Виховання національної свідомості учнів на уроках історії УкраїниСторінка1/28
Дата конвертації30.03.2019
Розмір350 Kb.
ТипУрок
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   28
Липоворiзький НВК «ЗНЗ-ДНЗ» I-II ст.
Виховання патріотизму та національної свiдомостi на уроках історії та правознавства

вчитель історії та правознавстваБрюнчугiн Едуард

Володимирович

Змiст


I. Вступ.

Формування нацiональноi iдеi.

II. Основна частина.

1. Форми та методи виховання нацiональноi свiдомостi на уроках

iсторii.

2. Патрiотичне виховання учнiв.

3. Виховання патрiотизму у позакласнiй роботi.

III. Заключення.


Я запитую в себе, питаю у вас, у людей,

Я питаю в книжок, роззираюсь на кожній сторінці,

Де той рік, де той місяць, той проклятий тиждень і день,

Коли ми перестали гордитись, що ми українці!


І що є у нас дума, яка ще й од Байди нам в’ється,

І що ми в Україні - таки ж український народ,

А не просто населення, як це у звітах дається.

Я до себе кажу, і до кожного з вас:- Говори!

Говорімо усі, хоч ми й добре навчились мовчати.

Запитаймо у себе: відколи, з якої пори,

Почали українці себе у собі забувати?

Запитаймо й про те, як ми дружно дійшли до буття,

У якому свідомості наші збагнути не змога,

Чом солодший од меду нам видався час забуття

Рідних слів, і пісень, і джерел, і стежок од порога.

Варто не забувати, що низька національна свідомість призводить до відсутні єдності серед громадян України, а національна ідея об’єднує державу, робить її сильною, великою.

У концепції громадянського виховання записано: «Процес розбудови й утвердження суверенної правової, демократичної, соціально-орієнтованої держави органічно пов’язаний із становленням громадянського суспільства в Україні, що передбачає істотну трансформацію світоглядних орієнтації та самосвідомість народу. Актуальність громадянського виховання в Україні зумовлюється водночас процесом відродження нації. Для України, яка є полі етнічною державою, громадянське виховання відіграє особливо важливу роль ще й тому, що воно покликане сприяти формуванню соборності України, яка є серцевиною української національної ідеї».

Однією з причин сьогоднішніх негараздів у суспільстві, відсутність злагоди, єдності між різними політичними партіями є брак концепції національної ідеї, яка б об’єднувала весь український народ, всіх громадян України на державно-політичному рівні, створила б умови для економічного і духовного відродження. Національна ідея має стати основою національного виховання, національної свідомості, національної гідності, самодостатності та впевненості нашої молоді. Українська національна ідея довгі часи була віковічною мрією українського народу. Ця мрія гуртувала навколо себе кращих представників української нації, надихала їх на героїчну працю і боротьбу в часи поневолення України. Безумовно, в процесі історичного розвитку, українська національна ідея розвивалася, набувала вдосконалення. Серед українських істориків, учених, які вивчали національну проблему на початку нашого століття були М. Міхновський, Д. Донцов, М. Грушевський, М. Рудницький. Проте, національне відродження і національна ідея бере свій початок з того часу, як була ліквідована Гетьманщина і залишки української державності, тобто з кінця ХVІІІ ст.

Національне відродження – це процес пробудження, формування самосвідомості народу.

Національна ідея – усвідомлення українцями себе як окремого народу з власною історією, культурою, традиціями, мовою, можливістю національного існування.

Програма з історії України для загальноосвітніх навчальних закладів передбачає виховання в учнів особистісних рис громадянина України, загальнолюдських духовних ціннісних орієнтацій, сприйняття ідей гуманізму та демократизму, патріотизму, взаєморозуміння між народами на основі особистісного усвідомлення досвіду історії. Програма сприяє вихованню громадянської свідомості, гідності та честі в гармонійному поєднанні національних і загальнолюдських цінностей, утвердженню ідеалів гуманізму, демократії, добра і справедливості. Програма дає широкі можливості для формування громадянської та національної свідомості молоді. Працюючи з дев’ятикласниками, вже з перших уроків звертаю їхню увагу на значення Української козацької держави – Гетьманщини для майбутніх поколінь, підводжу учнів до висновку, що саме вона була взірцем середньовічної демократії і справедливості (урок «Лівобережна і Слобідська Україна. Ліквідація Гетьманщини»).

Розкриваючи дітям поняття «національне відродження», наголошую, що для нього необхідні історичні умови.
 1. Каталог: Files -> downloads
  downloads -> Спадщина Василя Олександровича Сухомлинського – невичерпне джерело світла, енергії і любові
  downloads -> Впровадження педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського щодо гармонійного розвитку особистості учня, формування його життєвої компетентності у н/в процесі на основі формули "Три люблю"
  downloads -> Таран Ірина Миколаївна, вчитель англійської мови, вихователь нвк «Кіровоградський колегіум»
  downloads -> Автобіографічний елемент у ліричній драмі І. Я. Франка «Зів'яле листя»
  downloads -> Мозгова людмила Анатоліївна
  downloads -> Малієнко ю. Б., Сєрова г. В. Вчимося досліджувати (Досліджуємо історію України) Посібник курсу за вибором для профільних класів суспільно-гуманітарного напряму навчання
  downloads -> Главное управление образования Луганской областной государственной администрации
  downloads -> Тема: Азбука дорожнього руху
  downloads -> Методичні рекомендації щодо підготовки матеріалів з питань формування навичок здорового способу життя І. Вступ Суспільству сьогодні особливо потрібні сильні, здорові особистості, які чітко розрізняють поняття добра і зла, любові і ненависті
  downloads -> На м’якій постелі спати – у здоров’ї програвати


  Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   28


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка