Відповідальне батьківство та ґендерна рівністьСкачати 64,96 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації27.12.2018
Розмір64,96 Kb.
  1   2   3   4   5

© ТАМАРА МАРЦЕНЮК

Інформаційно-просвітницьке видання «Я», спецвипуск «Нові ролі для українських жінок»

соціолог, дослідниця ґендерних питань, Національний університет «Києво-Могилянська академія»

Ґетеборзький університет (Швеція)
Відповідальне батьківство та ґендерна рівність

Моїм подругам Світлані і Оксані —юним матусям — присвячується

На мою думку, великий виклик для сучасної людини сьогодні — це бути мамою чи татом.

Я не хочу акцентувати увагу саме на жінках і материнстві. Адже чоловіки такою ж самою міроюзалучені (чи в ідеалі повинні бути) до процесу батьківства. Принаймні, для мене це і є ґендерною рівністю — наявність рівних прав і обов'язків для чоловіків і жінок при будуванні (творенні) свого життя.

Чому наразі не так просто бути батьками, тобто мати дітей? Перед нами стільки різних справ — навчання, робота, подорожі, інтернет, друзі і так далі.

Діти не завжди з'являються у цьому довгому списку життєвих планів. І ми, напевно, не раз читали дискусії на зразок — діти як велика радість vs діти як необхідність і/чи тягар. Хтось до них не готовий. Хтось відкладає. Від цього страждає українська держава, яка у міжнародній порівняльній перспективі крокує позаду за рівнем народжуваності. Постає питання: що є основними причинами низького рівня народжуваності в нашій державі — стан здоров'я, економічні негаразди чи, можливо, зміна стилю життя і ставлення до батьківства? Оскільки в Україні немає комплексних соціологічних досліджень, які б дали відповідь на ці запитання, то спробуємо подивитися на ситуацію з різних боків.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка