«Використання активних методів навчання на уроках біології з метою активізації пізнавальної діяльності учнів»Сторінка1/17
Дата конвертації27.12.2018
Розмір0,62 Mb.
ТипУрок
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   17

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

ДЕРЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«ІРКЛІЇВСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ АГРАРНИЙ ЛІЦЕЙ»

МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА

НА ТЕМУ


«Використання активних методів навчання на уроках біології з метою активізації пізнавальної діяльності учнів»
Підготувала:

викладач біології

спеціаліст І категорії

Черненко Л.М.

2015р.

ДНЗ «ІРКЛІЇВСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ АГРАРНИЙ ЛІЦЕЙ»
Методична розробка на тему «Використання активних методів навчання на уроках біології з метою активізації пізнавальної діяльності учнів».
З метою посилення ефективності засвоєння знань дуже важливо ставити перед учнем завдання порівнювати, аналізувати, узагальнювати сприйняте. Створити цікавий урок, використовуючи різноманітні активні методи навчання – основне завдання сучасного уроку біології. Активні методи навчання – це методи, які максимально підвищують рівень пізнавальної активності учнів, заохочують їх до старанного навчання.
Дана методрозробка містить рекомендації щодо використання активних методів навчання на уроках біології. Методрозробка також включає цикл уроків з біології по темі «Органічні речовини».
Методрозробка призначена викладачам біології загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів.

Автор: Черненко Л. М. – викладач біології

Рецензенти: Жулінська Н.В.– заступник директора з НВР

Литвиненко О.А. – методист
Розглянуто і схвалено методичною комісією ДНЗ «Іркліївський професійний аграрний ліцей» протокол №7 від 2 березня 2015 року

ЗМІСТ
Вступ..…………………………………………………………………………… 3

Розділ І. Використання активних методів навчання на уроках біології……. 4

Розділ ІІ. Розробка уроків з біології по темі «Органічні речовини»…………12

Бібліографія………………………………………………………………………42ВСТУП

«Для того, щоб навчити іншого,

потрібно більше розуму, ніж для

того, щоб навчитися самому»

М.Монтень.

Жива природа... скільки емоцій і роздумів викликають ці слова ! У природі ми черпаємо силу й наснагу, розділяємо з нею найкращі, найщасливіші хвилини нашого життя та разом з тим шукаємо розради у важкі періоди. Це вона дає нам можливість пізнати прекрасне почуття безмежної любові й відчути себе дрібненкими частинами нашої матінки-Землі. Природа – це ми самі.

В умовах, коли обсяг знань і швидкість їх невпинно зростають і частина інформації стає застарілою, зрозуміло, що опанування новими знаннями потребує втілення прогресивних методологій навчання, в тому числі й такій науці, як біологія. І однією з причин, яка спонукає активізувати зусилля, спрямовані на реформу всієї системи навчання та зміни її технології, є низька пізнавальна активність учнів. Найефективнішим навчання стане тоді, коли учень виявить максимальну активність, а викладач – активніше користуватиметься функцією консультанта та організатора навчального процесу.

В своїй педагогічній діяльності я намагаюся створити ситуацію успішності для кожного учня, допомогти йому розкритися повністю, навчити мислити, привити навички практичних дій. В цьому мені можуть допомогти активні форми і методи навчання. Тому науково-методичною проблемою я обрала тему «Використання активних методів навчання на уроках біології з метою активізації розумової діяльності учнів».

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   17


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка