Звіт методичної комісії природничо-математичних дисциплін за 2015-2018 н рСкачати 190,66 Kb.
Сторінка1/6
Дата конвертації27.12.2018
Розмір190,66 Kb.
ТипЗвіт
  1   2   3   4   5   6

Звіт методичної комісії природничо-математичних дисциплін

за 2015-2018 н.р.

Методична проблема «Інноваційна спрямованість педагогічної діяльності в рамках сучасного уроку вчителів природничо-математичного циклу» у 2017/2018 н.р. є третім етапом реалізації завдань, які передбачає програма методичної проблеми на 2015/2018 н.р. Учителі працювали над формуванням творчого потенціалу особистості шляхом організації проектної діяльності та використання комп'ютерних технологій.

Мета і завдання методичної комісії:

- підвищення методичного рівня викладачів; подолання й попередження труднощів у педагогічній діяльності;

- розробка методів диференційованого підходу та організація навчальної діяльності учнів з урахуванням їх індивідуальних особливостей;

- пошук та впровадження сучасних, перспективних методів навчання на уроках хімії, фізики, математики, біології, географії, інформатики;

- робота над інтеграцією природничих наук, як між собою, так із спец. предметами для здійснення професійно-технічної освіти учнів.

У своїй педагогічній та навчальній діяльності члени методичної комісії природничо-математичних циклу особливу увагу звертають на нові підходи до організації навчання та зростання інтелектуального рівня учнів, розвитку логічного мислення. На уроках математики, фізики, хімії, біології, географії, інформатики, астрономії та технології викладачі використовують ефективні методи, прийоми та організаційні форми, що орієнтовані на особистість учня, на створення максимально сприятливих умов для розвитку здібностей і реалізації інтересів та прагнень кожного учня. Викладачі будують навчальний процес, практикуючи як «традиційні», так і «новаторські» заняття. У кожного викладача свій стиль роботи, темп і ритм ведення заняття, власні методи і прийоми, певні психолого-педагогічні здобутки.

В методичній комісії працює 6 вчителів, 5 вчителів мають вищу категорію та педагогічне звання "Старший вчитель", І вчитель ІІ-гої категорії. В процесі роботи проведено 5 засідань мк, на яких обговорено питання згідно з визначеної тематики, переглянуто і проаналізовано, підведено підсумок роботи кожного вчителя МК. У цьому навчальному році було проведено олімпіади з таких предметів як: математика, фізика, біологія, географія, хімія. Проведено предметні тижні природничих, фізико-математичних дисциплін, тиждень безпечного Інтернету та тиждень мк для вчителів. Написані директорські контрольні роботи за І семестр та навчальний рік. Вчителі мк брали активну участь у підготовці та проведенні педагогічної ради на тему: " Наш новий ліцей".

Новий зміст та методики навчання стали першочерговим завданням для вчителів, оскільки, освітня реформа передбачає, що головною метою навчання стане оволодіння учнями певним набором компетентностей та наскрізних вмінь: читання з розумінням, уміння висловлювати свою думку усно і письмово, критичне та системне мислення, здатність логічно обґрунтовувати позицію, творчість, ініціативність, вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, вирішувати проблеми, здатність співпрацювати з іншими.

Протягом навчального року вчителі методичної комісії висвітлюють події на сторінках сайту, працювали над поновленням та удосконаленням розділу "Дистанційне навчання", вести власні інтернет-блоги, ділилися досвідом на сторінках фахових та Інтернет видань, разом з ліцеїстами випускали стінгазети.

Огляд навчальних кабінетів показав, що належним чином збережена і постійно поповнюється їх навчально-методична та навчально-матеріальна база. В навчальних кабінетах є стенди з державною символікою, наочні посібники, фахові видання, систематизований роздатковий матеріал. Усі навчальні кабінети естетично оформлені, гарно озеленені. В кабінетах проводяться уроки, позакласні заняття. Кабінети оформлені згідно з вимогами. В наявності є вся документація з питань роботи кабінету, навчально-методична документація та матеріально-технічне забезпечення у відповідності з атестаційним листом. У цьому навчальному році кабінети №1, №2, були обладнані електронними дошками та робочим місцем вчителя. Аудиторія №7 поповнилася новими компютерами. В аудиторію №4 проведений Інтернет. Тому недивно, що результати конкурсу були такими: 1-ше місце - кабінет №1, вчитель Усова А.А., 2-ге - №2, вчитель Волик Г.П., 3-тє - №7, вчитель Жихарєва Т.В. .

Вчителі мк у 2017/2018 навчальному році отримали нагороди та подяки від адміністрації закладу. Усова А.А. - Почесна грамота КЗ КОР "КОЛІФКС", 2017 рік, Жихарєва Т.В. - Почесна грамота КЗ КОР "КОЛІФКС", 2017 рік, Котелянець І.І. - Подяка КЗ КОР "КОЛІФКС". Усова А.А. стала переможцем у номінації "Найкращий вчитель 2017 року", а Жихарєва Т.В. стала лауреатом у цій же номінації.

Методична скарбничка поповнилася темами матеріалами:
Каталог: wp-content -> uploads -> 2018
2018 -> Ультури літопис дисертаційних робіт Харківської державної академії фізичної культури До 40-річчя заснування академії та 100-річчя нан україни харків 2018
2018 -> Теорії кооперації та інтеграції
2018 -> Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг"
2018 -> Укладач: Бережна Марія Павлівна – керівник гуртка комунального закладу «Запорізький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані» Запорізької обласної ради Рецензенти
2018 -> Національна академія внутрішніх справ україни
2018 -> 2018 р. Голова приймальної комісії І. С. Бондар
2018 -> 2018 р. Голова приймальної комісії І. С. Бондар
2018 -> Комунальний заклад «запорізький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді «грані» запорізької обласної ради


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка