Важливою умовою цілеспрямованої діяльності школи в цілому є чітке, продумане планування, яке здійснюється на основі глибокого аналізу наслідків діагностуючого анкетування педагогічних працівниківСкачати 90,05 Kb.
Сторінка1/7
Дата конвертації16.04.2019
Розмір90,05 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7
ПЛАНУВАННЯ РОБОТИ

ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

Важливою умовою цілеспрямованої діяльності школи в цілому є чітке, продумане планування, яке здійснюється на основі глибокого аналізу наслідків діагностуючого анкетування педагогічних працівників, оскільки воно забезпечує узгодженість у роботі підрозділів, створює умови для організації роботи педагогічного та учнівського колективів, раціонального використання часу, інших можливостей і резервів.

Усе планування роботи школи повинно здійснюватись відповідно до чинних нормативно-правових актів у сфері освіти.

Відповідно до статті 17 Закону України «Про освіту», самоврядування навчальних закладів передбачає їх право на самостійне планування роботи, вирішення питань навчально-виховної, науково-дослідної, методичної, економічної і фінансово-господарської діяльності.

У пункті 13 Положення про навчально-виховний комплекс «дошкільний навчальний заклад - загальноосвітній навчальний заклад», «загальноосвітній навчальний заклад - дошкільний навчальний заклад», зазначається, що навчально-виховний комплекс провадить свою діяльність відповідно до плану роботи, який складається на поточний навчальний рік і оздоровчий період для дошкільного підрозділу.

Вимоги до організації планування роботи загальноосвітнього навчального закладу відображені в Інструкції з ведення ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах І-III ступенів, затвердженій наказом Міністерства освіти і науки України від 23.06.2000 № 240 (дію наказу поновлено на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 29.11.2013 № 1655).

Перспективне прогнозування розвитку матеріально-технічної бази, кадрового забезпечення та навчально-виховного процесу загальноосвітнього навчального закладу є документом щодо стратегічного планування діяльності навчального закладу (п. 4.32 вищеназваної інструкції). На основі програми розвитку навчального закладу рада закладу після погодження з педагогічною радою затверджує перспективний план роботи – письмовий документ, який визначає систему заходів щодо реалізації стратегії діяльності організації на певний довгостроковий період. Перспективне планування забезпечує цілеспрямовану діяльність керівництва школи та педагогічного колективу, раціональний розподіл сил, уникнення повторення в річних планах одних і тих самих заходів. Найбільш оптимальним строком для перспективного прогнозування вважається 5 років. Під час розробки перспективного плану роботи школи обов'язково враховуються існуючі та потенційні можливості педагогічного колективу; завдання, які колектив виконуватиме протягом спланованого періоду та найефективніші засоби для виконання запланованих завдань. Структура перспективного плану може бути довільною, проте заплановані заходи повинні бути конкретними, виконуваними та ефективними з точки зору кінцевого результату.

Перспективний план може мати такі розділи:

1. Вступ.

Подається стислий аналіз стану навчально-виховного процесу, участі громадськості в діяльності школи; відмічаються досягнення, недоліки та вказуються причини недоліків; визначаються основні завдання і проблеми, над якими працюватиме школа.

2. Напрями розвитку школи на перспективу.

Планується розвиток контингенту учнів; введення поглибленого вивчення окремих дисциплін, профільного навчання (математичний, гуманітарний, технологічний профілі тощо), курсів за вибором; поєднання навчання з продуктивною працею учнів; розвиток ідей гуманізації і демократизації навчально-виховного процесу й управління школою.

3. Забезпечення школи педагогічними кадрами, їх соціальний захист.

Відображаються питання забезпечення школи педагогічними кадрами, графік атестації, підвищення кваліфікації педагогів на курсах, робота з молодими та новопризначеними вчителями. Висвітлюються проблеми раціональної організації праці вчителів, узагальнення і поширення передового педагогічного досвіду, впровадження результатів наукових досліджень.

4. Удосконалення навчально-виховного процесу.

У цьому розділі формулюється тематика засідань педагогічних рад школи, науково-практичних конференцій, психолого-педагогічних семінарів-практикумів, педагогічних читань та ін.; складається графік вивчення стану викладання окремих предметів.

5. Підвищення ролі громадськості в житті школи.

Визначаються основні напрями діяльності ради школи, питання, які будуть розглядатися зборами, участь батьківської громадськості у вдосконаленні навчання і виховання школярів, шляхи співробітництва з добровільними товариствами, спілками; діяльність батьківських комітетів; пропаганда педагогічних знань серед батьків і населення; організація громадського контролю за харчуванням учнів; соціальний захист школярів.

6. Зміцнення та розвиток навчально-матеріальної бази школи. Передбачаються заходи щодо дальшого зміцнення матеріальної бази школи, її технічної оснащеності, комп'ютеризація навчального процесу, обладнання кабінетів, класних кімнат, майстерень, спортзалів, їдальні; доукомплектування шкільної бібліотеки, поповнення фонотек, відеотек; дотримання санітарно-гігієнічного режиму, техніки безпеки та протипожежної безпеки.
Каталог: wp-content -> uploads -> 2016
2016 -> Робоча програма дисципліни Мета дисципліни
2016 -> Програма вступного іспиту третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти для здобуття наукового ступеня доктор філософії
2016 -> Загальні засади мовної комунікації
2016 -> Рішення про внесення відповідних змін до навчальних програм для 4-го класу наказ мон україни №1495 від
2016 -> Психологія діяльності та навчального менеджменту
2016 -> Тема бесіди: «Любіть свою Україну»
2016 -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням
2016 -> Самостійна навчальна діяльність та її види


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка