Визначення даного вступного екзамену обумовлене необхідністю перевірки рівня професійної психолого-педагогічної підготовкиСкачати 129,78 Kb.
Сторінка1/9
Дата конвертації22.04.2019
Розмір129,78 Kb.
ТипПрограма
  1   2   3   4   5   6   7   8   9
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ІМЕНІ М. П. ДРАГОМАНОВА

Факультет корекційної педагогіки та психології

Затверджено”

На засіданні Приймальної комісії

НПУ імені М. П. Драгоманова

Протокол № 4 від “30березня 2017 р.

Голова Приймальної комісії

Андрущенко В. П.

Програма фахового вступного випробування

з «Сурдопедагогіки»
для громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства,

при вступі на навчання для здобуття ступеня

магістра

на базі освітньо кваліфікаційного рівня спеціаліста


спеціальність 016 Спеціальна освіта (сурдопедагогіка)

Київ – 2017

 1. ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА ФАХОВОГО

ВСТУПНОГО ВИПРОБУВАННЯ

Визначення даного вступного екзамену обумовлене необхідністю перевірки рівня професійної психолого-педагогічної підготовки.

Абітурієнт повинен усвідомлювати, що вади слуху мають складну структуру. В ній виділяється первинний дефект, обумовлений патологічними процесами, та вторинні відхилення. Якщо для першого необхідним є медичний вплив, то вторинні відхилення корегуються у процесі спеціально організованого процесу навчання. Це стосується всіх без винятку психічних процесів.

Абітурієнт повинен ґрунтовно знати види стійких порушень слуху у дітей, причини їх виникнення та методи медичної і педагогічної реабілітації. Абітурієнт має чітко усвідомлювати роль біологічних факторів, середовища та виховання у розвитку особистості дитини з вадами слуху. Ці вихідні дані є підґрунтям для засвоєння знань про особливості психічного розвитку даної категорії дітей та визначення основних шляхів педагогічного впливу і корекційної роботи, скерованої на подолання наслідків ураження слухової функції.

Вихідним принципом програми є забезпечення нерозривної єдності предметів психологічного і педагогічного циклів. Реалізація даного принципу полягає в тому, що будь-яка педагогічна чи методична тема має психологічне обґрунтування. Раціональний вибір методів, реалізація принципів, використання організаційних форм, здійснення усіх розділів спеціальної корекційної роботи можливі лише за умови ґрунтовного знання абітурієнтом особистості глухої та слабочуючої дитини, своєрідності та можливості її розвитку.

Другим принципом побудови програми є принцип історизму. Він реалізується в тому, що більшість питань програми рекомендується розглядати в історичному аспекті, тобто знати історію питання, імена відомих сурдопедагогів, їхній внесок у розвиток вітчизняної сурдопедагогічної науки. Історичний підхід до аналізу сурдопедагогічних проблем дозволяє виявити широту ерудиції абітурієнта, уміння бачити наукові проблеми в динаміці та використовувати досягнення сурдопедагогічної науки при розробці актуальних проблем сучасності.

Третім принципом програми є зв'язок теорії з практикою навчання дітей з вадами слуху. Суть цього принципу полягає в умінні абітурієнтів підтверджувати теоретичні відомості з сурдопсихології та сурдопедагогіки прикладами із практики шкільного життя.

Четвертим принципом, покладеним в основу програми, є диференційований підхід до розгляду низки питань стосовно типових категорій дітей з вадами і дітей з комплексними порушеннями.

У своїх відповідях абітурієнти повинні показати знання загальнопедагогічної та спеціальної літератури, уміння розкрити тему, використовуючи знання із загальної та спеціальної педагогічної літератури, вміло застосовувати для конкретизації теоретичних положень емпіричними даними демонструвати знання практичної роботи з дітьми, одержаний під час педагогічної практики, та передового досвіду сурдопедагогічного досвіду.

Абітурієнт на втупному екзамені повинен: • виявити володіння матеріалами офіційних державних документів в галузі освіти;

 • показати ґрунтовні знання теорії навчання і виховання дітей з вадами слуху;

 • розкрити закономірності процесу навчання і виховання даної категорії дітей;

 • підтверджувати теоретичні положення прикладами з педагогічної практики;

 • використовувати дані спеціальної літератури з проблеми навчання і виховання глухих та слабочуючих учнів;

 • знати наукові праці з актуальних проблем сурдопедагогіки;

 • при розкритті питань дидактичного характеру виходити з психолого-педагогічних основ навчання і виховання дітей з урахуванням слухової функції;

 • уміти використовувати знання із загальних предметів психолого-педагогічного циклу, інтерпретувати їх при розгляді питань навчання і виховання дітей з вадами слуху;

 • розкривати шляхи інтенсифікації навчально-виховного процесу та корекційної роботи з подолання наслідків глухоти і туговухості, спираючись на найновіші досягнення в галузі сурдопсихології та сурдопедагогіки;

 • ілюструвати відповідь своїми власними прикладами та прикладами роботи досвідчених сурдопедагогів;

 • показувати можливості використання залишків слуху, оволодіння словесним мовленням, а також потенційні можливості інтелектуального розвитку осіб з вадами слуху;

 • майбутній сурдопедагог повинен чітко уявляти кінцевий результат колекційного педагогічного впливу на різнобічний розвиток глухих та слабочуючих.

До екзаменаційних білетів включені в узагальненому вигляді основні питання з окремих розділів сурдопедагогіки.


 1. Каталог: images -> pk-2017 -> programi vprob -> FKPP -> surdo
  images -> Методичні рекомендації щодо вдосконалення системи роботи навчальних закладів з питань формування, збереження та зміцнення здоров’я учнів
  images -> Загальна характеристика роботи
  images -> Загальна характеристика роботи
  images -> Математика, як навчальний предмет, покликаний передусім сприяти розумовому вихованню, особливо вихованню волі до цілеспрямован
  FKPP -> Програма вступного фахового випробування (співбесіди)
  surdo -> Програма фахового вступного випробування з «Теорії і методики виховання глухих та слабочуючих дітей в дошкільних та шкільних освітніх закладах»
  programi vprob -> Зміст програми сформовано за основними розділами курсу „Педагогіка": „Загальні основи педагогіки", „Дидактика", „Теорія і практика виховання", „Школознавство"


  Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка