Вам необхідноСкачати 131,42 Kb.
Сторінка1/9
Дата конвертації11.10.2019
Розмір131,42 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9

Приклад 12.

Складова концепції проекту

Ваші пропозиції щодо формулювання складових концепції проекту

1. Назва проекту
Title of the project

Повна назва:

Створення якісного правового освітнього простору в школі«Назва гасло»: «У країні права»

2. Назва організації, яка подає заявку

Name of the lead applicant (co-applicants and affiliated entities, if any)

ОМС міської ОТГ

Співзаявник - НВК №103. Призначення проекту

Purpose

Шкільний предмет "Основи правознавства" є початковою юридичною дисциплиною, яка сприяє формуванню уявлень у дітей про державно-правові аспекти. Учні дізнаються, що таке держава і державні права, які є засоби впорядкування суспільних відносин, та вчаться їх використовувати у життєвих ситуаціях. Якщо людина з дитинства буде знати, що вона має права, честь та гідність, то зможе впливати на суспільство і приймати участь в розбудові незалежної і демократичної правової держави.

В НВК № 10 учні знайомляться з такими розділами правознавства, як теорія держави і права, конституційні права, основами публічного і приватного права України. В школі проходить допрофільне навчання з правознавства. Допрофільна підготовка здійснюється у 5-9 класах із метою професійної орієнтації учнів, сприяння у виборі ними напряму профільного навчання у старшій школі.

Головні завдання допрофільної підготовки з правознавства:


  • розвиток широкого спектра пізнавальних і професійних інтересів, освітніх компетенцій, які забезпечують успішність у майбутній професійній діяльності;

  • виявлення інтересів, нахилів і здібностей учнів; формування практичного досвіду в різних сферах пізнавальної та професійної діяльності;

надання психолого-педагогічної допомоги при придбанні учнями уявлень про життєві, соціальні цінності, у тому числі пов'язаних із професійним становленням.

Під час організації допрофільної підготовки з «Основ правознавства» учнів можна виділити основну проблему:

загальноосвітній заклад, виходячи із власних ресурсів і можливостей, вирішити задачі з організації допрофільної підготовки в повному обсязі не може. Підтримання якості освіти на найвищому рівні вимагає відповідного фінансування, що є доволі актуальним в умовах обмеженості фінансових ресурсів з боку держави. Ефективність навчання залежить від багатьох компонентів, в тому числі і від місця його проведення.

Дана проблема стосується не тільки школи, учнів, батьків, а й всього суспільства. З метою формування єдиного виховного простору,Щоб побудувати правову державу, необхідно особливу увагу звернути на правове виховання молодого покоління, яке буде слідувати букві закону, матиме свою громадянську позицію та буде політично грамотною. Щоб людина змогла себе захистити в будь-якому випадку, вона повинна добре знати та розуміти свої права та обов’язки, але без знань чинного законодавства це зробити неможливо.

  • На цей час проблема може бути оцінена у 5 бали за 10 бальною шкалою. Але вона зростає, так як школа не має досконалого правового освітнього простору.

  • Проблем є сталою і найближчим часом не зникне без здійснення певних заходів, оскільки створення якісного правового освітнього простору сприятиме позитивній соціалізації дітей та молоді,задоволення освітніх потреб населення шляхом концентрації й ефективного використання наявних матеріально-технічних, педагогічних, та інших ресурсів. Сприятиме більш поглибленому вивченню предмета, формуванню стійкого інтересу до предмета, розвитку відповідних здібностей та орієнтації на професійну діяльність, де й використовуються одержані знання.

  • Проблема відповідає стратегії розвитку НВК №10, зокрема його пріоритету «Допрофільне навчання з правознавства»; відповідає Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, Указу Президента України №580/2015 від 13.10.2015 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 — 2020 роки», керуючись ст. 35 Закону України «Про освіту», ст.ст. 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

  • Вирішити проблему якісного правового освітнього простору в школі можна наступними шляхами:

Альтернатива . Створити кабінет правознавства в приміщенні навчального закладу. Кабінет правознавства, повинен бути окремою аудиторією у навчальному закладі, яка обладнана відповідно до мети і завдань вивчення правознавства. При оформленні кабінету враховується специфіка навчальної діяльності вчителя та учнів, що визначені типом навчального закладу, його місією. У кабінеті права необхідно мати атрибути і матеріали національної символіки. Навчальний кабінет повинен мати необхідні матеріали для роботи учня з предмету. Сюди відносяться: наявність технічних засобів навчання (ТЗН), засоби наочності, методичне забезпечення навчального предмету та ін.

Залучення позабюджетних джерел фінансування сприятиме забезпеченню ефективного функціонування та подальшого розвитку навчального закладу.

4. Мета проекту

Objectives

Створити якісний правовий освітній простор в НВК №10. Для більш поглибленого вивчення предмета « Основи правознавства», крім розширення й поглиблення змісту, має сприяти формуванню стійкого інтересу до предмета, розвитку відповідних здібностей та орієнтацій, котрі впливають на діяльність учнів, де й використовуються одержані знання. Залучення позабюджетних джерел фінансування сприятиме запеспеченню ефективного функціонування та подальшого розвитку навчального закладу. Адже якісна освіта, належні умови праці педагогів неможливі без відповідного фінансування. Термін створення 3 місяці та бюджет 130 тис. грн.


Каталог: wp-content -> uploads -> 2018
2018 -> Звіт методичної комісії природничо-математичних дисциплін за 2015-2018 н р
2018 -> Ультури літопис дисертаційних робіт Харківської державної академії фізичної культури До 40-річчя заснування академії та 100-річчя нан україни харків 2018
2018 -> Теорії кооперації та інтеграції
2018 -> Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг"
2018 -> Укладач: Бережна Марія Павлівна – керівник гуртка комунального закладу «Запорізький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані» Запорізької обласної ради Рецензенти
2018 -> Національна академія внутрішніх справ україни
2018 -> 2018 р. Голова приймальної комісії І. С. Бондар
2018 -> 2018 р. Голова приймальної комісії І. С. Бондар


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка