Зведені результати опитування в Козачолопанському навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа і-ііі ступенів – дошкільний заклад» Дергачівської районної ради Харківської областіСкачати 18,09 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації29.04.2020
Розмір18,09 Kb.
  1   2

Зведені результати опитування в Козачолопанському навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа

І-ІІІ ступенів – дошкільний заклад» Дергачівської районної ради Харківської області

У Козачолопанскому НВК в анкетуванні взяли участь: 3 представники від адміністрації: директор НВК та 2 заступники директора з навчально-виховної роботи; 30 вчителів; 50 учнів старших класів; 15 батьків учнів, які навчаються у 9-11 класах.Блок 1 «Забезпечення дружньої, заохочувальної, сприятливої атмосфери»

Згідно анкетування середній коефіцієнт коливається між 3,81-3,87.

Так, 100 % респондентів визначили, що в закладі дружньо ставляться до відвідувачів; учнів заохочують гостинно приймати та допомагати новачкам; сприяють швидкій адаптації нових учнів до школи; вчителі допомагають учням у скрутному становищі; проводяться заходи, на яких публічно відмічають та схвалюють досягнення учнів. Аналіз відповідей показав, що більшість респондентів 86% співпрацюють з учителями та керівництвом навчального закладу, учні переймаються справами один одного.

Отже, підводячи підсумки по блоку 1, у навчальному закладі продовжується реалізація заходів: проведення дня відкритих дверей для батьків «Життя навчального закладу»; участь педагогічного колективу у тематичних дискусіях, диспутах, тренінгу «Комунікативні здібності».Блок 2 «Забезпечення та дотримання санітарно-гігієнічних умов»

Середній коефіцієнт 4. 100 % респондентів відзначили, що в закладі налагоджено централізоване постачання питної води; стабільний температурний режим протягом навчального року; організовано гаряче харчування в навчальному закладі; створені умови для вентиляційного режиму усіх приміщень. Респонденти погодилися, що у школі є окремі туалетні кімнати для хлопців та дівчат і облаштовані усім необхідним.

Можна зробити висновок, що у навчальному закладі достатньо забезпечені та дотримуються належних санітарно-гігієнічних умов.

Блок 3 «Сприяння співпраці та активному навчанню» Середня кількість балів коливається між коефіцієнтами 3,85 - 3,89. Дані підтвердили, що в закладі учні спільно вирішують проблеми, що виникають. Діти працюють над проектами для громадськості.

95% респондентів вказали, що у навчальному закладі відмовляються від використання рейтингів успішності у кожному класі.

Отже, у навчальному закладі націлено роботу педагогічних працівників на особистісно–зорієнтований підхід, проводяться навчальні семінари-тренінги з ефективного використання інтерактивних методів, проводяться рейди в сімї, індивідуальні бесіди з батьками, які не приділяють належної уваги вихованню дітей.

Блок 4 «Відсутність фізичного покарання та насильства»

Згідно анкетних даних середній коефіцієнт досягає – 3,86 - 3,9.

Всі респонденти погодилися, що політика закладу забороняє психологічне покарання як прийнятну дисциплінарну процедуру; розроблено систему моральних заохочень і відзнак для учнів, які зразково виконують шкільні правила поведінки; підтримується високий рівень дисциплінованості. Політика закладу щодо подолання насильства та агресії постійно удосконалюється. Керівництво закладу поводиться рішуче, справедливо і послідовно з усіма учасниками навчально-виховного процесу. Проводяться тренінги «Толерантність та емпатія - мої якості», семінари щодо розвитку навичок саморегуляції емоційних станів.

Але 80 % респондентів-батьків та 86 % респондентів-учнів невпевнені, що в закладі діє порядок, згідно якого батьки мають право заявити про неналежну чи образливу поведінку будь-кого.

У зв’язку з цим продовжується проведення правових всеобучів для дітей та вчителів, інформаційних кампаній про правову обізнаність батьківської громади.

Блок 5 «Недопущення знущання, домагання та дискримінації»

Середній коефіцієнт коливається між 3,88 та 4.

Відповідно до анкетного опитування всі респонденти погодилися про розміщення правил поведінки в закладі в доступному та зручному місці; про ведення записів випадків травматизму; проведення політики попередження випадків сексуальних домагань до дівчат; недопущення знущань, принижень, утисків.

Також більшість респондентів-учнів вказали, що за прояви знущання школярі несуть відповідальність відповідно до визначених норм та правил статуту закладу. 93 % респондентів погодилися з твердженням, що педагогічний колектив закладу здійснює активні кроки щодо попередження ситуацій бойкоту учнів їхніми однокласниками.

Отже, з цього випливає, що й надалі потрібно проводити години спілкування та індивідуальні бесіди, групові консультації, тематичні дискусії, відео лекторії по попередженню знущань, принижень. На яких розглядати питання про види насилля, навички конструктивної поведінки в конфлікті, виховні заходи з гендерної освіти, створення служби медіації в школі.


Каталог: files -> files


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка