Вступ Поняття про кризу життяСкачати 86,67 Kb.
Сторінка1/13
Дата конвертації27.05.2019
Розмір86,67 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13
План

Вступ………………………………………………………………… 1. Поняття про кризу життя…………………………………………………

 2. Причини та показники кризи…………………………………………….

  1. Криза новонародженості

  2. Криза 1 року

  3. Криза 3 років

  4. Криза 7 років

  5. Криза підліткового віку

  6. Криза 30 років

  7. Криза 40 років

  8. Криза «вузликового періоду»

 3. Значення кризи для розвитку особистості

Висновок…………………………………………………………………..

Список використаних джерел…………Вступ

Сладові соціуму нерівноцінні і неоднаково впливають на індивіда в різні періоди його становлення. Найвідчутнішими щодо цього є кризові періоди в житті людини, а також економічні, політичні, релігійні, побутові, соціокультурні, соціально-психологічні умови, дія яких може бути як стабілізуючою, так і деструктивною.

У різні періоди життя людини відбуваються зміни в її психіці. Вони можуть розгортатися повільно і поступово (еволюційні зміни). У кризові періоди розвитку і становлення індивіда ці зміни раптово вибухають, розвиваються бурхливо і швидко, призводячи до глибоких наслідків. Цей психологічний феномен позначений поняттям "вікові кризи".

Вікові кризи — особливі, перехідні періоди розвитку людини, які характеризуються психологічними змінами. Криза в житті це ситуація, в якій людина стикається з неможливістю реалізації внутрішньої необхідності свого життя (мотивів, прагнень, цінностей) з причини виникнення перешкод (найчастіше зовнішніх), подолати які, спираючись на свій минулий досвід, вона не може. Джерело кризи психічного розвитку лежить не в конфлікті людини із зовнішньою системою відносин, а обумовлений внутрішнім конфліктом відносини реальної та ідеальної форми. Саме це відношення і провокує спочатку конфлікт, потім спроби його вирішення.

Найбільш, мабуть, важливою функцією кризи, є його вплив на розвиток людини - Л.С. Виготський писав, що "якщо б кризи не були виявлені експериментально, їх тим не менше слід було б поставити теоретично". Підставою для такого твердження служить те, що процес розвитку людини відбувається "ривками", від однієї стадії до іншої, тобто швидше революційним, ніж еволюційним шляхом. У ці періоди у відносно короткий термін відбуваються кардинальні зміни, сильно помітні оточуючим.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка