В. В. КрижанівськийСкачати 39,21 Kb.
Сторінка1/6
Дата конвертації27.01.2020
Розмір39,21 Kb.
ТипДиплом
  1   2   3   4   5   6

В. В. Крижанівський,

завідувач лабораторії природничо-математичних дисциплін КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради»

КОМПЕТЕНТНІСНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ГЕОГРАФІЇ

В умовах, коли освіта переорієнтовується на компетентнісний підхід до навчання, географічна наука набуває неабиякого значення у розвитку основних життєвих компетентностей учнівської молоді. Якісний стрибок у розвитку новітніх технологій спричинив різке зростання потреби суспільства в людях, що володіють креативним мисленням, вміють нестандартно вирішувати покладені на них завдання, моделювати, проектувати та прогнозувати. У контексті цього підготовка до життя громадян, здатних до практичної діяльності, є одним з провідних завдань географічної освіти, а проблема творчого розвитку школярів – однією з найактуальніших у педагогіці й методиці навчання. Ще з 2011 року в українській освіті на офіційному рівні діє компетентнісний підхід до навчання. Однак це лише на паперах, у житті все інакше. Сучасним вчителям важко перелаштуватись під нові вимоги, важко зрозуміти основні критерії підготовки учнів. Саме тому за доцільне вважаємо надавати такі рекомендації, які допоможуть педагогам в оновленні освітньої політики в сфері вивчення географії.

У 2019/2020 навчальному році учні 6-9 класів продовжать вивчати географію за навчальною програмою, затвердженою наказом МОН України від 07.06.2017 № 804. Методичні рекомендації, які пропонувались Міністерством освіти і науки України за минулі роки, є актуальними та не потребують певних змін.

Однак учні 10 класів почнуть, а учні 11 класів продовжать вивчення географії за новою навчальною програмою, що затверджена наказом МОН України від 23.10.2017 № 1407. Минулого навчального року десятикласники розпочали вивчення географії саме за цією новою програмою, а педагоги області підхопили освітній розвиток та за рік розробили низку дидактичних та методичних матеріалів, які були представлені на виставці «Інноваційний пошук освітян Черкащини». Ці роботи покликані допомогти учителям при викладанні географії у старшій школі за новою програмою, вони повинні спрямувати педагога на шляху притоптування нової географічної стежини – курсі географії в 11 класах.

Предмет «Географія: регіони та країни» для 10 класів спрямований на формування в учнів знань про особливості населення й просторової організації господарської діяльності в регіонах світу та окремих країнах, умінь орієнтуватися у світових і регіональних соціально-економічних, суспільно-політичних, екологічних процесах. Оскільки зміст навчального матеріалу з географії визначено з огляду на корисність, потрібність його за межами школи, навчальна програма розроблена таким чином, щоб основні компетентності пронизували увесь зміст географічної освіти і робили його прикладним до життя, формуючи уміння висловлювати власну думку, критичне та системне мислення, здатність логічно обґрунтовувати власну позицію.Структура програми представлена вступом і 6-ма розділами. У Вступі окреслюються завдання курсу, особливості сучасної політичної карти світу, аналізуються ключові проблеми і тенденції світового господарського процесу. Розділи І-V програми спрямовані на ознайомлення з соціально-економічними особливостями регіонів світу та регіональних диспропорцій у розвитку окремих країн. Завершується вивчення курсу
Каталог: public -> repository
repository -> Андрющенко Т. К
repository -> До 200-річчя з Дня народження Т. Г. Шевченка ми нащадки твої, тарасе!
repository -> Факультативний курс з української мови для 5-6 класів
repository -> З україною в серці
repository -> Основи здоров’я
repository -> Використання різних видів міжпредметних зв’язків під час вивчення біології у статті розглянуто питання застосування міжпредметних зв’язків під час вивчення навчального предмету «Біологія»
repository -> Ключові знання та навички
repository -> Черкашина Тетяна Вікторівна
repository -> Опис виховної системи класу «Шлях до успіху»


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка