«Заходь у гості, щедра осінь»



Скачати 17,92 Kb.
Дата конвертації06.05.2020
Розмір17,92 Kb.

Тема: «Заходь у гості, щедра осінь»
Мета: Вчити дітей бачити красу рідної землі, вміти милуватись нею.

Збагачувати уявлення дітей про змістову, емоційно-художню різноманітність творів на визначену тему; заохочувати до читання, пізнання, духовного збагачення через спілкування з книгою.

Виховувати любов до природи рідного краю.
Обладнання: Ілюстрації, малюнки про осінь, корзинка з дарами осені, малюнки дітей, «Читанка» В.О. Науменко (частина 1), тематична виставка книг, електронна презентація до уроку.
Хід уроку
І. Організація до уроку.

Сьогодні у нас незвичайний урок.



Сьогодні ми зробимо ще один крок.

В країну відому, в країну чудову,

Що нас так чекає й збагачує мову.

Тож сядьте рівненько, будьте уважні,

Щоб працювати нам було неважко.

ІІ. Повідомлення теми уроку. (слайд 1)

1) Прочитайте слово, записане на листочках


о с

і н ь
2) – Чому ми обрали саме цю тему для уроку?

Зараз надворі панує осінь. Це прекрасна пора, яка ніби чарівниця, змінює все навколо.

3) Заучування напам’ять рядочків про осінь. (Потім ми використаємо ці рядочки для фізкультхвилинки). (слайд 2)

Щебетали птахи в лісі



На крилатому горісі.

А як сонечко схололо,

Птахи всі за видноколом

Позникали.

ІІІ. Робота з виставкою книг.

  • Чому книги об’єднано в три групи?

(В осені є три пори: рання, золота і пізня)

  • За якими ознаками ви добирали книги?

  • Про що говорять заголовки книг?

ІV. Обговорення прочитаних творів.

Рекомендована література: (слайд 3)

Л.Костенко «Осінь, ось вона, осінь»

Є.Гуцало «Концентричні кола осені»

М.Стельмах «Літо збігло, як день...»

В.Бичко «Осінь»

Н.Забіла «Ще буйне літо»

«Бродить осінь в лісі синьому»



  • Які з прочитаних творів описують ранню осінь?

  • Прочитайте рядки, в яких описано прикмети ранньої осені.

  • Що зробить осінь, коли загляне на баштан, в сад, в гаї?

  • Чому осінь називають щедрою?

  • В яких творах описано золоту осінь?

  • Що сказань про дерева? про пташок?

  • В яких творах розповідається про пізню осінь?

V. Читання і обговорення творів.

1. Л.Костенко «Красива осінь вишиває клени» (слайд 4)

а) Читає попередньо підготовлений учень.

- Що уявили?

б) Повторне читання мовчки.

в) Вибіркове читання.

- У які кольори пофарбувала осінь клени?

- Як про це говорить поетеса у вірші?

- Яких ще фарб хочеться кленам? Чому?

- А кому байдуже якими будуть дерева?

- Знайдіть у вірші метафори.

- В яких рядках вірша особливо відчувається настрій автора, навіяний осінню?

г) Читання в парах.

ґ) Виразне читання вірша.

Фізкультхвилинка.

2. В.Бичко «Осінь» (слайд 5)

а) Самостійна робота учнів.

(Напис на дошці).


  • Прочитати вірш мовчки.

  • Якою постає осінь в цьому творі?

  • Поділити вірш на частини, які відповідали б плану.

План

1) Осінь в лісі.

2) Щедрі дарунки осені.

3) Відлітають птахи.

4) Скоро зима.

- Прочитати уривки, що відповідають пунктам плану.



VІ. Складання усної розповіді

1. Складання павутинки осінь.



(Листочки підготовлені, прикріплюю їх, коли діти напишуть слова, що асоціюються у них з осінню).


Осінь

Використовуючи ці слова, за планом скласти усну розповідь про осінь.



VІІ. Творча робота над прислів’ями, приказками. (слайд 6)

Робота в групах.



  • Об’єднати частини прислів’я.

Серпень страву готує, а вересень до столу подає.

Вересневий час – сім погід у нас.

Жовтень ходить по краю та виганяє птахів з гаю.

Листопад – не лютий, проте спитає, чи ти взутий.



  • Поясніть прислів’я.

VІІІ. Підсумок уроку.

1. Робота з дитячими малюнками.

- До яких творів ви використали б малюнки з нашої виставки?

- Чи висвітлено тему уроку в малюнках?



2. Літературна гра. Вірш-добавлянка. (слайд 7)

ІХ. Домашнє завдання. (слайди 8, 9, 10)

Тема наступного позакласного читання «Цікаві пригоди братів наших менших».
Каталог: 2016-2017


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка