В роботі засідання брала участь методист міськуо Надія Скрипак. Існує думка: «Хто не вчиться, не ділиться своїм надбанням – не розвивається»Скачати 251,6 Kb.
Сторінка1/21
Дата конвертації29.03.2019
Розмір251,6 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   21


В роботі засідання брала участь

методист міськуо

Надія Скрипак.
Існує думка: «Хто не вчиться, не ділиться своїм надбанням – не розвивається». Сьогодні ми розкриваємо свій погляд на дуже актуальну проблему трудового виховання, бо розуміємо, що обговорення ідей, обмін досвідом об’єднують людей зі спільними інтересами. І надіємось, що наше, хоч і скромне професійне видання даного журналу стане цікавим для інших педагогів-дошкільників. А раптом хтось прочитає і перейметься нашою ідеєю і це дасть йому поштовх, шлях, хай не такий як у нас, але у своєму напрямку. Не завжди є нагода побувати в іншому ДНЗ, проте наш журнал може відіграти роль гостьового обміну. Ми запрошуємо вас до співпраці, до можливості спілкуватися професійною «дошкільною» мовою, звіряти свої погляди з іншими, у чомусь утвердитись, від чогось відмовитись. Тому таким важливим є правильний вибір інформації для дітей про трудову діяльність дорослих та методика її подання відповідно до потреб та запитів дошкільника. Залишаючись актуаль­ною протягом усієї історії розвитку людства, проблема трудового ви­ховання дітей потребує сучасних підходів до свого вирішення.

На нашу думку, в дошкільному дитинстві трудове виховання насамперед слід розглядати з точки зору його впливу на духов­не зростання особистості. Для дорослої людини праця є особливим видом діяльності, спрямованим на створення матеріального продук­ту, отримання суспільно значущих результатів. Для дитини, через її вікові особливості, таке завдання ще непосильне. Так, дитина може прибрати за собою, навести лад у кімнаті, виростити квітку, випрати носовичок тощо, але дорослій людині все це зробити легше і резуль­тат праці, без сумніву, буде кращим.

В умовах сучасного буття кожної родини, коли темп життя постійно прискорюється, значна частина дорослих, як батьків дітей дошкільного віку, так, на жаль, і педагогів, довільно чи мимовільно усувають дити­ну від посильної трудової діяльності. В результаті, після завершення періоду дошкільного дитинства, часто отримуємо інтелектуально роз­винену і фізично міцну дитину, яка лишається «маленькою» протягом усього періоду навчання у початковій школі: не вміє самостійно об­служити себе — одягнутися, скласти портфель, утримувати його вміст у чистоті, спланувати власну діяльність тощо.

Виховуючи маленьку дитину, дорослі мають усвідомити, що у до­шкільному дитинстві праця виступає могутнім виховним засобом формування особистості. Саме завдяки посильній трудовій діяль­ності розвиваються не просто фізичні сили дитини, а формується вправність у застосуванні власних сил і можливостей у повсякденному житті, закладаються моральні якості: повага до праці, працелюбність, відповідальність, чесність тощо, гартується організм, відбувається моделювання можливого розвитку завдяки виокремленню з усього розмаїття життя ціннісних орієнтирів.

Саме це спонукало педагогів нашого закладу до розв’язання даної проблеми на свій лад, по сучасному. Творчі педагоги, знають, як повести дітей у світ краси, у світ праці. Для наслідування використовують досвід помічників вихователів, які є дійсним взірцем в трудовому вихованні.Погодьтесь, що горизонти, побачені дитиною в дошкільному дитинстві, стають у дорослому віці сенсом життя. Якщо розкрити перед дитиною красу, тобто моральну цінність праці — вона прагну­тиме до неї. Якщо ж з дитинства привчити до отримання задоволень за рахунок інших, то в дорослому житті людина шукатиме саме такого способу життя і вбачатиме його сенс лише в насолоді.

Велику роль в трудовому вихованні ми відводимо праці в природі, адже наш дошкільний начальний заклад еколого-природничого напрямку з впровадженням спадщини В.Сухомлинського. Тому свої заняття «Школи радості» під голубим небом ми проводимо на дослідницькому дитячому полі, в саду, в теплицях, на зеленій травичці під молодими яблуньками і грушами, на численних квітниках, в зоні відпочинку біля водограю і таким чином відкриваємо «віконечко у світ краси рідної природи»

Тому, на нашу думку, основне завдання трудового виховання дітей дошкільного віку полягає у формуванні у них стійкого пе­реконання, що праця є прекрасною життєвою необхідністю лю­дини, а її результат — цінністю.


Каталог: Files -> downloads
downloads -> Спадщина Василя Олександровича Сухомлинського – невичерпне джерело світла, енергії і любові
downloads -> Впровадження педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського щодо гармонійного розвитку особистості учня, формування його життєвої компетентності у н/в процесі на основі формули "Три люблю"
downloads -> Таран Ірина Миколаївна, вчитель англійської мови, вихователь нвк «Кіровоградський колегіум»
downloads -> Автобіографічний елемент у ліричній драмі І. Я. Франка «Зів'яле листя»
downloads -> Мозгова людмила Анатоліївна
downloads -> Малієнко ю. Б., Сєрова г. В. Вчимося досліджувати (Досліджуємо історію України) Посібник курсу за вибором для профільних класів суспільно-гуманітарного напряму навчання
downloads -> Главное управление образования Луганской областной государственной администрации
downloads -> Тема: Азбука дорожнього руху
downloads -> Методичні рекомендації щодо підготовки матеріалів з питань формування навичок здорового способу життя І. Вступ Суспільству сьогодні особливо потрібні сильні, здорові особистості, які чітко розрізняють поняття добра і зла, любові і ненависті
downloads -> На м’якій постелі спати – у здоров’ї програвати


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   21


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка