З метою реалізації державної політики у сфері охорони дитинства, забезпечення прав і свобод дітей відповідно до чинного законодавства України, поліпшення соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклуванняСкачати 29,92 Kb.
Дата конвертації02.04.2019
Розмір29,92 Kb.
ТипДовідка
28.11.2017 р.
Довідка

про здійснення соціального захисту дітей в Куликівському районі
Забезпечення соціального захисту дітей, захист їх прав та законних інтересів, запобігання соціальному сирітству залишається пріоритетним у роботі органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

За відомостями обласного управління статистики, на території району проживає 2566 дітей.

На первинному обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації перебуває 49 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що складає 191,0 на 10 000 дитячого населення. Із загальної кількості облікованих дітей 19 – діти-сироти, 30 – діти, позбавлені батьківського піклування.

Протягом року статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, надано 13 дітям (у 2016 році – 5дітям), з них 2 – внаслідок позбавлення батьків батьківських прав, 3 дітей відібрано від батьків без позбавлення їх батьківських прав, 2 дітям – внаслідок тривалої хвороби матері, яка перешкоджає виконанню батьківських обов’язків, 6 дітей осиротіли. Знято з первинного обліку по досягненню повноліття 4 осіб.

Сімейними формами виховання охоплено 42 дітей, що становить 85,7 % від загальної кількості дітей, які перебувають на первинному обліку (на початок року – 90 %; обласний показник на 01.10.2017 – 92,2 %). З них 35 дітей проживають у сім’ях опікунів та піклувальників, 7 – виховуються у прийомних сім’ях. У державних закладах перебуває 7 дітей (3 дітей – в навчально-реабілітаційному центрі, 1 дитина – у закладі соціального захисту для дітей з особливими потребами, 3 дітей – учні професійно-технічних навчальних закладів ).У районі функціонує 4 прийомні сім’ї, у яких виховуються 8 дітей: у с. Ковчин – 1 сім’я / 2 дітей, у Авдіївці – 1 сім’я / 2 дітей, у с. Вересоч – 1 сім’я / 3 дітей, у с. Горбове – 1 сім’я / 1 прийомна дитина.

У відповідності до вимог законодавства здійснюються перевірки умов проживання та виховання дітей у прийомних сім’ях, родинах опікунів та піклувальників, сім’ях усиновлювачів. Всі діти, які перебувають під опікою, піклуванням, виховуються у прийомних сім’ях, вчасно і у повному обсязі отримують державну соціальну допомогу.

Виплату одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку здійснено у повному обсязі (4 особам).

На облік з усиновлення взято 10 дітей, із них 6 – виховуються в прийомних сім’ях, 3 – навчаються в професійно-технічних навчальних закладах, 1 – перебуває в закладі соціального захисту для дітей з особливими потребами. У 2017 році діти з первинного обліку не усиновлювались.Працівниками служби у справах дітей забезпечується контроль за додержанням батьками або особами, які їх замінюють, майнових та житлових прав дітей при відчуженні жилих приміщень, реєстрації права власності дітей, купівлі нового житла. Протягом року надано 6 дозволів на укладення правочинів щодо набуття дітьми права власності на майно (щодо 7 дітей), попереджено один випадок незаконного продажу житла.

Створено реєстр житла, закріпленого за дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. Щомісяця здійснюється аналіз стану наявності житла у дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Із загальної кількості облікованих дітей власне житло мають 7 осіб, 29 дітей мають житло на праві користування, 13 – не мають житла. На квартирному обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, перебуває одна дитина віком від 16 до 18 років.

На обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації перебуває 36 дітей із 19 сімей, у яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків. Протягом року 6 дітей направлено до центрів соціально-психологічної реабілітації дітей Служби у справах дітей обласної державної адміністрації. Всього у 2017 році в центрах соціально-психологічної реабілітації перебувало 9 дітей. Трьох малолітніх дітей відповідно до рішення Куликівського районного суду Чернігівської області відібрано від батьків без позбавлення їх батьківських прав. Одну дитину відібрано від матері рішенням виконавчого комітету сільської ради у зв’язку із загрозою життю та здоров’ю. До адміністративної відповідальності притягнуто 18 осіб по причині ухилення від виконання батьківських обов’язків.

З метою попередження дитячої безпритульності та бездоглядності серед дітей службою у справах дітей, спільно із працівниками Куликівського РВ ЧВП ГУНП в Чернігівській області, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, медичних працівників, представників органів місцевого самоврядування, проводяться профілактичні рейди. Цього року проведено 22 рейди у населені пункти району.

Службою у справах дітей постійно забезпечується оновлення інформації про дітей, які залишились без батьківського піклування, та дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у базі даних Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Діти».

На обліку районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді протягом 2017 року перебувало 280 сімей, в яких виховується 453дитини, що опинились в складних життєвих обставинах. 50 сімей знято з обліку як такі, що подолали або мінімізували складні життєві обставини. Сім’ям надано 9256 соціальних послуг.

Соціальним супроводом центру охоплено 55 сімей, знято з супроводу з позитивним результатом 29 сімей. 180 сімей в складних життєвих обставинах перебуває на постійному патронаті спеціалістів центру. Початкову оцінку потреб дітей зроблено у 279 сім’ях. У 2017 році обстежено умови проживання 195 сімей, що знаходяться на обліку.

На соціальному патронаті Центру перебувало 18 сімей, в яких виховувалось 29 дітей, що переселились з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей. Одна родина знаходиться на соціальному супроводі.

У Центрі працює пункт обміну речей. 38 сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, були забезпечені одягом та взуттям.

На території району налічується 137 багатодітних сімей, в яких виховується 485 дітей, з них: 1 сім’я, де проживає 7 дітей; 7 сімей, де 6 дітей; 12 сімей, де 5 дітей; 25 сімей, де 4 дітей і 92 сім’ї, де виховується 3 дітей.

Протягом року різними формами оздоровлення та відпочинку охоплено 943 дитини - 61,4 % із загальної кількості дітей шкільного віку, що підлягали оздоровленню. Із них 334 дитини (21,8%) охоплено послугами оздоровлення, 609 дітей (39,7%) - відпочинком.

В позаміському дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Деснянка» відпочило та оздоровилось 196 дітей, з них 108 дітей з Куликівського району.

На відпочинкову та оздоровчу кампанію з районного бюджету виділено 420,2 тис. грн, залучено спонсорських та батьківських коштів 308,1 тис. грн.

Комунальним закладом «Куликівська центральна районна лікарня» районної ради забезпечується щорічний профілактичний медичний огляд дітей шкільного віку.

Відділом освіти районної державної адміністрації проводиться робота по забезпеченню права кожної дитини на отримання загальної середньої освіти. У районі впроваджена інклюзивна освіта: інклюзивне навчання організовано для 2 дітей, які навчаються в інклюзивних класах (Куликівська ЗОШ І-ІІІ ст. та Дроздівська ЗОШ І-ІІ ст.). На індивідуальній формі навчається 8 дітей з особливими освітніми потребами.

Усі діти та підлітки охоплені навчанням. У вересні-жовтні 2017 року проводиться профілактичний захід «Урок», дітей шкільного віку, що на 01.09.2017 року не приступили до навчання без поважних причин, не виявлено. Робота із залучення дітей до навчання проводиться протягом усього навчального року.

Безкоштовне харчування у загальноосвітніх школах за кошти, передбачені Програмою організації гарячого харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладах Куликівського району на 2017-2020 роки, організовано для 590 дітей, з них 539 – учні 1-4 класів. На 100 % забезпечені гарячим харчуванням діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, внутрішньо переміщені діти, діти військовослужбовців, які беруть (брали) участь в антитерористичній операції.

Питання захисту прав та законних інтересів дітей розглядаються на комісії з питань захисту прав дитини, створеній при райдержадміністрації.

Здійснюється захист прав та інтересів дітей у судах. Протягом року відбулося 7 судових засідань у справах по позбавленню батьківських прав, усиновленню, у кримінальних справах за участю неповнолітніх. Захищено інтереси 4 дітей.

Відповідно до Програми попередження дитячої безпритульності та бездоглядності, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, на 2017 - 2021 роки проводились заходи з нагоди Дня захисту дітей, Дня знань, Дня усиновлення (30 вересня), відбудуться заходи до Міжнародного дня інвалідів (3 грудня), Дня Святого Миколая, Новорічних та Різдвяних свят.

Управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації забезпечено дотримання законів України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», згідно з якими станом на 01.11.2017 отримують допомогу 582 сім’ї на суму 8,72 млн грн. Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» на обліку перебуває 286 осіб, яким виплачено допомогу на суму 4442,0 тис. грн.

Довідку підготувала:

Начальник служби у справах дітей

райдержадміністрації Клунко Л.І.

Погоджено:

Заступник головирайдержадміністрації О.В. Баглай
Каталог: web docs
web docs -> Таблиця за творами української літератури
web docs -> Лист мон про організацію обліку дітей дошкільного віку
web docs -> За результатами проведення перевірки стану правової освіти в Чернігівському дошкільному навчальному закладі №5 «Ялиночка»
web docs -> Ініціативною групою Громадської ради при облдержадміністрації напрацьовано проект Концепції патріотичного виховання громадян України, реалізації інтересів держави та суспільства в системах обороноздатності та цивільного захисту населення
web docs -> Відповідальність батьків за навчання та виховання дітей
web docs -> Про стан правової роботи за підсумками і півріччя 2017 року
web docs -> Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу дсанПіН
web docs -> Ресурсний центр
web docs -> Розпорядження голови рішення третьої сесії районної районної державної адміністрації ради сьомого скликання
web docs -> Концепція національно-патріотичного виховання молоді


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка