Вчимося жити здоровими Науково – методичний посібник Друге видання Рівне 2011Сторінка1/66
Дата конвертації06.04.2019
Розмір0,74 Mb.
ТипДиплом
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   66
Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Кафедра корекційної освіти

Людмила Гурнік

Вчимося

жити здоровими
Науково – методичний посібник
Друге видання


Рівне - 2011


УДК 372.32

Упорядник: Гурнік Людмила Василівна, доцент кафедри корекційної освіти РОІППО.

Рецензенти:


Савчук Л.О., завідувач кафедри корекційної освіти, к.п.н., доцент РОІППО,

Копель В.П., лікар-санолог Рівненського обласного центру здоров’я.


У посібнику висвітлено актуальність проблеми валеологічного виховання та здорової дитини в умовах сучасного дошкільного навчального закладу.

Представлена регіональна програма з валеології для дітей дошкільного віку складена відповідно до вимог Базового компоненту дошкільної освіти України та Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі». Водночас практичні заняття з валеології для дітей від 2-х до 6(7) років допоможуть педагогічним та медичним працівникам спільно з батьками дітей дошкільного віку впровадити оздоровчу ідеологію в життя.


Рекомендовано до друку науково-методичною радою РОІППО: протокол № 4 від 23.12.2010 р.

Зміст

1.Вступ…………………………………………………………………………….. 42.Упровадження оздоровчої ідеології в дошкільну освіту……………… ……. 5
3. Регіональна програма з валеології для дітей дошкільного віку………. …… 11
4. Практичні заняття з валеології для дітей дошкільного віку……………… …. 22

-І молодша група……………………………………………………………….. … 22

- ІІ молодша група……………………………………………………………… ….33

- середня група………………………………………………………………… …. 46

- старша група……………………………………………………………….. … ….60

- підготовча до школи група…………………………………………………… ….69

5.Сторінки історії. Журнал «Малі друзі», Львів, 1942рік…………………… …..80

Чорний Долько (сценічна вистава)……………………………………… ……. 80

Моя щоденна руханка………………………………………………… ……… .. 84

6. Література……………………………………………………………… …. ……86Вступ


Соціально-економічна, екологічна та демографічна криза в Україні зумовили значне погіршення рівня здоров’я населення, особливо дітей та підлітків, що призвело до значного збільшення народжуваності хворих дітей. Значно погіршує ситуацію недбале ставлення до власного здоров’я, поширення пиятства, паління, венеричних захворювань, вживання наркотичних та психотропних речовин, загроза епідемій і СНІДу. Все це вимагає нагальних заходів уряду України, медичних і педагогічних працівників, батьків та громадськості щодо збереження, зміцнення та примноження здоров’я дітей. Одним із ефективних шляхів вирішення проблеми, як свідчить досвід, є валеологічна та медико-педагогічна освіта дітей. Адже, загальновідомо, що здоров’я людей повинно служити головною «візитною карткою» соціально-економічної зрілості та культури держави.

Валеологія – це інтегрована система знань, що складається з таких наук, як: екологія, біологія, соціологія, українознавство, анатомія й фізіологія людини, психологія, соціальна педагогіка, фахова та народна медицина, фізична культура та ін., а також низки інтегрованих наук: «Українознавство», «Мова», «Природознавство», «Культура», «Література», «Математика та інформатика».

Завдання валеологічної освіти – збереження, зміцнення та примноження зоров’я українського народу шляхом формування в дітей розуміння необхідності вести здоровий спосіб життя, розвиток потреби в систематичному зміцненні здоров’я, озброєння основами теоретичних знань, розвиток умінь та навичок психофізичної саморегуляції стану організму людини, виховання свідомого та дбайливого ставлення до власного здоров’я на основі умови реалізації творчого й фізичного потенціалу особистості, її ціннісних пріоритетів.

Оскільки здоров’я - найвища цінність, основи якої закладаються в ранньому дитинстві, найпершим завданням дошкільної освіти є - «збереження та примноження фізичного, психічного і духовного здоров’я дітей» (закон України «Про дошкільну освіту», р-л1,ст..7,п.1).

Основні вимоги щодо виконання цих завдань окреслені в Базовому компоненті дошкільної освіти України та Базовій програмі розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі», що й взято за основу при підготовці матеріалів науково-методичного посібника «Вчимося жити здоровими».

Запропоновані матеріали допоможуть педагогічним і медичним працівникам дошкільних навчальних закладів та батьками дітей дошкільного віку впровадити оздоровчу ідеологію в життя, учити дітей жити здоровими.
Каталог: method kabinet -> biblioteka.php -> Посібники
Посібники -> Словник педагогічних термінів
Посібники -> «методичні поради щодо роботи з батьками» для курсантів – слухачів вчителів початкових класів, класних керівників Рівне 2012
Посібники -> Національне виховання учнів: регіональний аспект (з досвіду роботи загальноосвітніх навчальних закладів Рівненської області) Частина іі рівне – 2012 ббк 74. 200
Посібники -> Післядипломної педагогічної освіти
Посібники -> Рівне 2011 «Справжнє виховання дитини у вихованні самих себе»
Посібники -> Післядипломної педагогічної освіти
Посібники -> М етодист інклюзивна освіта: наукові засади, проблеми та перспективи впровадження в загальноосвітній навчальний заклад
Посібники -> Кафедра корекційної освіти
Посібники -> Бібліотечка Всеукраїнської школи новаторства Серія «Післядипломна педагогічна освіта»
Посібники -> Ніколайчук Т. А. – методист кабінету координації методичної роботи Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Волосюк А. А


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   66


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка