Законодавче забезпечення бібліотечної діяльностіСкачати 15,45 Kb.
Дата конвертації14.06.2019
Розмір15,45 Kb.
ТипЗакон
Біл.№ 1

Законодавче забезпечення бібліотечної діяльності.

Одним із критеріїв успішної діяльності бібліотечних установ є надійна нормативно-правова база. Нормативно-правова база діяльності бібліотечних установ на загальному законодавчому рівні формується:

1. Законами України

Конституція України;

• «Про культуру»

• «Про бібліотеки і бібліотечну справу»

• «Про інформацію»

• «Про доступ до публічної інформації»

• «Про національну програму інформатизації»

• «Про електронні документи та електронний документообіг»

2. Наказами Міністерства культури

• «Порядок визначення вартості та надання платних послуг

закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності»

3. Постановами Кабінету Міністрів України

• «Про затвердження Порядку формування базової мережі закладів культури»

• «Про затвердження Типових норм часу на основні процеси бібліотечної роботи»

Найвищий орган – Конституція, 28 червня1996р.Закон України «Про Культуру», від 14 грудня 2010 року. Основним документом, який регулює різні аспекти діяльності бібліотек є Закон України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» [2] прийнятий 27 січня 1995р. Правові основи щодо створення, збирання, зберігання, поширення, використання та одержання інформації здійснюються згідно Закону України «Про інформацію» від 02.10.1992 року. Становлення мережі бібліотечних установ здійснюється відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку формування базової мережі закладів культури» (2012р.). Є різні ціл. прогр, напр. «Якісні зміни б-к для забезпечення сталого розв.Укр» 2016

Бібліографічна інформація – посередник в системі документних комунікацій. Традиційні та новітні носії бібліографічної інформації.
Бібліогр. інф. – від грец. бібліо. –книга, графо – пишу) інформація. про докум. (його част. або докум. масив), що ств. з метою інформування. споживачів. інф. про існув. докум., його зовнішні озн, зміст, особл.

Б.і. ств. в резул. АСОД і викон. роль посередн. в докум-ній кому-ції (між докум. і спожив. інф.).

Найменш. елемент Б. і. є бібліограф повідом. - текст, який містить бібліограф. інф., тобто відом. про док., його част. чи групу док. Бф повідом., зафіксоване в док-ній формі,-бф запис, який склад. з певних елементів. Найсклад. форма зафікс. Б. і. є великі за обсягом, із склад. структ., бф посібн. як в традиц. (друк.) формі, так і у вигляді електрон. баз даних. Б. і. в Інтернеті називають вебліограф.

Для фіксуваня БІ використ. традиц. (паперові) і нетрадиц. носії інф: перфоровані (стрічки, карти); мікрографічні (маг. стрічки, маг. диски, дискети); оптичні (відеодиски, компакт-, CD-ROM); голографічні носії лазарний промінь із застос. інтерференції хвиль.

БІ зафікс. на нетрадиц. носіях наз. машиночитною. Можуть бути обидва різновиди БІ, як каталожна (електрон. кат.), так і не каталожна (комп. БД,, ел. версії БП).

Нетрадиційні дозвол. швидше здій. бф. пошук, мають велику ємкість, пам’ять, яка відкр. широкий доступ до різном. БІ; компактні; легше розмножити;Традиційні звичні у корист., не пов’язані з джерелами енергії; порівняно не дорогі.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка