Згоранська зош і ііі стСкачати 100,64 Kb.
Сторінка1/6
Дата конвертації29.03.2019
Розмір100,64 Kb.
ТипУрок
  1   2   3   4   5   6

Згоранська ЗОШ І – ІІІ ст.

Формуванння пізнавального інтересу учнів на уроках математики

Підготував вчитель

математики Демедюк М.Г

Згорани–2013План
Вступ

1. Необхідні умови формування пізнавального інтересу.

2. Форми і методи роботи з учнями з метою активізації їх пізнавальної діяльності.

3. Сторінки історії на уроках математики

4. Основні прийоми активізації пізнавальної діяльності на уроках математики:


  • проблемні ситуації;

  • диференціація та індивідуалізація навчального процесу;

  • особистісно-орієнтовний підхід.

  • нетрадиційні уроки, дидактичні ігри, математичні диктанти .


Вступ

Сучасна освітня парадигма передбачає навчання школярів в умовах наявності в них високого пізнавального інтересу. Тільки в цьому випадку гарантується повноцінне засвоєння знань, формування вмінь і навичок, відкривається шлях до творчості. Школа має не тільки забезпечити дітей певним обсягом знань, умінь і навичок, а й виховувати в них потяг до пізнання, самовдосконалення, вміння самостійно добувати знання.

Проблема розвитку пізнавального інтересу учнів не є новою в психології і педагогіці. Цю тему розробляли відомі класики педагогічної науки: Я. А. Коменський, К. Д. Ушинський, Л. М. Толстой, А. С. Макаренко та ін. Вже на початку XX ст. у педагогіці сформувалася думка про те, що пізнавальний інтерес і є тією основою навчання, яка забезпечує високу результативність навчального процесу.

Психологічні аспекти формування пізнавального інтересу розробляли як вітчизняні вчені (А. М. Леонтьєв, Б. Г. Ананьєв, Н. Г. Макарова, В. О. Крутецький, Д. Б. Ельконін, Є. П. Ільїнтаін.), так і провідні закордонні вчені (І. Гербарт, В. О. Остерман, Т. Ліпс, О. Вільман, К. Ізардтаін.). Питання класифікації інтересів досліджували (Н. Г. Морозова, В. О. Крутецький, А. Г. Ковальов і ін.), основні характеристики інтересу (В. В. Давидов, Д. Б. Ельконін, О. К. Дусавицький та ін.).

Втілюючи у життя проблему активізації пізнавальної діяльності учнів педагоги прагнуть, щоб кожний урок допомагав у формуванні інтересу учнів до знань, опануванні ними навичок самостійного поповнення знань. Адже без активної праці неможливо досягти глибоких знань, оволодіти ефективними прийомами навчальної діяльності.

Необхідною умовою підвищення ефективності шкільного навчання є розвиток пізнавальних здібностей учнів, що стимулюють їх пізнавальну активність, спрямовану на оволодіння знаннями, безперервне їх поповнення і застосування. У цьому зв'язку стимулом такої діяльності є пізнавальній інтерес, що визначається як вибіркова націленість особистості, звернення до галузі пізнання. Особливості точних наук викликають зацікавленість в учнів, що стимулює розвиток творчого мислення, впливає на індивідуальність. У результаті з'являється можливість для керування процесами пізнавальної діяльності учнів.

Відомо, що інтерес виникає з необхідності будь-що знати й уміти. Коли учні прагнуть до глибоких знань, з'являються нові стимули. Саме ця необхідність у знаннях і пов'язані з нею пізнавальні інтереси духовно збагачують особистість.

Проблема зацікавленості навчанням в історії педагогічної думки і в практиці навчання реалізовувалася поступово на вимогу самого життя.Каталог: Files -> downloads
downloads -> Спадщина Василя Олександровича Сухомлинського – невичерпне джерело світла, енергії і любові
downloads -> Впровадження педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського щодо гармонійного розвитку особистості учня, формування його життєвої компетентності у н/в процесі на основі формули "Три люблю"
downloads -> Таран Ірина Миколаївна, вчитель англійської мови, вихователь нвк «Кіровоградський колегіум»
downloads -> Автобіографічний елемент у ліричній драмі І. Я. Франка «Зів'яле листя»
downloads -> Мозгова людмила Анатоліївна
downloads -> Малієнко ю. Б., Сєрова г. В. Вчимося досліджувати (Досліджуємо історію України) Посібник курсу за вибором для профільних класів суспільно-гуманітарного напряму навчання
downloads -> Главное управление образования Луганской областной государственной администрации
downloads -> Тема: Азбука дорожнього руху
downloads -> Методичні рекомендації щодо підготовки матеріалів з питань формування навичок здорового способу життя І. Вступ Суспільству сьогодні особливо потрібні сильні, здорові особистості, які чітко розрізняють поняття добра і зла, любові і ненависті
downloads -> На м’якій постелі спати – у здоров’ї програвати


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка