Використання ігрових елементів на уроках інформатикиСкачати 102,5 Kb.
Сторінка1/14
Дата конвертації17.04.2019
Розмір102,5 Kb.
ТипУрок
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14
Використання ігрових елементів

на уроках інформатики

Павловська Наталія Василівна

учитель математики та інформатики

Старосільської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Городищенської районної ради

Черкаської областіА. С. Макаренко писав: “Гра має важливе значення в житті дитини… Якою буде дитина в грі, такою вона буде і в праці, коли виросте. Тому виховання майбутнього діяча відбувається перш за все в грі…”

У процесі гри в учнів виробляється звичка зосереджуватися, самостійно думати, розвивається пізнавальна активність учнів. Захопившись грою, діти не помічають, що навчаються, до активної діяльності залучаються навіть найпасивніші учні.

Коли вчитель використовує на уроці елементи гри, то в класі створюється доброзичлива атмосфера, бадьорий настрій, бажання вчитися. Плануючи урок, учитель має добирати ігри, які були б цікаві й зрозумілі всім учням.

Отже, гра, її організація – ключ в організації виховання. Вчитися треба весело. Урок-гра – це метод навчання, спрямований на моделювання реальної дійсності з метою ухвалення рішень в модельованій ситуації.

Основна мета гри – підняти інтерес учнів до навчання, і тим самим підвищити ефективність навчання. Гра стимулює краще запам'ятовування і розуміння матеріалу, що вивчаєтьсяю.

Ігри ефективні в системі з іншими формами і методами навчання.

Залежно від конкретної дидактичної мети нестандартного уроку, індивідуальних вікових і психологічних особливостей дітей, сюжетно-рольову гру можна проводити з одним учнем, групою або з цілим класом[14].

Дидактичні ігри бажано широко використовувати як засіб навчання, виховання і розвитку учнів . У будь-якій грі розвивається увага, спостережливість, кмітливість. Сучасна дидактика звертаючись до ігрових форм навчання на уроках, вбачає в них можливості ефективної взаємодії педагога і учнів, продуктивної форми їх спілкування з властивими їм елементами змагання, непідробної цікавості.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка