Витяг проекту КоаліціїСторінка1/41
Дата конвертації02.04.2019
Розмір334 Kb.
ТипВитяг
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   41


Витяг проекту Коаліції
3. Обґрунтування необхідності проекту

Обґрунтуйте необхідність реалізації даного проекту, при цьому вкажіть, на досягнення яких змін він буде направлений. Проаналізуйте причини існування проблем(и), які будуть вирішуватися в рамках проекту. По можливості, надайте інформацію, яка об’єктивно підтверджує потребу у вирішенні проблеми (наприклад, дані останніх досліджень) та надайте вихідні дані та показники, якщо такі є. Запропонуйте реалістичні шляхи вирішення таких проблем за допомогою Вашого проекту протягом терміну його реалізації.Одним з головних напрямків діяльності уряду України проголошено реформування житлово-комунального господарства. Стан цієї галузі відображається на щоденній якості життя, умовах побуту всіх громадян.

Але сподіватися на швидке вирішення наболілих проблем ЖКГ українцям не варто. Наприклад, у серпні 2011 р. Колегія Рахункової палати України за результатами аудиту використання бюджетних коштів на виконання Загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства, наголосила: на тлі нерозв'язаних проблем щодо низької якості комунальних послуг, формування тарифів та необґрунтованого їх зростання, спрямовані на реформування галузі ЖКГ у 2009-2010 роках та першому півріччі 2011 року бюджетні кошти витрачалися неефективно та з порушеннями чинного законодавства.

Незважаючи на те, що реформа триває вже понад 15 років, реальних, результативних кроків у цій сфері так і не було зроблено. Непослідовна політика зумовила хронічну і постійно зростаючу збитковість підприємств ЖКГ, зниження рівня якості життя населення, ріст соціальної напруги.

На думку фахівців, покращити стан справ можливо, якщо створити передумови для всебічного залучення громадян та їхніх об'єднань до планування робіт, формування і встановлення тарифів, контролю за наданням послуг та використання коштів, запобігання зловживанням в цій сфері.

Верховна Рада України створила передумови залучення до цього процесу громадян, передбачивши в Законі України «Про житлово-комунальні послуги» норми щодо здійснення громадського контролю.

Одними з дієвих інститутів, діяльність яких спрямована, головним чином, на захист прав громадян на отримання якісних ЖКП та контроль за діяльністю органів місцевого самоврядування в цій сфері, є органи самоорганізації населення.

Відповідно до п. 6 ст. 14 Закону України «Про органи самоорганізації населення» органи самоорганізації населення можуть здійснювати контроль за якістю ЖКП, надаваних громадянам, які проживають у жилих будинках на території діяльності ОСНів, та за якістю проведених у зазначених жилих будинках ремонтних робіт.

Крім того, ст. 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» встановлює, що центральні органи виконавчої влади та інші спеціально уповноважені органи виконавчої влади, а також органи місцевого самоврядування (ОМС), на яких покладено контроль за дотриманням стандартів, нормативів, норм, порядків і правил у сфері ЖКП, можуть залучати до своєї роботи на громадських засадах представників ОСНів.

Значні повноваження ОСНів у сфері благоустрою населених пунктів також передбачені Законом України «Про благоустрій населених пунктів».

Незважаючи на те, що законодавством передбачається здійснення громадського контролю у сфері житлово-комунальних послуг, через відсутність механізмів їхньої реалізації шляхом закріплення цих повноважень у підзаконних актах (на рівні Кабінету Міністрів України та Мінрегіонбуду), нормативних актах ОМС та власних положеннях ОСНи на практиці не можуть ефективно реалізувати ці повноваження.

Наприклад, в Одесі до здійснення контролю за виконанням та прийманням виконаних житловими установами робіт представники органів самоорганізації населення не залучаються.

Крім того, КМУ так і не було виконано доручення ВРУ щодо коригування у чотиримісячний термін з дня набрання чинності Закону України «Про органи самоорганізації населення» власних актів.

Ці нормативні прогалини залишаються серйозним гальмом на шляху розвитку ОСНів у нашій країні і виконання ними своєї місії щодо захисту прав населення, сприяння задоволенню життєвих потреб та інтересів мешканців.

Крім того, ОСНи можуть спросити перехід обслуговування будинків до ОСББ, що є одним з напрямків реформи житлово-комунального господарства.

Стратегія проекту передбачає створення необхідних нормативних умов для контролю громадськістю, зокрема, ОСНами за належним наданням житлово-комунальних послуг, а також забезпечення спрямованості на інтереси громадян реалізації нормативних актів в цій сфері на національному та місцевому рівнях з перспективою розвитку усієї системи ЖКГ в напрямку більш повного задоволення потреб та інтересів населення.Каталог: wp-content -> uploads
uploads -> Комунальний вищий навчальний заклад «херсонська академія неперервної освіти» херсонської обласної ради кафедра теорії і методики виховання
uploads -> Серце віддане дітям штрихи до життєвого і творчого шляху українського педагога-гуманіста Василя Сухомлинського
uploads -> Заліток Людмила Михайлівна
uploads -> О. В. Сердюк, канд соц наук, доц., зав соціально-психологічної лаб. Хнувс
uploads -> Ю. В. Рібцун // Палітра педагога. 2008. № С. 21-23. Предметно-розвивальне середовище молодша логопедична група для дітей із знм у "ДВ" №6 за цей рік були вміщені методичні рекомендації
uploads -> Сучасні здоров'язбережувальні технології у навчально-виховному процесі
uploads -> Багатоаспектна модель підручника з російської мови для іноземних студентів у вищих навчальних закладах України
uploads -> Кучеренко І. В. Екологічне виховання як один з аспектів
uploads -> Звіт методичної комісії природничо-математичних дисциплін за 2015-2018 н р


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   41


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка