«Від творчого вчителя до творчого учня через особистісно орієнтоване навчання і виховання» під таким дивізом успішно працює наш ліцейСкачати 33,53 Kb.
Дата конвертації27.12.2018
Розмір33,53 Kb.
ТипЗакон

«Досвід використання ІКТ та можливостей мережі Інтернет

у вихованні дітей та учнівської молоді»

Я мислю, а відтак — існую! Я дію, а відтак — живу!

Та, якщо, хоч на мить засну я —життя уже не здожену…

Відстану, лишусь на узбіччі і втрачу все, чого досяг,

Загублю все, що накопичив, і зрозумію, що застряг…

Леся Пушня
Ще Кант підкреслював, що школа повинна жити за законами майбутнього. Тому головне уміння, яким потрібно озброїти учнів – стає вміння самостійно знаходити й опрацьовувати інформацію, здобувати освіту впродовж усього життя, генерувати нові ідеї. Робота учнів і вчителя з інформаційними носіями, уміння оперативно знайти необхідні відомості, проаналізувати їх та використати у навчально-виховному процесі – усе це стає нині одним із основних видів самостійної пізнавальної діяльності учнів під час навчання в ліцеї.

«Від творчого вчителя до творчого учня через особистісно орієнтоване навчання і виховання» - під таким девізом успішно працюють учителі нашого ліцею. Стрімкий розвиток інформаційно-комунікаційних технологій та вільний доступ до ресурсів мережі Інтернет створили сприятливі умови для роботи творчого педагога та навчання і виховання творчого учня. Використовуючи на уроках різні можливості ІКТ (ППЗ, електронні презентації, флеш-презентації, мережу Інтернет) учителі, навчаючи, виховують інформаційну культуру ліцеїстів, зацікавленість предметом, бажання пізнавати нове.

Використовуючи можливості мережі Інтернет, учні ліцею мають змогу віртуально відвідувати найкращі музеї світу, брати участь у різних освітніх проектах, конкурсах, олімпіадах, виставках, а також збагачувати свої знання, відшуковуючи цікаву пізнавальну інформацію та дистанційно вивчаючи теми різних предметів. Все це виховує в них естетичний смак, пізнавальну активність, інформаційну обізнаність, бажання вчитися.

Також жоден позакласний захід не проходить у нас в ліцеї без ІКТ. Використовуючи мультимедійний проектор та обладнаний телекомунікаційним оснащенням кабінет у поточному навчальному році було проведено ігри «Найрозумніший», «Я люблю Україну», «Знавці зарубіжної літератури», «Щасливчик», конкурс проектів «Молодь тестує якість», позакласні заходи «Посвята у ліцеїсти», «Я – громадянин України», «Перлина ліцею», інформаційні заходи «Молодь проти СНІДу», «Шкідливі звички», «Загроза грипу», «Обережно, їжа!», «Наш генетичний спадок» та ін.

Саме сучасна техніка дозволила доторкнутися до історії свого рідного краю ліцейній родині. Спеціалісти відновили відеозаписи 30-річної давнини, зроблені нашим співвітчизником. Такі заходи, спрямовані на патріотичне виховання, постійно проходять в нашому навчальному закладі. На них учні ознайомлюються з історією, культурою, традиціями, соціально-економічним станом держави.

Для роботи з творчо обдарованими дітьми, використовуючи комп’ютерну техніку, проводимо тренінги, діагностування на виявлення здібностей учнів. Виховуємо у ліцеїстів професійну обізнаність, залучаючи працівників районного центру зайнятості, які використовуючи діагностування за допомогою спеціальних комп’ютерних програм, націлюють учнів на вибір тієї чи іншої професії.

Також, зусиллям учителів і учнів за допомогою програмного забезпечення було створено фото історію ліцею, презентацію його діяльності, інформаційний буклет нашого навчального закладу. Творча група лідерів учнівського самоврядування щомісячно видає газету «Ліцейний вісник», в якій висвітлює життя ліцейної родини. Відзначаючи визначні дати нашої держави та під час проведення предметних тижнів за допомогою комп’ютерної техніки готуємо тематичні виставки, цікаві газети, презентації. Творча група педагогів «Престиж» за допомогою ІКТ проводить моніторинг знань та інтересів учнів. Рейтинг учнів у навчально-виховній діяльності стимулює їх до активної діяльності, виховуючи дисциплінованість, дух суперництва, бажання стати кращим.

Батьки учнів мають змогу долучитися до виховного процесу за допомогою мережі Інтернет, відвідуючи веб-сайт ліцею, спілкуючись через мережу з педагогами нашого закладу, ознайомлюючись із успіхами своїх дітей. На сайті розміщено електронні щоденники, право заходити у які мають батьки відповідних учнів. Це виховує, стимулює і заохочує учнів до навчання.Таким чином, використання ІКТ та можливостей мережі Інтернет у нашому ліцеї дає можливість будувати нові стосунки між учнем та вчителем на гуманістичних засадах, сприяє вихованню творчої особистості, мотивує і спонукає учнів до навчально-виховної діяльності.
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Спадщина Василя Олександровича Сухомлинського – невичерпне джерело світла, енергії і любові
downloads -> Впровадження педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського щодо гармонійного розвитку особистості учня, формування його життєвої компетентності у н/в процесі на основі формули "Три люблю"
downloads -> Таран Ірина Миколаївна, вчитель англійської мови, вихователь нвк «Кіровоградський колегіум»
downloads -> Автобіографічний елемент у ліричній драмі І. Я. Франка «Зів'яле листя»
downloads -> Мозгова людмила Анатоліївна
downloads -> Малієнко ю. Б., Сєрова г. В. Вчимося досліджувати (Досліджуємо історію України) Посібник курсу за вибором для профільних класів суспільно-гуманітарного напряму навчання
downloads -> Главное управление образования Луганской областной государственной администрации
downloads -> Тема: Азбука дорожнього руху
downloads -> Методичні рекомендації щодо підготовки матеріалів з питань формування навичок здорового способу життя І. Вступ Суспільству сьогодні особливо потрібні сильні, здорові особистості, які чітко розрізняють поняття добра і зла, любові і ненависті
downloads -> На м’якій постелі спати – у здоров’ї програвати


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка