Виховання статевої культури поведінки у підлітківСкачати 52,39 Kb.
Дата конвертації12.02.2020
Розмір52,39 Kb.

Заняття з елементами тренінгу про репродуктивне здоров'я молоді.

Тема: «Виховання статевої культури поведінки у підлітків».


Мета: статеве виховання; формування відповідального ставлення підлітків до власного здоров’я, до статевих стосунків, розуміння психологічних та фізичних наслідків аборту; розширення знань про перехідний вік, статеве дозрівання, про наслідки, психологію статевих стосунків.

Хід заняття.

І. Вступна частина.
- Сьогодні ми зібралися з вами на зустріч для обговорення однієї з найскладніших і найцікавіших сфер людського життя – сексуальної. Ми багато бачимо та чуємо про секс. Він домінує у сучасній поп-музиці, йому присвячено чимало книжок. Сексуальні образи широко використовують у рекламі різної продукції. Про секс говорять на телебаченні, у фільмах, в інтернеті. Але якщо у книжці або у фільмі є відверті сцени, основна мета їх – пробудження сексуального бажання, а це вже порнографія. Порнографічні матеріали ніколи не відтворюють реальних стосунків і обманюють людей.
Напевно, ви хотіли б знати про секс, але це не легка тема для обговорення, особливо з дорослими. Більшість із вас мають батьків, дідусів та бабусь, старших братів та сестер та інших рідних, хто говорив із вами про це. У інших такої розмови ще не було. Деякі вже мають певний сексуальний досвід і, можливо, знають усе, що хотіли дізнатися. Але секс – достатньо складна сфера людського життя. Це заняття має закликати вас думати про призначення сексуальних стосунків, підготує до правильного сприйняття статевої близькості, коли прийде час.

ІІ. Вправа «Будинок».


- На чому повинні базуватися стосунки між хлопцем і дівчиною?
- Давайте запишемо це на нашому будинку стосунків на цеглинках.
(довіра, дружба, взаємодопомога, підтримка, розуміння, любов, увага, повага, вірність).

Кожен будинок має вікна. Через них ми отримуємо тепло.


- А що може бути світлим і гарним продовженням стосунків між хлопцем і дівчиною? (сім'я)
Отже, якщо створена сім'я, то мають бути і діти (записати у віконцях будинку: сім'я та діти).
Але часто трапляється так, що у будинку немає віконець.
- Що може зруйнувати будинок, тобто стосунки між дівчиною та хлопцем (ранні статеві стосунки, безпліддя, незапланована вагітність, І ПСШ)
І ми це зобразимо у вигляді хмаринок.

ІІІ. Сповідь самотньої жінки.


Відкриваю листок календаря. Ще один прожитий день. На один день ближче до старості і … смерті. Життя майже прожито… А задля чого та задля кого?
Було кохання, було весілля, було одружене життя. Та не було найбільшого щастя - щастя материнства. Як грім серед ясного неба той оглушливий вирок лікарів – безпліддя. Думала всі очі виплачу, щоб не бачити, як щасливі мами і тата тішаться своїми дітьми, думала стану глухою, щоб не чути дитячого сміху. А як хотілося прикласти дитину до грудей, вдихнути приємний дитячий запах з домішками запаху материнського молока. Чоловік втішав, та я бачила, як наповнювалися сумом його очі при зустрічі із сусідським хлопчиком.
Взяли дитя у притулку, думали собі на радість і втіху. Та радість була короткотривалою. Підріс синок, став до чарчини заглядати, піднімати на нас руку. Легких грошей захотілось – пограбував магазин, за що потрапив за грати, а там і вбили під час бійки.
… Три роки як чоловіка поховала. Сиджу сама у забутій Богом і людьми хатині на околиці села. Ні до кого словом обмовитись. Тільки й радості, що кіт в оселі. Та він вже не подасть водиці, і очі на лаві не закриє.

ІV. Інформаційне повідомлення: «Незапланована вагітність. Аборт».


Наше життя – дуже складне, й ніхто не застрахований від помилок. Але існують такі помилки, які виправити дуже складно і про які пам'ятаєш усе життя. Йдеться про аборти.
Вагітність – один із важливих періодів у житті жінки. Добре, коли вагітність бажана, коли обоє партнерів цього чекали. А якщо ні? Що робити, коли жінка завагітніла випадково, і партнер цього не хотів?
У такому випадку вагітність із радісної події перетворюється на проблему, а для декого - і на трагедію. Жінка постає перед вибором: перервати вагітність або народжувати? Дитина - це велика відповідальність і праця.
Тому дуже часто вибором стає аборт. Декому процедура аборту здається простою та безболісною, немовби вона за собою не залишає жодних наслідків. Насправді це зовсім не так.
Аборт – це хірургічна операція, що може спричинити чимало проблем, як фізичних, так і моральних.
Після аборту жінка пригнічена. Фізичні проблеми допоможуть вирішити лікарі, а хто зніме емоційний стрес? Більшість жінок відчувають у цій ситуації біль і муки сумління, адже аборт – це вбивство дитини, яка могла б народитися.

V. Щоденник ненародженої дитини.


- А тепер я передаю вам «Щоденник ненародженої дитини». Ми його пустимо по класу і по черзі зачитаємо всі його сторінки.

VІ. Міфи та факти про сексуальну поведінку.


- Наскільки дорослою повинна бути людина, щоб вступити в інтимні стосунки?
- Чи має якесь значення для сексу вік?
Безумовно, має. Раннє статеве життя - можливі негативні наслідки: небажана вагітність, інфекції, що передаються статевим шляхом, ВІЛ/СНІД. Існує низка об'єктивних причин, внаслідок яких небажано вступати у статеві зв'язки в ранньому віці, а саме:
1. Фізіологічні, медичні. Рання статева активність значно збільшує ймовірність інфікування на венеричні хвороби і ВІЛ/СНІД, не виключена можливість небажаної вагітності.
2. Соціальні. Ми живемо серед людей, і хочемо цього чи ні, але нам доводиться дотримуватися певних норм поведінки. Навіщо створювати собі труднощі, а потім витрачати чимало сил на їхнє подолання, якщо можна цю енергію використати з набагато більшою для себе користю, що менш цінно (у порівнянні з сексом) для життя.
3. Емоційні. Щоб розібратися у своїх сексуальних відчуттях і цінностях, необхідно чимало часу (навіть дорослі зазнають у цьому труднощів). Підлітки ж тільки починають пізнавати себе, тому не варто поспішати.
При прийнятті рішень щодо реалізації сексуальності людина може спиратися на недостовірну інформацію (міфи), що негативно впливатиме на її сексуальну поведінку, здоров'я.
- Пропоную вам приклади висловлювань. Вам необхідно визначити, які з цих висловлювань є «фактом», а які - «міфом».
1 . Більшість підлітків мають статеві відносини ще до закінчення школи. (Міф)
Багато підлітків не живуть статевим життям до закінчення школи, утримуються від нього.
2. Щоб бути популярною серед друзів, дівчині не обов'язково вести статеве життя. (Факт )
3. Хлопець може бути справжнім чоловіком, навіть якщо він цнотливий. (Факт)
4. Чоловік має право примусити дівчину до статевих стосунків. (Це не тільки міф, а й, відповідно до чинного законодавства України, вважається зґвалтуванням – карним злочином).
5. Утримання – єдиний стовідсотково ефективний метод контрацепції. (Міф)
6. З першого разу дівчата ніколи не вагітніють. (Міф )
7. Статевий акт без презервативу є ознакою довіри партнерів одне до одного. (Міф)
8. Дівчина може завагітніти до початку першої менструації. (Факт)

VІІ. Притча про яблуньку. Тест: «Чи порадили ви б зробити аборт?» (додається).

VІІІ. Інформаційні буклети.
- Як ви думаєте, чи може бути кохання між дівчиною та хлопцем без «цього»?
- Ми хочемо подарувати вам, дівчата й хлопці, невеликі буклети, де ви зможете прочитати усю інформацію про статеві стосунки та їх наслідки.

ІX. Підсумок заняття.


« ПОВЕРНУТИСЯ

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка