Відділ освіти Васильківської райдержадміністрації Районний методичний кабінет Нетрадиційні методики навчання читання Зощук Ольги Миколаївни вихователя дошкільного навчального закладу (ясла-садок) "Чорнобривчик"Скачати 66,19 Kb.
Сторінка1/14
Дата конвертації29.03.2019
Розмір66,19 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14
Відділ освіти Васильківської райдержадміністрації

Районний методичний кабінет

Нетрадиційні методики

навчання читання


Зощук Ольги Миколаївни

вихователя дошкільного навчального

закладу (ясла-садок) "Чорнобривчик"

с. Безп'ятне

2015 рік


Методик на світі досить багато. Але всі вони схиляються до одного висновку, що навчання дитини читання полягає в постійному повторенні. Але для цього не потрібно сидіти цілий день і товкмачити одне і те ж. Для навчання дитини читання потрібно вдаватися до ігровій формі. Дитина повинна, перш за все, зацікавитися. Якщо маляті подобається грати в слова, то він буде сам просити з ним позайматися.
Для ігор можна використовувати все що завгодно. Пачки від продуктів, написи на будинках, вивіски на магазинах. Дитина буде дивитися на яскраві літери, читати їх і тренуватися.

Основний вік навчанню читанням починається приблизно з 4-5 років, коли мозок дитини не засмічений зайвою інформацією і сприймає все швидко і легко.


Також під час навчання читання необхідно стежити за правильною вимовою слів. Не давати дитині перекручувати слова і самостійно вимовляти їх чітко і ясно. Адже неправильно сказане слово може спричинити за собою неправильний словниковий запас, який формується у дитини, починаючи з його народження і до кінця життя.

Сьогодні на допомогу прийшли нетрадиційні методики раннього навчання читання Глена Домана, Миколи Зайцева, Cесель Лупан, Людмили Шелестової, Євгенія Чаплигіна.   

Як навчити дитину читати за системою Глена Домана

Методика Глена Домана спрямована на заучування слів, а не окремих букв. У навчанні задіяні зорова і слухова пам'ять. Методика читання грунтується на механічному запам'ятовуванні слів, які по багато разів на день показують малюкові.

Глен Доман рекомендує проводити перші уроки читання вже з шести місяців. Для цього можна купити або самостійно виготовити картки зі словами. Слова повинні бути написані великими (7,5 см у висоту) друкованими літерами червоного кольору. Поступово зменшуйте розмір шрифту і змініть колір на чорний. Перші слова повинні бути добре знайомі малюкові. Використовуйте іменники: члени сім'ї, одяг, частини тіла, предмети дитини, її улюблені страви.

  Навчання читання побудоване за принципом від простого до складного. Спочатку малюк вивчає слова, потім поєднання слів, прості і складні речення, після чого переходить до книжок.


Каталог: download -> version
version -> Пояснювальна записка Одним з основних предметів, що вивчається у допоміжній школі, є українська мова. Українська мова це державна мова України, основний засіб спілкування її народу
version -> Тема. Історія як навчальний предмет і наука. Мета
version -> Дидактична гра це цікава для її учасників навчальна
version -> Програма «природознавство» - класи
version -> Вивчення, узагальнення та впровадження передового педагогичного досвіду у птнз
version -> Дані методичні рекомендації допоможуть керівникам загальноосвітніх навчальних закладів організувати роботу по вивченню, узагальненню та впровадженню перспективного педагогічного досвіду у практичну діяльність
version -> План-конспект заняття в гуртку Керівник гуртка: "Талановиті пальчики" Тема заняття: Використання сухоцвітів в композиціях. Виготовлення панно з насіння. Закони рівноваги. Мета заняття
version -> Підготувала: Дерев’янко Ю. О., класний керівник 6-г класу
version -> Ми – патріоти україни, її ми дочки і сини!


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка