«Використання художнього слова у зображувальній діяльності»Скачати 220,66 Kb.
Сторінка1/12
Дата конвертації06.04.2019
Розмір220,66 Kb.
ТипДовідка
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12
Міськво

м. Слов’янськ

Досвід роботи

Тема: «Використання

художнього слова

у зображувальній діяльності»

ДНЗ №4 «Квітонька»

м. Слов’янськ

Зміст

Довідка


І Передмова

  1. Значення та завдання декоративного малювання.

2. Ілюстративне малювання

ІІ. Художнє слово

1. Мета освітньо-виховної роботи

2. Зміст освітньо-виховної роботи у художньо-мовленнєвій діяльності

ІІІ Гурточок «Веселка»

1. Зміст освітньо-виховної роботи у образотворчій діяльності

2. Декоративне малювання

3. Перспективні плани:

Молодший вік

Середній вік

Старший вік

«Краса відіграє важливу роль у саморегуляції особистості, формуванні власного внутрішнього світу, духовності. Вона допомагає нам позбутися негативних емоцій, досягти оптимістичного світогляду».

О.О. Дронова

Передмова

Одним з важливих завдань у галузі народної освіти є естетичне виховання підростаючого покоління. У нашій країні створено всі умови для прояву творчих здібностей кожного. «Основні напрями реформи загальноосвітньої і професійної школи» наголошується на необхідності значного поліпшення художньої освіти та естетичного виховання дітей. Уже з раннього віку в дитини повинні розвиватися почуття прекрасного, високий естетичний смак, вміння розуміти і цінувати твори мистецтва, красу і багатство навколишнього життя, рідної природи. Це сприяє формуванню духовно багатої гармонійно розвиненої особи.

Естетичне виховання – складний і тривалий процес. У дитячому садку діти дістають перші художні уявлення, прилучаються до мистецтва, оволодівають різними видами художньої діяльності, серед яких значне місце займає малювання. У Програмах: «Дитина», 1993 р., «Малятко», 1991 р., «Дитина в дошкільні роки» передбачено проведення занять з різних видів малювання: предметного, декоративного.

Заняття спрямовані на розвиток у дошкільників творчості. Поняття «творчість» визначається як діяльність, в результаті якої, дитина створює щось нове, оригінальне, реалізує свій задум, самостійно знаходить засоби для його втілення.

Тематика дитячих робіт – це явища і події навколишньої дійсності, пейзажі рідної природи, зміст літературних творів, казок. Усе це сприяє вихованню в них почуття любові до рідної Батьківщини, гордості за свою країну.

Плануючи заняття, вихователь повинен дбати, щоб тема, пропонована дітям для зображення, була їм знайома, викликала в них інтерес, позитивну емоційну спрямованість, бажання малювати.

На кожному занятті педагог розв’язує ревні програмні завдання безпосередньо пов’язані із зображувальною діяльністю і виражальними засобами: ритмом, кольором, формою, композицією та ін. Заняття плануються так, щоб протягом року одна й та сама тема продавалася кілька разів у різних варіантах.

Активізація дітей, постійна опора на засвоєні ними знання, уміння і навички, нагадування способів зображення – усе це дає можливості виховувати в дошкільників потребу самостійно застосовувати нагромаджений досвід і забезпечує розвиваюче навчання.

Важливою умовою успішного проведення занять з декоративного малювання є зв'язок їх з навчально-виховною роботою, яка проводиться на заняттях з художньої літератури, розвитку мови, ознайомлення з навколишнім світом, музичного виховання.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка