Звіт про роботу методичного кабінету дптнз «Білоцерківський професійний ліцей» за 2015-2016 н р. Діяльність методичної служби ліцеюСкачати 21,57 Kb.
Дата конвертації29.04.2020
Розмір21,57 Kb.
ТипЗвіт

Звіт

про роботу методичного кабінету ДПТНЗ «Білоцерківський професійний ліцей» за 2015-2016 н.р.

Діяльність методичної служби ліцею була спрямована на підвищення якості навчального процесу через професійний ріст педагогічних працівників, поповнення змісту викладання предметів та професій шляхом впровадження інформаційно-комп’ютерних технологій.

За 2015-2016 навчальний рік методичний кабінет ліцею разом з педагогічними працівниками продовжував працювати над методичною проблемою «Впровадження креативно-індивідуального стилю педагогічної діяльності шляхом створення умов для самореалізації кожної дитини».

У своїй діяльності методичний кабінет ПТНЗ спрямовував свою роботу на виконання завдань головних законодавчих актів в освіті: Національної доктрини розвитку освіти України, ЗУ «Про освіту», ЗУ «Про професійно-технічну освіту», Положення про методичну роботу в ПТНЗ, чинного законодавства України, що регламентує та регулює освітній процес.

Здійснюється методична робота у закладі згідно з єдиним планом, який складається на навчальний рік. Плани роботи педагогічної ради, інструктивно-методичних та методичних нарад узгоджені з планами роботи методичних комісій, з перспективним планом роботи педагогічного колективу навчального закладу. Методична робота з педагогічними працівниками була спрямована на стимулювання творчого потенціалу та підвищення професійної майстерності кожного викладача, майстра виробничого навчання та вихователя.

Протягом року в установлені терміни згідно з Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників була проведена чергова атестація педагогічних працівників. Так у цьому навчальному році атестацію пройшло 9 чоловік: 6 педагогів підвищили кваліфікаційний рівень, 2 підтвердило кваліфікаційний рівень та 1 викладач звернувся із заявою про перенесення атестації.

            Основними здобутками педагогічний колектив вважає досягнення учнів ліцею у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад: 9 призових місць ( астрономія, хімія (10,11 класи),– 1 місце; екологія, англійська мова (10 клас) – 2 місце; економіка, біологія, англійська мова (11 клас) – 3 місце) та участь у Форумі професійної освіти Київщини.

Провідною формою методичної роботи у ліцеї є методичні комісії, робота яких була спрямована на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності викладача та майстра, удосконалення методики проведення навчальних занять, поєднання теорії з практичною діяльністю, реалізовувалися міжпредметні зв’язки. Робота комісій була спрямована на забезпечення потреб викладача та майстра, наданню їм реальної допомоги. Кожна з методичних комісій провела по 10 засідань, робота яких будувалася за окремими планами. Цікаво та продуктивно пройшли заключні звітні засідання комісій. Особливо конструктивною було засідання комісії електротехнічних дисциплін (голова комісії Ірочко Л.В.) та «Методична кав’ярня» загальноосвітніх предметів (голови комісій Балан С.В. та Кравцева Л.М.) В роботі комісій використовувалися такі форми роботи: взаємовідвідування уроків і позаурочних заходів, семінари, проведення предметних тижнів, тренінгів, майстер-класів, круглих столів, консультацій.

Дуже цікаво та неординарно в цьому навчальному році пройшли декади предметів професійного циклу, так як до їх проведення долучилися і викладачі загальноосвітніх предметів. Майстри виробничого навчання уже традиційно під час декад проведи конкурси фахової майстерності, відкриті уроки (Лєвіна Р.М., Гущина Р.К., Шустов В.В., Ясинський М.Д. Безвербний І.О., Лебідь С.З., Висоцький В.В.). Викладачі загальноосвітніх предметів провели уроки професійного спрямування: «Фізика у професії», гр.7, 9, 4 (Мартинович Л.А.), уроки іноземної мови «Сучасні засоби комунікації- Інтернет» гр. 9 (Коваленко Л.В.) , «Моя майбутня професія –автослюсар. Будова автомобіля.» гр. 7 (Цвірова Т.В.), бінарний урок з ділового мовлення та української мови «Філологічний експрес», гр.9, а також класними керівниками Балан С.В., Кравцевою ЛМ., Пожаловим С.М., Пилипець Н.Б. – виховні години на професійну тематику.

Згідно з планом роботи ліцею у лютому проходив методичний тиждень та у червні – методичний місячник. Були проведені аукціон педагогічних ідей, психолого-педагогічні семінари, майстер-клас «Вплив медіадидактичних технологій на формування свідомості особистості», практичні заняття «З комп’ютером на ти», педрада-тренінг, звіти МК.

На виконання пункту 3.18 наказу Мiнiстерства вiд 11.05.2011 № 436 «Про пiдготовку до початку навчального року» щодо стовiдсоткового оволодiння вчителями загальноосвiтнiх навчальних закладiв основ iнформацiйно-комунiкацiйних технологій методистом ліцею Бауман Т.І. та старшим викладачем кафедри ППО Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти Коваль Л.Є.була проведена зустріч на педагогічному плато «Розвиток інформаційної компетентності педагогів засобами  інформаційних технологій», які ознайомили присутніх з сучасними інформаційними технологіями: створенням 3D презентацій та тренажерів в програмі LearningApps,  роботою  в програмі комп’ютерного тестування MyTest.

Особливо запам’яталася підготовка та участь нашого ліцею у Форумі професійної освіти Київщини. Хочеться відзначити майстрів та викладачів, що не рахувалися з власним часом та приклали багато зусиль, щоб наша експозиція виглядала достойно. Це Титаренко В.Д., Горчинський О.Л., Юрченко Г.А., Лебідь С.З., Чижов Ю.М., Цвірова Т.В., Маляренко О.М., Коваленко Л.В., Балан С.В., Ясинський М.Д.

Протягом 2015-2016 н.р. викладачі та майстри ліцею активно брали участь у Всеукраїнських та Міжнародних інтернет-семінарах, конференціях, навчальних іграх, вебінарах, про що свідчать видані таким педагогам сертифікати: Ірочко Л.В., Шпаку С.М., Сінкевич І.О., Павленко В.В., Бауман Т.І., Лєвіна Р.М., Маляренко О.М., Балан С.В., Коваленко Л.В.Вивчення результативності роботи методичного кабінету виявило, що методична робота проводилася на достатньому рівні. Річні робочі плани в цілому виконані.

Враховуючи, що ключовим моментом в модернізації освіти на сучасному етапі є рівень професійної компетентності педагога, то методична робота в нашому закладі спрямована на саморозвиток, самоосвіту, професійне вдосконалення педагогів. Тому у 2015-2016 н.р. була організована робота Школи педагога-початківця та Школи педагогічної майстерності, що працювали згідно із затвердженим планом. Така робота над собою, не залежно від віку і стажу роботи, в першу чергу, потребує виходу за рамки професійної діяльності і повинна бути спрямована на розвиток та на вдосконалення професії. Успіх, за даних обставин, залежить від того, яким чином стимулювати та розкривати потенціал всього педагогічного колективу, як створити ситуацію успіху особистості, викликати та підкріпити позитивні емоції з метою активізації діяльності педагогів та мобілізації зусиль задля підвищення професійного рівня.


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка