Василь Олександрович СухомлинськийДата конвертації22.04.2019
Розмір5,69 Kb.
Василь Олександрович Сухомлинський

Його називають учителем вчителів, видатним педагогом сучасності. У Павлиші Онуфріївського району діє середня школа ім. Б.О.Сухомлинського, там йому встановлено пам'ятник. У шести залах педагогічно-меморіального музею, відкритого при школі у 1973 р., зберігаються 1700 експонатів, які розповідають про яскраве життя й багатогранну педагогічну, наукову діяльність заслуженого учителя УРСР, члена-кореспондента АПН СРСР, Героя Соціалістичної Праці В.Сухомлинського. 32 книжки 29 мовами світу - такий його науковий доробок. П'ятитомник вибраних творів В.Сухомлинського став настільними книгами кожного педагога. Його гаслом "Серце віддаю дітям" керуються у своїй роботі вихователі малечі.

    Батьківщина видатного педагога - село Василівка Онуфріївського району, де він народився 28 вересня 1918 року. Селянський хлопець із жадобою тягнувся до знань, усе життя вчився сам і вчив інших. Починав педагогічну діяльність у селах Онуфрігвського району, під час війни перебував на фронті, після тяжкого поранення, списаний медкомісією з армії, учителював у школах Удмуртії. Повернувшись у рідні краї, деякий час очолював райвідділ освіти, а з 1948 по 1970 рік керував педагогічним колективом Павлиської середньої школи. Ще за життя Сухомлинського школа стала меккою багатьох тисяч педагогів, вихователів, студентів, батьків, журналістів. У "Книзі гостей", яка ведеться у школі з 1955 року, є записи відвідувачів чи не з усіх міст і сіл України, багатьох районів Росії, Польщі, Болгарії, Китаю, Японії, США, Великобританії тощо. Сухомлинський і його педагогічні уроки визнані в усьому світі.

    Серце видатного педагога зупинилося 2 вересня 1970 року. Віддаючи данину шани своєму знаменитому земляку, 13-а сесія Кіровоградської міськоїради 22 скликання рішенням від 6 березня 1998 року присвоїла В.О.Сухомлинському звання Почесного громадянина міста.
Каталог: files -> content
content -> 6. Освітня галузь "Технологія"
content -> Навчальнапрограм а для загальноосвітніх навчальних закладів
content -> Програма курсу "Інформатика" для основної школи
content -> Телекомунікаційні проекти. Стан та перспективи
content -> Програма /рівень стандарту/ для учнів 7-11 класів середніх загальноосвітніх навчальних закладів
content -> Музичне мистецтво
content -> Кодекс україни ( Відомості Верховної Ради України
content -> 5. Освітня галузь "Природознавство"
content -> Мови і літератури
content -> Система контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка