Якщо ви вдало оберете роботу іСторінка1/5
Дата конвертації14.04.2019
Розмір88,5 Kb.
ТипУрок
  1   2   3   4   5
Луценко Наталя Георгіївна, вчитель початкових класів Торезького НВК «зош І-ІІ ст. №1-ліцей «Спектр»

«Розвиток пізнавальної активності молодших школярів як один із аспектів реалізації компетентнісно-орієнтованого підходу на уроках»

Із досвіду роботи

Якщо ви вдало оберете роботу і

вкладете в неї всю свою душу,

то щастя саме відшукає вас.

К.Ушинський

Так говорять і славетні, і не прославлені робітники, що присвятили своє життя улюбленій справі.

Професія вчителя дуже складна і відповідальна.
Кожній дитині – світло знань,

Кожній дитині - світло любові,

Віру в сили свої без вагань –

Як запоруку щасливої долі.


Знаю, що школа покликана вчити, але переконана, що цілісне сприймання світу неможливе без виховання якостей людяності, без формування вмінь і навичок творити добро та красу, служити прогресу. Все це залежить від різноманітності за змістом, структурою, способами організації навчальної діяльності.

Для якісного оновлення уроку в початкових класах у центрі уваги є, на мій погляд, розвиток пізнавальної активності школяра.

Актуальність даної теми полягає в тому, що навчання людини (утім, як і всього живого), на відміну від обробки об’єктів неживої природи, не може бути успішним, якщо в того якого навчають, немає бажання учитися. Людина має право робити або не робити те, що від неї вимагають, тому успіх справи значною мірою залежить від бажання (прагнення) робити. Зокрема, чим сильніше бажання навчитися, тим успішніше йде навчання, а без бажання, проти волі, воно не піде – насильно не навчиш. Впевнена, що навчання не буде успішним, якщо в учня не пробуджене бажання учитися.

За роки роботи над проблемою дослідження у мене викристалізувалося власне бачення його структурних елементів.Об’єктом мого дослідження є розумовий розвиток учнів як поетапний процес переходу від здатності вирішення навчальних завдань спочатку на нижчих і, поступово, на чимраз вищих планах розумової діяльності (від наочно – дійового – до наочно – образного і, нарешті, на словесно – логічному плані).

Відповідно до визначеного об’єкта, предметом дослідження є система форм, методів, прийомів та засобів розумового розвитку учнів.Мета дослідження – розробка комплексної, багаторівневої системи організаційних форм, методичних технологій та прийомів організації пізнавальної діяльності учнів та їх ресурсного забезпечення, спрямована на поетапний розумовий розвиток учнів у різних видах навчальної діяльності, в тому числі – самостійної.

Завдання дослідження полягає в тому, щоб:

  1. розробити на науково – методичній основі модель системи форм, методів, прийомів та засобів активізації розумової діяльності та розвитку школярів;

  2. здійснити пошук, освоєння та впровадження інноваційних педагогічних технологій у практику своєї роботи;

  3. провести діагностику «стартового» рівня розумового розвитку школярів (освоєного плану розумової діяльності) та розробити для кожного з них індивідуальну програму розвитку в навчальному процесі початкової школи;

  4. реалізувати розроблену модель організаційно – методичного та ресурсного забезпечення навчального процесу, перевірити її ефективність на практиці, внести відповідні корективи та зміни відповідно до кінцевої мети.

Розпочинаючи роботу над проблемою дослідження, виходила з робочого припущення, що розумовий розвиток учнів у навчальній діяльності – як складний багатофакторний процес – потребує відповідного комплексного організаційно – методичного та ресурсного забезпечення. Комплексний підхід до розв’язання проблеми розумового розвитку школярів передбачає відповідне педагогічне управління всіма видами навчальної діяльності учнів (урочної, позакласної, позашкільної та самостійної), на всіх її рівнях (репродуктивному, частково – пошуковому, творчому).

Різнорівневий характер розробленої та апробованої впродовж останніх років системи полягає в тому, що вона орієнтована на:

  1. різні рівні (плани) розумової діяльності школярів (наочно – дійовий, наочно образний і словесно – логічний);

  2. різні види навчальної та самостійної діяльності учнів;

  3. використання різноманітних інноваційних педагогічних технологій, адаптованих до відповідних умов навчальної аудиторії та специфіки навчального предмета.

Авторський характер досвіду полягає в розробці системи оригінальних сценаріїв уроків для кожного класу із використанням освоєних та адаптованих інноваційних педагогічних технологій та різноманітних засобів навчання.


Каталог: doc -> files -> news -> 116
news -> Урок з елементами інсценування Учитель української мови та літератури Івашиненко Н. А. м. Макіївка
news -> Основи здоров’я
news -> Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках математики, як засіб підвищення результативності навчання з досвіду роботи Кровіцької Л
news -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів
news -> З досвіду роботи
news -> Початкова школа у 2015/2016 навчальному році початкова школа повністю переходить на нові навчальні програми, відповідно четвертокласники продовжують навчання і за новими предметами, такими як: «Природознавство», «Я у світі», «Інформатика»
news -> Аудіювання автентичних музичних творів на уроках англійської мови в старших класах середньої школи
news -> Батьківські збори «Уроки спілкування»
news -> Тема: Державні символи України
116 -> Урок читання 2 клас


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка