Виступ педагога-організатора Бехтерської зош і-ііі ступенів Буряк Олени ВолодимирівниСкачати 38,33 Kb.
Дата конвертації27.12.2018
Розмір38,33 Kb.

Виступ

педагога-організатора Бехтерської ЗОШ І-ІІІ ступенівБуряк Олени Володимирівни
«Використання державної символіки у навчальному закладі як фактор формування громадянських рис особистості, її патріотизму, національної свідомості, активної життєвої позиції»
Становлення української державності, побудова громадянського суспільства, інтеграція України у світове та європейське співтовариство передбачають орієнтацію на Людину, її духовну та громадянську культуру й визначають основні напрями виховної роботи з молоддю у навчальних закладах.

Виховання любові і пошани до державної символіки, ритуалів суверенної України посідає одне з чільних місць у системі громадянського, зокрема патріотичного, виховання учнів.

Державна символіка сприяє вихованню почуття громадянства, формуванню соціально-політичної компетентності особистості у сучасному суспільстві, насамперед політичної, правової та економічної освіченості; формуванню національної свідомості, належності до рідної землі, народу, до своєї Батьківщини - України.

У навчальних закладах переважної більшості демократичних країн світу прищеплення учням поваги до державних символів введено у ранг пріоритетних елементів громадянського виховання.

Визначення та опис державних символів України подано у статті 20 Конституції України.

Державні символи України - це своєрідний паспорт, візитна картка нашої держави, офіційне представництво в будь-якій точці планети та за її межами, а наявність державної символіки за будь-яких умов дає людині можливість відчути себе морально, соціальне, політичне і юридичне дієздатною та захищеною.

Метою використання державних символів у навчально-виховному процесі є активізація формування почуття свідомого громадянина України, здатного захищати її незалежність, готового взяти на себе відповідальність за добробут і безпеку себе самого, своєї родини, народу.

У більшості навчальних закладів успішно ведеться роз'яснення учням ідейної суті державних символів і правил їх використання, ритуалів, традицій, виховується позитивне ставлення до державних символів України, формуються почуття поваги до них, стійкі навички свідомого дотримання почестей та правил поведінки щодо державних символів в повсякденному житті, під час урочистих і офіційних заходів. Використання державної символіки в навчальних закладах України регламентується окремим наказом.На базі Бехтерської школи також виконується певна робота з використання державних символів України як фактору формування громадянських рис та патріотизму в учнів.

  • Починаючи з 2000 навчального року у нашій школі Державний прапор щодня піднімається за 10 хвилин до початку занять і опускається після їх закінчення.

  • Мелодія Державного Гімну звучить під час проведення урочистих заходів, свят Першого і Останнього дзвоників, вручення документів про освіту, посвідчень, нагород та відзнак.

  • Обладнали куточок державної символіки у холі школи. На подіумі встановлено Державний Прапор України, поряд розміщено зображення Герба України та портрет нині діючого Президента України.

  • У куточку державної символіки на другому поверсі школи розміщені також текст статті 20 Конституції України, гімн України.

  • Оформлений куточок державної символіки та розміщений портрет Президента України з підписом майже у кожному навчальному кабінеті, бібліотеці, кабінетах адміністрації школи.

  • У коридорі розміщений стенд на якому висвітлюються нові соціальні ініціативи Президента.

  • Питання етикету використання державної символіки у школі та було розглянуто на серпневій педагогічній раді.

З метою ознайомлення учнів з державною та національною символікою кожним класним керівником були заплановані та проведені наступні заходи: для учнів 9-11 класів - на уроках історії та правознавства проводиться захист рефератів «Конституція України - наш Основний Закон», «Історія української державності», для учнів 5-8 класів проведені бесіди по паралелям «Конституція України», «Наша Вітчизна-суверенна Україна», «Україна – європейська держава», для 1-4 класів – інформаційні хвилинки «Наш синьо-жовтий Державний Прапор», «Що символізує наш Державний Герб», «Наш Державний Гімн України».

При проведенні загальношкільних та позакласних заходах, таких як «Козацькі забави», «Спортивні змагання», урочистих лінійках до Дня української мови та писемності, при вшануванні пам’яті загиблих у роки ВВВ та Чорнобильській аварії, вступу учнів до дитячих осередків ми також використовуємо державну символіку: підіймаємо або вносимо прапор, на початку урочистостей виконується фонограма Гімну України. Деякий час практикувався спів гімну присутніми.Дещо рідше ми у своїй роботі використовуємо портрет Президента України. У 2012-2013 н.р. проведено конкурс «Містер школи» одним із завдань якого було назвати всіх Президентів незалежної України та відповідно вказати їх портрет. При проведенні у школі предметного тижня історії та правознавства був проведений вчителем історії Терещенко А.А. захід «Шлях України від гетьманства до президентської республіки».

На сьогоднішній день одне із самих актуальних завдань школи - допомогти молоді навчитися цінувати національні достоїнства та надбання свого народу. Формувати громадянськість необхідно через повагу до національно-державних символів України, але поєднувати це з толерантним ставленням до національної символіки інших країн.
Каталог: uploads -> editor
editor -> Затвердити Порядок вибуття дітей із закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, й соціального захисту дітей, до сімейних форм виховання (далі Порядок), що додається
editor -> В умовах постійних змін, які відбуваються в сучасному суспільстві, проблема адаптації особистості виступає на перший план
editor -> Навчальний заклад: Комунальний заклад «Навчально-виховне об’єднання №25 «зош і-ііі ст., природничо-математичний ліцей, центр позашкільного виховання «Ліра» Кіровоградської міської ради
editor -> «Бережи здоров'я змолоду!»
editor -> Різновид інтерактивних методів навчання на уроках
editor -> Суть процесу навчання
editor -> Аудіювання


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка