Вибір та застосування методів навчання



Скачати 348,49 Kb.
Pdf просмотр
Сторінка1/2
Дата конвертації24.04.2020
Розмір348,49 Kb.
  1   2


Ломакіна Л.В.
Національний технічний університет України “Київський політехнічний
інститут”,Україна
Вибір та застосування методів навчання
Опанування змістом навчання багато в чому визначається методами, які застосовує викладач. Оптимальним є такий вибір методів, який спирається на вимоги теорії навчання про відповідність методів змісту навчання, особливостям контингенту учнів, кількості навчального часу і т.ін. Разом з тим, керуючись теорією, не слід забувати, що навчання - справа творча, в якій багато залежить від накопиченого досвіду, особистих здібностей і схильностей викладача, а також від наявних засобів навчання.
Оскільки зміст навчання надзвичайно складний, методи засвоєння цього змісту надзвичайно різноманітні. У зв'язку з цим однією із складних проблем теорії навчання є класифікація методів. Спроби класифікувати методи навчання робилися на основі найрізноманітніших критеріїв: на основі критерію у вигляді джерела знань методи поділялися на вербальні, наочні, електронно- інформаційні, предметно-практичні і т.ін.; на основі критерію характеру пізнавальної діяльності учнів методи ділилися на репродуктивні та продуктивні і т.ін. Однак для педагогічної практики всі ці класифікації виявилися мало корисними. Універсальних класифікацій немає і не може бути. У процесі навчання викладач застосовує як правило свій комплекс методів. Тому останнім часом при характеристиці загально дидактичних методів виділяються ті з них, які використовуються у вивченні всіх навчальних дисциплін незалежно від їх специфіки і характеризуються певною своєрідністю, деякими власними ознаками. Найбільш продуктивними загально педагогічними методами вважаються:
1)
пасивні
, де учні виступають в ролі "об'єкта" навчання та повинні засвоїти і відтворити матеріал, який передається їм вчителем - джерелом знань.
Основні методи це лекція, читання, опитування;


2)
активні
, де учні, що навчаються є "суб'єктом" навчання, виконують творчі завдання, вступають в діалог з учителем. Основні методи це творчі завдання, запитання від учня до вчителя, і від учителя до учня;
3)

Каталог: sites -> default -> files -> files


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка