Вища освіта для людей з інвалідністю. Чи дає вона можливість працювати за фахом?Скачати 87,46 Kb.
Сторінка1/10
Дата конвертації09.01.2020
Розмір87,46 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10

Вища освіта для людей з інвалідністю. Чи дає вона можливість працювати за фахом?

Цього разу перед журналом «Без обмежень» відчинилися двері Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», де наш кореспондент взяла інтерв’ю у начальника Центру інклюзивних технологій навчання та перекладача жестової мови Університету «Україна» Яни Шаповалової.

- Пані Яно, розкажіть нашим читачам історію створення Університету «Україна». Яка у цьому була потреба?


- Розпочалася історія Університету «Україна» з ідеї створення в Україні ВНЗ для інвалідів. У 1998 році цей процес ініціювали колишні радянські воїни-«афганці» (воїни-інтернаціоналісти, котрі протягом 1979−1989 років у складі 40-ї армії обмеженого контингенту радянських військ воювали в Демократичній Республіці Афганістан) із Регіонального фонду соціального захисту інвалідів м. Кіровограда. Вони запропонували створити вищий навчальний заклад для людей із особливими потребами. Люди з особливими потребами могли б у такому ВНЗ отримати знання і солідну фахову підготовку, дістати змогу самостійно заробляти на життя, а не очікувати чиїхось подачок. Ця ідея видалася актуальною, інноваційною, а головне – гуманною, тому її було підтримано. Адже в незалежній Україні намагалися розбудувати демократичну державу, а якраз ставлення суспільства до людей із інвалідністю і визначає рівень справжньої демократії.

У 1998 році був створений вищий навчальний заклад інтегрованого типу, який перший в Україні розпочав виконання важливого державного завдання. А саме – забезпечення рівних можливостей отримання вищої освіти для людей із інвалідністю, дітей сиріт та дітей із малозабезпечених родин.

Починаючи з 1999 року, Університет «Україна», з метою наближення ВНЗ до місця проживання інвалідів, створює низку територіально відокремлених структурних підрозділів (ТВСП), інститутів та коледжів, нині їх 32. Практично в усіх забезпечена архітектурна безбар’єрність.


Каталог: upload -> Inclusiya -> Novini
upload -> Освіта. Виховання. Навчання актуальні проблеми дошкілля
upload -> Комунальний вищий навчальний заклад «херсонська академія неперервної освіти» херсонської обласної ради кафедра теорії і методики виховання
upload -> Василь Сухомлинський у діалозі з сучасністю
upload -> Серце віддане дітям штрихи до життєвого і творчого шляху українського педагога-гуманіста Василя Сухомлинського
upload -> Заліток Людмила Михайлівна
upload -> Освіта. Виховання. Навчання pehota, Elena
upload -> Освіта. Виховання. Навчання анісімова, Галина Олексіївна
upload -> О. В. Сердюк, канд соц наук, доц., зав соціально-психологічної лаб. Хнувс
Novini -> Права інвалідів


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка