Загальноосвітня школа і – ііі ступеня с. Поромів Іваничівського району Волинської області Михалевич Світлана ГригорівнаСкачати 33,31 Kb.
Сторінка1/10
Дата конвертації31.12.2018
Розмір33,31 Kb.
ТипУрок
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10

Загальноосвітня школа І – ІІІ ступеня с.Поромів

Іваничівського району Волинської області

Михалевич Світлана Григорівна

Вчитель хімії і біології

Вступ

Яким повинен бути сучасний урок?

Це важливе питання продовжує хвилювати вчителів, методистів, працівників освітніх установ. Загострення інтересу до цього питання не випадкове: оновлення системи освіти ставить перед нею складні і відповідальні завдання, розв`язати які треба швидко і безпомилково. Без досконалого, науково обґрунтованого моделювання навчальних занять марно сподіватися піднести учнівську і вчительську працю на якісно новий рівень.

Сьогодні школа знаходиться на шляху активного пошуку нових форм і методів навчання: це проведення нетрадиційних уроків, впровадження різноманітних варіантів дидактичних та рольових ігор, лекції, семінари, експерименти та дослідження, а також запровадження інтерактивних технологій.

Вивчення нового матеріалу вимагає від учителя вміння володіти словом, щоб чітко, доступно викласти програмовий матеріал.

Щоб підняти емоційний настрій учнів, важливо під час пояснення пробудити інтерес в учнів відтінками голосу, виділяючи головне, підкреслюючи головну думку.

Сучасні форми навчання природничих дисциплін повинні забезпечити не лише засвоєння глибоких і міцних знань учнями, а й сформувати у них вміння і навички самостійно здобувати нові знання, розвивати творче мислення і пізнавальну активність.

Кожен урок – це маленьке відкриття. Діти навчаються, спостерігають, досліджують, аналізують, роблять висновки.

Із досвіду роботи переконана, що інтерактивні технології кожен учитель може подати, як різновид активних методів навчання. Адже суть інтерактивної технології у тому, що навчання відбувається шляхом взаємодії усіх, хто у цьому бере участь. Тому заповіт Й. Песталоцці «Навчаючи всіх, добре вчити кожного» є алгоритмом особистісно орієнтованого підходу до навчання.

Під час навчання хімії та біології учні ознайомлюються з багатьма новими термінами та поняттями. Тому, працюючи на уроці, дбаю про культуру мови та письма учнів, адже це відображає рівень їх мислення.

Отже, якщо дитина протягом усього уроку вчилася встановлювати взаємозв`язки між речовинами та їх властивостями, між системами живих організмів та середовищем їх життя, пояснювати, аргументовано відтворювати засвоєне, публічно висловлювати свою думку, гідно відповідати опоненту і при цьому не втратити віри в себе, то урок не пройшов для неї даремно.

Сучасність характеризується перенасиченістю інформаційного поля у будь-якій галузі людської діяльності. Тому, у своїй діяльності, я відчуваю потребу створення нових, цінних своєю оригінальністю та оптимальністю, форм роботи для викладання навчального матеріалу.

Каталог: img
img -> В. Рібцун корекційна робота з розвитку мовлення дітей п’ятого року життя із фонетико-фонематичним недорозвитком мовлення програмно-методичний комплекс Київ 2012
img -> Про затвердження Концепції художньо-естетичного виховання учнів у загальноосвітніх навчальних закладах та Комплексної програми художньо-естетичного виховання
img -> Девіз «Творчість»
img -> «Корисні навички молодших школярів» факультативний курс для учнів 1-4 класів спеціальної школи-інтернату
img -> Київ 014 клас Видання друге level 2ed Layout 1
img -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів із навчанням румунською мовою пояснювальна записка
img -> Програма з трудового навчання для загальноосвітніх навчальних закладів
img -> Особливі діти в закладі і соціальному середовищі
img -> Молоді та спорту україни


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка