Вдосконалення математичних знань та креативності учнів засобами використання інноваційних технікСторінка1/7
Дата конвертації19.04.2019
Розмір310 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7
Вдосконалення математичних знань та креативності учнів засобами використання інноваційних технік
Марченко Н.Є, учитель математики Криворізької ЗОШ І-ІІІ ст. № 55

Дніпропетровської області.


Сучасне суспільство пред'являє особливі вимоги до особистості, яка повинна бути всебічно розвинена в різних напрямках, тому головне завдання системи освіти – сприяти та забезпечувати умови для всебічного розвитку дитини як цілісної особистості, яка не тільки зможе адаптуватися до ритму сучасного життя, але й зможе самостійно приймати рішення, відповідати перед собою та суспільством. Основним завданням вчителя є сприйняття креативності учнів, створення умов для самонавчання та саморозвитку. На це націлюють освітян останні нормативні документи. Креативність визначається як «творчі можливості людини, що можуть виявлятися в мисленні, почуттях, спілкуванні, окремих видах діяльності, характеризувати особистість в цілому або її окремі сторони. Креативність розглядається як найважливіший і відносно незалежний фактор обдарованості».

Водночас сучасний розвиток суспільства вимагає конкретних змін у діяльності загальноосвітніх шкіл, які викликані необхідністю формування суспільно активної, креативної особистості, що на відміну від просто учня – вихованця, здатна самостійно мислити, генерувати нові ідеї, приймати сміливі, нестандартні рішення. Реалії сьогодення свідчать, що така особистість, реалізуючи свій творчий потенціал, зможе досягти успіхів у навчанні й роботі. Як зазначено у Національній доктрині розвитку освіти, «Держава повинна забезпечувати … розвиток творчих здібностей і навичок самостійного наукового пізнання, самоосвіти і самореалізації особистості»[18]. Серед особистісних якостей креативних людей, описаних П. Торренсом (84 якості), зустрічаються й протилежні. З одного боку, це прагнення до домінування, сміливість в захисті своїх ідей, потреба в соціальних контактах і соціальній активності, товариськість і популярність і таке ін. З іншого боку, боязливість, сором’язливість, любов до самотності, непопулярність і відчуженість. Завдання школи спрямувати розвиток креативної особистості учня в позитивному руслі. Завдання реалізуються через ідеї пріоритетності гуманізації у навчанні, організацію діяльності, що базується на домінуванні діалогічної взаємодії вчителя та учнів, вибудову цілісної моделі урочної, позаурочної та самоосвітньої діяльності, яка сприяє розвитку та самовдосконаленню учня, створює умови для самовиховання, розвитку системного творчого мислення, стимулює до оволодіння навичками дослідження, осмислення виконаної роботи, уміння всебічно її аналізувати, робити висновки. При цьому діяльнісний підхід переростає в креативний – здатність перетворювати діяльність у творчий процес.

Реалізувати завдання розвитку креативності учня на уроках математики, з огляду на специфіку предмету, я вважаю, можливо, лише максимально спонукаючи учнів бути не спостерігачами, а активними учасниками того, що відбувається на уроці, залучаючи їх до спільної діяльності в процесі пізнавального пошуку. Це я вважаю головною, стратегічною лінією своєї діяльності. Учитель здійснює супровід учнів, дає певні рекомендації, спонукає їх до творчої діяльності, демонструє певний спосіб дій. Креативне навчання передбачає індивідуально-орієнтовану роботу вчителя з учнями. Першочерговою задачею є розвиток у школярів здібностей до самостійного формування нових знань, умінь, способів дій. Головним фактором креативного навчання є ініціативність учнів.

Практика показує, що процес формування умінь і навичок може бути набагато результативнішим, якщо навчання організоване у співробітництві, яке ґрунтується на спільній діяльності вчителя і учнів, взаєморозумінні, єдності інтересів і прагнень всіх учасників навчального процесу і має на меті особистісний розвиток учнів. Саме таке навчання підносить інтелект дитини, зміцнює її віру у власні здібності, стимулює її активність, творчість, гідність і самосвідомість. Вчитель виступає як організатор, більш досвідчений товариш, що знає і розуміє потреби, інтереси та можливості кожної дитини.

Працюючи над проблемою розвитку креативності учнів на уроках математики, використовую традиційні та нестандартні форми та методи, розширяю її застосуванням інноваційних технік навчання.


Каталог: doc -> files -> news -> 451
news -> Основи здоров’я
news -> Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках математики, як засіб підвищення результативності навчання з досвіду роботи Кровіцької Л
news -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів
news -> З досвіду роботи
news -> Початкова школа у 2015/2016 навчальному році початкова школа повністю переходить на нові навчальні програми, відповідно четвертокласники продовжують навчання і за новими предметами, такими як: «Природознавство», «Я у світі», «Інформатика»
news -> Аудіювання автентичних музичних творів на уроках англійської мови в старших класах середньої школи
news -> Батьківські збори «Уроки спілкування»
news -> Тема: Державні символи України
451 -> Миколаївська загальноосвітня школа і-ііі ступенів Проектування готовності вчителя до інноваційної діяльності Виконавець: Ріпний Микола Петрович


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка