Засобами гриСторінка1/4
Дата конвертації31.12.2018
Розмір157 Kb.
  1   2   3   4

ТВОРЧИЙ

РОЗВИТОК УЧНІВ

ЗАСОБАМИ ГРИ

(З ДОСВІДУ РОБОТИ ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ГОЛУБІВСЬКОЇ СЗШ ВЧИТЕЛЬ: СЕВЕРИНОЇ В.О.)

Ігрова діяльність

у навчальному процесі початкової школи

План

Вступ


Розділ 1. Дидактичні основи організації ігрової діяльності учнів

Ігрова діяльність в процесі розвитку особистості дитини як педагогічна проблема

Психолого-педагогічні особливості формування та використання ігрової діяльності в навчальному процесі початкової школи

Дидактична гра як метод навчання: характеристика основних понять проблеми

Розділ 2. Використання дидактичної гри у навчальному процесі початкової школи

2.1 Загальна характеристика досвіду використання ігрової діяльності молодших школярів

2.2 Пошук шляхів удосконалення дидактичної гри як методу навчання молодших школярів: актуальні проблеми і знахідки

2.3 Авторські пропозиції та їх результативність

Висновки

Список використаних джерелВступ

На сучасному етапі розвитку суспільства першочерговим завданням школи є виховання всебічно розвиненої людини. Важливою складовою частиною цього завдання є боротьба за високу якість знань і вмінь учнів, формування навичок самостійної праці, виховання творчої особистості. Роль початкової школи в розв'язанні цього завдання вирішальна. У молодших класах закладаються основи знань, умінь і практичних навичок, які необхідні для дальшого навчання, формуються моральні риси і якості, вміння дітей самостійно оволодівати знаннями, пробуджується інтерес до навчання, до творчих пошуків. У молодшому шкільному віці важливим засобом ефективної навчальної діяльності залишається дидактична гра. Завдяки їй розвиваються всі сторони психіки дитини, закладається фундамент для її шкільного навчання. У різні часи різні дослідники висували різні теорії і відстоювали різні погляди на гру. Завдяки їхнім дослідженням дитячої гри висунуто гіпотезу про історичне виникнення тієї форми гри, яка є типовою для сучасних дошкільників, і теоретично обґрунтовано, що рольова гра є соціальною за своїм походженням та змістом; визначені умови виникнення цієї форми гри в онтогенезі, і доведено, що гра виникає не спонтанно, а формується під впливом виховання; виділено основну одиницю гри, розкрито внутрішню психологічну структуру гри і простежено її розвиток і розпад.

Також виявлено, що основним змістом гри є діяльність; встановлено, що ігрова техніка - перенос значень з одного предмета на інший, скороченість і узагальненість ігрових дій є умовою проникнення дитини в сферу соціальних відносин; обґрунтовано, що виділення у грі реальних відносин дітей один з одним є практикою їх колективних дій; вияснено функції гри у психічному розвитку дітей молодшого шкільного віку.

Гра - це природна активність дитини. Тому її розвиток відбувається спонтанно, у відповідності з інтелектуальним дозріванням. При цьому зміст гри від чисто суб'єктивних побудов все більше наближається до адекватного відображення дійсності. В останній час у даному напрямку відбувається-процес зрушення від розгляду гри як проекції пізнавального розвитку до розгляду її як засобу пізнавального розвитку. У зв'язку з цим все більше уваги надається дослідженню характеристик гри, які б полегшили цей розвиток. Зокрема, досліджувались можливості різних типів сюжетно-рольової гри для розвитку мислительних процесів дітей. Такого виду дослідження дали поштовх до виникнення інтерпретації ігор як засобів, що полегшують навчання. У зв'язку з цим почалась інтенсивна розробка так званих навчальних ігор, спрямованих на засвоєння навчального матеріалу.

У сучасний період реформування освіти в Україні та врахування психологічних основ організації навчального процесу проблема розвитку молодших школярів загалом і в грі зокрема набуває особливого значення.

Недостатня увага організації ігрової діяльності з дітьми на уроках природознавства і зумовлює актуальність теми нашої роботи.

Метою роботи є дослідження особливостей використання гри на уроках у початкових класах. Об'єктом нашого дослідження є дидактична гра, а предметом - особливості використання дидактичних ігор у навчанні молодших школярів.

Завдання дослідження:

1)опрацювати психолого-педагогічну та методичну літературу з проблеми дослідження;

описати сутність дитячої гри та її структуру;

виявити особливості використання дидактичних ігор на уроках;

визначити умови ефективного використання ігрового методу;

5)охарактеризувати особливості використання ігор в передовому і масовому педагогічному досвіді;

6)розробити авторські пропозиції та обґрунтувати їх ефективність. При написанні роботи ми використовували такі методи дослідження: аналіз наукової літератури; спостереження; бесіда; вивчення передового педагогічного досвіду; теоретичне узагальнення.
Каталог: uploads -> editor -> 2020 -> 285258
2020 -> Сучасні підходи до національного виховання молодших школярів
2020 -> «Форми організації виховної роботи»
2020 -> Виховання творчої особистості на основі розвитку національної свідомості
2020 -> Особливості морального виховання за Сухомлинським
285258 -> «Вивчення творчої особистості митця методом проектів»
2020 -> Без високої культури читання, наголошував В
2020 -> Інтерактивні методи навчання: теорія і практика впровадження
2020 -> Голубівська зош і-ііі ступенів
2020 -> План конспект уроку з трудового навчання


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка