі людьми, міжнародне та національне законодавство, причини торгівлі людьми; національний механізм взаємодії суб’єктів у сфері протидії цьому, повноваження суб’єктів взаємодії, виявлення та ідентифікація осіб, зокрема дітей, які постраждали від торгівлі людьми, комунікативні практики, стандарти надання соціальних послуг особам, які постраждали від торгівлі людьми, особливості роботи з дітьми в кризових ситуаціях з посттравматичними стресовими розладами.

Доцільність надання підприємствам громадських організацій інвалідів дозволів на право користування пільгами з оподаткування розглянуто на засіданні регіональної комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів у Запорізькій області, яке відбулося у грудні 2017 року.

З відповідними документами до комісії звернулися Запорізька обласна організація Українського товариства глухих, підприємство «Рассвет-Плюс» громадської організації «Інвалідів – осіб з пересадженими органами «Надія на життя», Запорізьке виробниче підприємство «Неон» УТОГ та підприємство «Домінус-05» громадської організації сімей інвалідів з дитинства «Нове життя».

За підсумками заслуховування представників підприємств та вивчення документації комісія ухвалила рішення рекомендувати голові облдержадміністрації надати дозвіл на право користування пільгами з оподаткування цим трьом  підприємствам на рік - з 01.01.2018 до 01.01.2019 року.

На виконання п. 19 обласних заходів навесні у Запорізькій області розпочав роботу новий проект – «Формування політики раннього втручання», який реалізується за ініціативи ВГО «Національна асамблея людей з інвалідністю України» та фундації «Захист прав дітей» за підтримки фонду ООН ЮНІСЕФ.

Для просування проекту на місцевому рівні в облдержадміністрації проведено дводенний тренінг для фахівців профільних державних структур, представників громадських організацій, які опікуються проблемами дітей-інвалідів, батьків дітей з інвалідністю. Це перший етап підготовки, який передбачає ознайомлення з системою раннього втручання. Слухачі тренінгу дізналися про систему заходів, спрямованих на розвиток дітей раннього віку з фізичними, сенсорними, психічними, інтелектуальними порушеннями або ризиком виникнення таких порушень, а також орієнтованих на супровід та підтримку їхніх батьків. Також було представлено існуючий досвід системи раннього втручання на міжнародному та національному рівнях.

29.05.2017 відбувся дводенний семінар – тренінг «Організації громадянського суспільства як надавачі соціальних послуг: існуючі механізми регулювання та державного фінансування надання соціальних послуг». Захід пройшов у місті Дніпро  під патронатом Організації з безпеки та співробітництва в Європі у партнерстві з Уповноваженим Верховної Ради з прав людини та за підтримки Міністерства соціальної політики України в рамках проекту «Вдосконалення доступу для організацій громадянського суспільства в Україні до надання соціальних послуг» за участі працівників Департаменту соціального захисту  населення Запорізької облдержадміністрації, представників об’єднаних територіальних громад, керівників організацій громадянського суспільства, соціальних установ та закладів.

У рамках програми семінару розглянуто широкий спектр питань.  Зокрема, слухачам було представлено досвід надання соціальних послуг ОГС за державного фінансування у країнах з різним суспільним устроєм:  Білорусії, Австрії та Португалії; було проаналізовано чинне національне законодавство та практики  надання соціальних послуг ОГС за державного фінансування; джерела та механізм державного фінансування надання соціальних послуг; розглянуто  рекомендації щодо покращення національного законодавства та практик на базі міжнародних стандартів тощо.

01.09.2017 за ініціативи громадської організації «Товариство ветеранів АТО – Бердянськ» у оздоровчому центрі «Червона гвоздика» відбувся другий обласний форум родин загиблих учасників антитерористичної операції. Проведення заходу підтримало керівництво обласної державної адміністрації, народні депутати України Олександр Пономарьов та Сергій Валентиров.

Поділитися досвідом відстоювання своїх соціальних прав, військово-патріотичного виховання молоді та увічнення пам’яті борців за волю України прибули 67 рідних наших героїв майже з усіх міст та районів області.

За ініціативи Міжнародного медичного корпусу в Запоріжжі 08.09.2017 відбулася науково-практична конференція, присвячена проблемам соціальної та психологічної реабілітації людей, які постраждали через військові дії на Сході України. Координатори проекту наголосили, що ця категорія населення насамперед мають отримати потужну підтримку в своєму колі спілкування та у громаді. Для цього потрібне інформаційне сприяння, залучення демобілізованих бійців та людей, які покинули свою Батьківщину, до освітніх та культурних програм, приділення особливої уваги дітям тощо. Крім цього, важливо інтегрувати вимушено переміщених осіб до суспільно-політичного та соціально-економічного життя регіону.

Учасники обговорили роботу психоконсультаційних груп «Дозволь собі допомогти» для воїнів АТО та їх близьких. Велике значення мають і групи «Рівний рівному», де наші захисники у своєму колі діляться почуттями, емоціями, думками, обговорюють та разом вирішують труднощі. Учасниками цих проектів стали понад 400 наших земляків, життя яких стало змінюватися на краще.

У Запорізькій області понад 450 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського виховання, потребують влаштування в сімейні форми виховання, 80% з них мають низькі шанси на це, особливо підлітки. Громадська організація «Одна надія», яка має значний досвід у цьому питанні, у жовтні 2017 року провела обласне навчання з методології наставництва, яке пройшли фахівці центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Запорізької області, а також спеціалісти обласної та районних служб у справах дітей, Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, загальноосвітніх інтернатних закладів, центру соціально-психологічної реабілітації дітей, дитячого будинку «Сонечко», благодійного фонду «Щаслива дитина», громадської організації «Нова надія».

Учасники семінару ознайомилися із загальною методологією наставництва та процедурою впровадження; отримали експертні рекомендації під час роботи в групах; виконали практичні вправи тощо.

До надання соціальних послуг в області все частіше долучаються релігійні, благодійні та громадські організації, волонтери тощо.

Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації проведено конкурс із залучення бюджетних коштів для надання соціальної послуги «Соціальна інтеграція та реінтеграція для громадян, які опинилися в складних життєвих обставинах, бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі» (далі – соціальна послуга) у 2017 році в рамках реалізації обласної програми соціального захисту бездомних громадян, осіб, звільнених з місць позбавлення волі та осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, на 2013-2017 роки (далі – конкурс).

Конкурс проводився відповідно до Порядку здійснення соціального замовлення за рахунок бюджетних коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.04. 2013 № 324 (із змінами).До фінансування соціальної послуги в межах конкурсу залучаються кошти обласного бюджету в обсязі 55,9 тис. грн.

Переможцем конкурсу визнано Благодійну організацію «Благодійний фонд «Все можливо».

Під час реалізації проекту 40 осіб із числа бездомних громадян, осіб, звільнених з місць позбавлення волі та осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, були охоплені вищезазначеною послугою.

У грудні 2017 року Департаментом соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва «Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» у містах Запоріжжя, Оріхів, Мелітополь та Бердянськ проведено міжрайонні семінари-тренінги для фахівців, відповідальних за забезпечення реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення об’єднаних територіальних громад, представників територіальних центрів соціального обслуговування, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. На заняттях розглянуто особливості організації вивчення потреб населення у соціальних послугах в умовах сучасного реформування.

Тренери - представники громадської організації «Харківський інститут соціальних досліджень» Андрій Черноусов і Анна Левкіна ознайомили слухачів з новими підходами до надання соціальних послуг, проведення заходів із вивчення потреб у них населення, особливостями застосування регулюючої нормативно-правової бази. Крім цього, визначено вплив результатів аналізу потреб у соціальних послугах на функціонування і розвиток системи соціального обслуговування.

На виконання п. 20 обласних заходів в області постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення, спрямована на широку інформаційну підтримку заходів щодо надання населенню усіх видів соціальних послуг та з питань організації роботи суб’єктів, що надають соціальні послуги щодо порядку та умов їх отримання. Зазначена інформація постійно висвітлюється на веб-сайті облдержадміністрації понад 55 публікацій, у телесюжетах – 62, в газетах – понад 400, електронних ЗМІ – 200. Найактивніше висвітлюють матеріали телеканали ТВ-5, Запорізька філія НСТУ, веб-сайти – МИГ, МВ, Репортер, Форпост, друковані ЗМІ, зокрема, «Запорозька Січ», «Нива», «Пологівські вісті», «Таврія» тощо.

Заступник директора Департаменту -

начальник управління комунікацій

з громадськістю Департаменту

інформаційної діяльності та комунікаційз громадськістю облдержадміністрації О.С. Зубченко
Каталог: files -> WP Article File -> original
files -> Василь Сухомлинський у діалозі з сучасністю
files -> Впровадження педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського щодо гармонійного розвитку особистості учня, формування його життєвої компетентності у н/в процесі на основі формули "Три люблю"
files -> Таран Ірина Миколаївна, вчитель англійської мови, вихователь нвк «Кіровоградський колегіум»
original -> Рішення засновника (власника) або уповноваженого ним органу про створення навчального закладу). Копії рішень про утворення відокремлених підрозділів та положення про них
original -> «Про підсумки соціально-економічного розвитку області за 2007 рік, основні завдання та пріоритетні напрями діяльності облдержадміністрації на 2008 рік»
original -> Стан та тенденції розвитку підприємництва в Запорізькій області
original -> Рішення засновника (власника) або уповноваженого ним органу про створення навчального закладу). Копії рішень про утворення відокремлених підрозділів та положення про них
original -> Рішення засновника (власника) або уповноваженого ним органу про створення навчального закладу). Копії рішень про утворення відокремлених підрозділів та положення про них


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка