Вакуленко Олена Василівна Економічні механізми, які застосовуться у соціальній сферіСкачати 55,82 Kb.
Сторінка1/4
Дата конвертації23.04.2019
Розмір55,82 Kb.
  1   2   3   4


Копець Б.О.

Науковий керівник:

Кандидат педагогічних наук, доцент,

доцент кафедри соціальної педагогікиВакуленко Олена Василівна

Економічні механізми, які застосовуться у соціальній сфері

На рівень життя певних категорій населення (ветеранів, дітей, інвалідів, учнів тощо), окремих родин і людей впливають як об'єктивні, так і суб'єктивні чинники: регіональні, галузеві, природно-кліматичні, професійні, національно-демографічні, сімейні, індивідуальні. При цьому держава повинна забезпечувати задоволення основних потреб людини у будь-якому місці проживання. В цілях створення умов для підтримки стандарту рівня життя застосовуються і розвиваються економічні механізми, що реалізовуються в рамках державної політики, політики державно-приватного партнерства, суспільно-цивільної політики. Це передбачає активну взаємодію бюджетів усіх рівнів, причому федеральний бюджет виконує функції фінансового забезпечення загальнодержавних соціальних гарантій через субсидії, субвенції, взаємні розрахунки, а трансферти і податкові пільги використовуються на рівні республік і регіонів для конкретних категорій населення.

Економічні механізми розробляються в науково-дослідних організаціях, проходять експериментальну апробацію і офіційно закріплюються в нормативно-законодавчих документах.

До основних економічних механізмів, використовуваних в даний час в соціальній сфері, відносяться: соціальні трансферти, соціальне страхування, соціальний контракт, соціальний ваучер (сертифікат), соціальна карта, соціальний аутсорсинг, корпоративна соціальна відповідальність.

Соціальні трансфертиПоділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка