Я кажу вам сьогодні, мої друзі, що незважаючи на всі труднощі і побоювання, які ми маємо сьогодні, у мене все ж є мрія … у менСкачати 11,96 Kb.
Дата конвертації30.03.2019
Розмір11,96 Kb.

Азбука помаранчевої революції, або “люди сни розказують”…

Те, що ми пережили та відчули протягом останнього тижня цьогорічної осені, буває в житті тільки раз – і то далеко не в кожного покоління. Відродження нації, народження нації, нечувана консолідація та солідаризація нації – ці слова сьогодні позбавлені будь-якого пафосу. Навпаки, нав’язливо здається, що вони занадто трафаретні для того, щоб вповні описати те, що відчули сотні українців, яким пощастило побувати в Києві в останні дні листопада. Столиця просто потонула в “помаранчевій благодаті”, за яку молився Майдан вранці 22 листопада. Цей матеріал пишеться, коли ще не відомо напевно, яким чином буде розв’язано політичну кризу в країні, коли збанкрутіла влада вперто бореться за свої капітали, коли щодня по телефону доводиться переконувати стривожених родичів з інших областей, що ми переможемо незалежно ні від чого. Але я пишу ці рядки з абсолютною, непохитною, нездоланною, неосяжною, незглибимою вірою в нашу остаточну перемогу. Той, хто був на Майдані, твердо знає, що після листопадового київського Майдану в цій країні просто органічно не може бути старорежимної за природою влади. Нація сказала своє “ні” і своє “так”. Зараз здається, що вражень так багато, а слів у мові так мало, щоб їх передати, що марно намагатися передати все і вповні, тому я вирішила скласти своєрідну азбуку помаранчевої революції, щоб спробувать вловити принаймні найсуттєвіше.


Апельсини. В української революції – помаранчеве серце, запалене жовтогарячим духом. На руці в української революції – помаранчева стрічка. У душі української революції помаранчева надія.
Донецькі. Про спецпотяги з, так званими, донецькими в народі складено вже цілі легенди. У першу п’ятницю після виборів у Маріїнському парку було розбито близько тридцяти наметів синьо-білих, де дислокувалися донецькі шахтарі. Я особисто розмовляла з цими людьми, і хотілося б мені відзначити момент, про який не говорилося в сюжетах та повідомленнях як провладних, так і опозиційних ЗМІ. Це те, які руки в тих людей: я не бачила в своєму житті таких струджених рук. Було багато ситуацій, коли одного “донецького” оточував натовп помаранчевих і по-доброму, по-людяному, дуже доброзичливо переконував змінити погляди. А ще пригадується, як колоні сп’янілих шахтарів, що проходила вулицею Інститутською, молоді хлопці й дівчата кричали “Ми вас любимо!”
Люди. Люди… І в цьому слові велика сила, і в цьому слові цілий Всесвіт. Немає смачніших пиріжків за ті, що приносили до наметового містечка, немає спокійнішого та безпечнішого натовпу за той, що на Майдані. Люди… Одна жінка на Майдані розповіла мені, що вона чула від деяких людей, як їм снилося, що вони мали змогу запитати в самого Бога, за кого їм голосувати, і що Всевишній їм говорив – “За Ющенка”.
Майдан. Майдан став Меккою українського національного духу, Майдан став помаранчевим серцем країни, Майдан став храмом свободи під відкритим небом. На Майдані знайшлося місце для цілої нації.
Намети. Одного разу в українській історії вже були намети. І ось знову – намети. Чому? Бо, здається, знову треба відстоювать свою незалежність, бо, здається, знову треба доводити всім, але найперше самим собі, що ми сильні. Сніг, нічний мороз, денна сирість – це те, що заважає, але не зупиняє.
Україна. На Майдані мені розповіли одну “виборчу баталію”: в день виборів, 21 листопада, до виборчої дільниці в селі Козичанці Макарівського району Київської області під’їхав диво-автобус із пасажирами, “озброєними” відкріпними талонами. Кілька козичанців, взявшись за руки, перегородили невідомим гастролерам доступ до дільниці – і ті поїхали з нічим. Отака вона Україна…
Ющенко. Нація отримала лідера, якому довіряє, лідера, який став персоніфікацією віри та надії на краще прийдешнє.

Я. Як і в звичайній азбуці, в азбуці української помаранчової революції ця літера на останньому місці.Р. S. Як ця азбука складається? Та ж люди сни розказують…

Безп’ятчук Жаннa
Каталог: istor
istor -> Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів Мелітополь тов «Видавничий будинок ммд»
istor -> Програма Варіативного курсу. 8 клас
istor -> Програма варіативного курсу. 8-9 класи
istor -> Міністерство культури і туризму україни національна академія керівних кадрів культури і мистецтв історія української культури навчально-методичний комплекс
istor -> 1. Виховання в первісному суспільстві
istor -> Історичні коріння та джерела виникнення
istor -> Тема уроку: Київська Русь за Володимира Мономаха і Мстислава Володимировича
istor -> Історія кафедри онкології та медичної радіологи Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка