Вго «Українcька асоціація корекційних педагогів» Активізація комунікації дітей з аутизмомСкачати 27,98 Kb.
Сторінка1/10
Дата конвертації09.11.2019
Розмір27,98 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10

ВГО «Українcька асоціація корекційних педагогів» Активізація комунікації дітей з аутизмом

  • кандидат педагогічних наук
  • Базима Наталія Валентинівна
  • Київ - 2018

ВГО «Українcька асоціація корекційних педагогів»

  • Аутизмтяжке порушення розвитку, яке характеризується значними недоліками у формуванні соціальних і комунікативних зв’язків із реальністю; проявляється в зосередженості на власних переживаннях, обмеженні спілкування з іншими людьми, а також проявами стереотипних інтересів.
  • Ранній дитячий аутизм (РДА) – це симптом, що виникає у перші роки і навіть у перші місяці життя і займає центральне, провідне місце у клінічній картині, включаючи в себе безпосередньо аутистичні переживання, стереотипну, одноманітну поведінку з елементами одержимості, специфічність емоційної сфери, своєрідні порушення мовленнєвого розвитку та має важкий негативний вплив на весь психічний розвиток дитини.
  • Аутистичні порушення (аутистичні розлади) – тяжка форма патології психічного розвитку з соціальними, комунікативними, мовленнєвими, регуляторними порушеннями.
  • Аутистичний спектр порушень – це спектр багаточисельних різновидів, відмінностей, відхилень і порушень, ядерним і загальним для яких є порушення соціальної інтеграції і небажання (навіть страх) людей вступати в будь-який контакт із суспільством та зі своїм оточенням зокрема.
  • Аутистичний спектральний розлад – порушення психічної сфери людини, при якому паттерни захворювання, рівень здібностей осіб з аутизмом трапляється в різних комбінаціях, і хвороба може мати різні ступені тяжкості, від легкої до глибокої, та різні супутні хвороби, що не належать до аутизму (розумова відсталість, епілепсія, шизофренія).
  • Аутистичні психічні порушення розвитку у дітей – порушення, до яких відносять: ранній дитячий аутизм Л.Каннера, аутистичний синдром Д.Аспергера, аутизм при олігофренії; синдром Ретта; дитячий аутизм, обумовлений органічними захворюваннями головного мозку; дитячий аутизм унаслідок інших причин; атиповий аутизм; атиповий аутизм з розумовою відсталістю; атиповий аутизм без розумової відсталості; інші дезінтегративні розлади дитячого віку, гіперактивні розлади, які поєднуються з розумовою відсталістю та стереотипними рухами тощо.
  • (Дефектологічний словник за редакцією В.І.Бондаря, В.М.Синьова, 2011р.)


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка