Закон України «Про загальну середню освіту стверджує»: «Завданням загальної середньої освіти є формування особистості учня, розвиток його здібностей і обдарувань»Скачати 42,04 Kb.
Сторінка1/4
Дата конвертації27.12.2018
Розмір42,04 Kb.
ТипЗакон
  1   2   3   4

Активізація пізнавальної діяльності

учнів у навчальному процесі та позакласній роботі

З досвіду роботи

вчителя початкових класів

Корчівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів

Унгурян М.А.

2016 р.


Вступ

У національній доктрині розвитку освіти у ХХІ столітті зазначено: «Головна мета української системи освіти – створити умови для розвитку і самореалізації кожної особистості як громадянина України», а Закон України «Про загальну середню освіту стверджує»: «Завданням загальної середньої освіти є формування особистості учня, розвиток його здібностей і обдарувань».

Нові завдання шкільної освіти в Україні, що спрямовані на гуманізацію та демократизацію всього навчального процесу в школі, визначають нові пріоритети навчання і виховання, потребують формування ініціативної особистості, здатної до раціональної творчої праці. Ми живемо у третьому тисячолітті, у час комп’ютеризації та інтенсивного розвитку всіх галузей науки та виробництва, і глибоко усвідомлюємо незворотність демократичних змін, що відбуваються у суспільстві та освіті зокрема. Тому ми не повинні забувати про те, що сучасні діти не такі, якими були ми, отже, вони потребують нових підходів до організації навчально-виховного процесу.

Сьогодні вчителі досить часто зустрічаються з проблемою зниження рівня пізнавальної активності учнів, небажанням працювати самостійно та й просто вчитися. Серед багатьох причин утрати дітьми інтересу до навчання можна назвати одноманітність уроків. Відсутність можливості повсякденного пошуку нової, цікавої інформації призводить до шаблонного викладання , а це руйнує та вбиває дитячий інтерес до навчання. Тому найголовнішим завданням педагога на кожному уроці є активізація пізнавальної діяльності.

Творчий підхід учителя до побудови та проведення уроку, насиченість різноманітними прийомами, методами, формами викладання, використання нових інформаційних технологій зможуть забезпечити його ефективність.


Каталог: 123
123 -> Тема: Безпека вулиці: азбука дороги
123 -> Методичні вказівки до вивчення дисципліни сво «доктор філософії»
123 -> Регіональний підхід до дослідження формування ціннісних орієнтацій студентів мистецьких вишів україни н. Г. Тарарак
123 -> Методологічне підґрунтя дослідження формування ціннісних орієнтацій студентів вищих навчальних закладів мистецького профілю україни
123 -> Загальна характеристика роботи
123 -> Інформаційне суспільство в контексті політичної культури суспільства
123 -> Заліщицька районна державна адміністрація Відділ з питань освіти Районний методичний кабінет Використання активних та інноваційних технологій як засіб активізації
123 -> Україна тернопільська область опис досвіду роботи учителя біології


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка