Відповідно до сучасних вимог професійно-освітньої діяльності Фасолько МСкачати 49,73 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації16.04.2019
Розмір49,73 Kb.
  1   2   3   4   5Використання мультимедійних інтерактивних

технологій в навчальному процесі
План

 1. Сучасні інформаційні технології в освітній діяльності.

 2. Електронні навчально-методичні комплекси та їх значення в умовах інформатизації освіти.

 3. Роль модульної системи в інтенсифікації процесу навчання.

 4. Демонстраційні WEB-ресурси.

 5. Метод проектів у підготовці майбутніх фахівців.

 6. Методика створення і застосування навчальних модулів при викладанні математики.

 7. Електронні підручники в освітньому процесі.

 8. Роль тестування в інтенсифікації навчальної діяльності.

 9. Мультимедіа-технології .

 10. Інтерактивність як засіб успішного навчання.

 11. Гурткова робота – складова творчої самостійності.

 12. Активізація навчально-пізнавальної діяльності студентів засобами комп’ютерних презентацій.

 13. Методика створення і використання електронних навчальних посібників.

 14. Аналіз сучасних програмних продуктів.

Гуманістична спрямованість освіти нашої доби полягає в постановці мети – розвинути людину, її особистісні якості, адже розвиток людини визначає розвиток суспільства. Нині актуальним є створення нових освітніх технологій, які мають сприяти загальному розвиткові особистості, формуванню її світоглядної культури, індивідуального досвіду, творчості.

Впровадження інноваційних технологій в умовах тотальної інформатизації освіти вважається на даний час прогресивним кроком, підвищує мотивацію навчання і сприяє інтенсифікації навчальної діяльності. Сьогодні до інноваційних технологій можна віднести і використання комп’ютерних моделюючих систем, і впровадження ситуаційних та кейсових технологій, і вирішення фахових задач за допомогою комплексного використання знань з загальноосвітніх та фахових дисциплін.

Новітні методи ґрунтуються на принципах, які фактично змушують переглянути ролі викладача і студента. Зобов’язання викладача при застосуванні інноваційних технологій полягає в тому, щоб створити в навчальній аудиторії такі умови, які б дозволили розвинути у студентів вміння критично мислити, аналізувати, спонукати їх до того, щоб в процесі дискусії поділитися власними думками, ідеями, знаннями та досвідом. Зобов’язання студента полягає в тому, щоб збагачуючи своєю творчою енергією навчальний процес, прийняти на себе частку відповідальності за його результативність. При цьому студенти повинні усвідомлювати, що викладач знаходиться в аудиторії для того, щоб допомогти їм, і вони мають скористатися цим у повній мірі, проте основна відповідальність за те, чому вони навчились, лежить на них.

В традиційній системі освіти склалися принципи управління технократичного типу, що характеризують організацію виробничих процесів. Її метою є постачання на ринок ще одного різновиду товару – професійно підготовлених кадрів. За цією схемою викладач розглядається як суб’єкт, а студент як об’єкт педагогічної дії. В цій системі освіти здійснюється не саморозвиток особистості, а механічне засвоєння готових знань, зразків.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка