УзагальненняСкачати 189,17 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації23.03.2020
Розмір189,17 Kb.
  1   2   3   4   5

УЗАГАЛЬНЕННЯ

результатів проведення за участю міських, районних та міськрайонних управлінь юстиції тижнів правових знань в навчальних закладах, на підприємствах, в установах та організаціях області у жовтні 2008 року

за темою «Громадянське суспільство – право на свідомий вибір»
21 листопада 2008 року м. Луганськ
На виконання спільних правоосвітніх заходів управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації та Головного управління юстиції у Луганській області на 2008-2009 навчальний рік в жовтні 2008 року в області (в навчальних закладах та на підприємствах, в установах та організаціях) проводився тиждень правових знань на тему: «Громадянське суспільство – право на свідомий вибір».

Спільним наказом Головного управління юстиції у Луганській області та управління освіти і науки облдержадміністрації перед начальниками районних, міських, міськрайонних управлінь юстиції та завідуючими міськими та районними управліннями (відділами) освіти було поставлено завдання під час проведення тижня правових знань особливу увагу приділити вивченню положень Конституції України щодо права громадян на свободу об‘єднання у політичні партії та громадські організації, права на свободу світогляду і віросповідання, спеціальних норм права, що регламентують забезпечення цих прав; питанням ролі та статусу церкви у державі та суспільстві; висвітленню впливу неформальних молодіжних організацій та субкультурних рухів і течій на свідомість підлітків тощо.

Організаторам проведення тижня правових знань рекомендувалося використовувати різноманітні заходи, активні форми навчання; надавати повну та об‘єктивну інформацію про спектр віровчень та релігійних течій, представники (адепти) яких діють на території України (на території Луганської області зокрема); про специфіку та історію виникнення молодіжних рухів, в тому числі контркультурних напрямів в музиці, літературі; про переваги членства в інституціалізованих громадських формуваннях перед участю у неформальних об‘єднаннях та групах.

У ході аналізу наданих інформацій встановлено таке.

До здійснення правоосвітніх заходів в рамках тижня правових знань Алчевським міським управлінням юстиції були залучені працівники відділу культури, відділу охорони здоров‘я, юридичного управління виконкому Алчевської міської ради, працівники Алчевського МВ УМВС, централізованої бібліотечної системи. В загальноосвітніх закладах міста були проведені лекції («Права людини і громадянина за Конституцією України», «Референдум як форма народовладдя»), для учнів організовані зустрічі з працівниками правоохоронних органів, суду. Алчевським міським управлінням юстиції були розроблені та розповсюджені методичні рекомендації аналітичного змісту «Новітні релігійні течії» та «Україна на шляху до громадянського суспільства та соціальної правової держави».

Працівниками Антрацитівського міськрайонного управління юстиції були проведені лекції в загальноосвітніх закладах міста і району («Роль і статус церкви у державі та суспільстві», «Свобода слова, думки, світогляду і віросповідання»), виховні години («Права дитини у нашій державі»), години спілкування («Дитячі та молодіжні громадські організації»). Під час розгляду питань ролі та статусу церкви, права громадян на свободу світогляду та віросповідання для учнів загальноосвітніх шкіл були організовані зустрічі з представниками релігійної громади – настоятелями та священиками храмів. Залучені до проведення тижня правових знань працівники кримінальної міліції у справах дітей, відділу у справах сім‘ї, молоді та спорту Антрацитівської райдержадміністрації, служби у справах дітей організували проведення відеолекторію та ознайомили учнівську молодь зі змістом Конвенцій ООН щодо захисту прав дітей.

У проведенні тижня правових знань у Біловодському районі взяли участь працівники правоохоронних органів, голова районної організації Товариства Червоного Хреста України, представники релігійних громад і конфесій – настоятель Свято-Троїцького храму, пресвітер релігійної громади церкви Спасіння Всеукраїнського союзу об‘єднань Євангельських християн-баптистів, члени районної МКМР з правової освіти населення. В рамках тижня правових знань проведені книжкові виставки, лекції («Молодь і субкультури», «Державна молодіжна політика. Право на об‘єднання в дитячі та молодіжні організації»), семінари («Свобода вибору в громадянському суспільстві»), учнівські конференції («Теорія і практика формування правової держави»), лекторії для батьків («Вплив неформальних молодіжних організацій та субкультурних рухів на свідомість підлітків»).

Працівниками Білокуракинського районного управління юстиції на виконання плану проведення тижня правових знань, затвердженого на засіданні районної МКМР з правової освіти населення, були підготовлені та розповсюджені методичні матеріали («Громадянське суспільство»), організована виставка юридичної літератури в Білокуракинській районній бібліотеці, проведені лекції у навчальних закладах району («Конституційне право обирати та бути обраним», «Вплив неформальних молодіжних організацій та субкультурних рухів і течій на свідомість підлітків»), бесіди з учнями («Роль церкви в житті людей»). Білокуракинським районним управлінням юстиції був організований та проведений семінар для секретарів сільських та селищних рад району («Право громадян на об‘єднання у політичні партії та громадські організації»), проведено ряд зустрічей з трудовими колективами підприємств району, в ході яких обговорювалися положення законодавства про професійні спілки. Управлінням юстиції був ініційований виїзд лекторської групи у складі членів районної МКМР з правової освіти населення та працівників прокуратури до ряду селищ району, в ході якого здійснювався особистий прийом громадян та роз‘яснення законодавства.На виконання плану правоосвітніх заходів в рамках тижня правових знань, затвердженого на засіданні міської МКМР з правової освіти населення, Брянківським міським управлінням юстиції проведені лекції та семінари на підприємствах та в установах міста («Право на об‘єднання у профспілки», «Створення та державна реєстрація громадської організації», «Право на об‘єднання у політичні партії»). В навчальних закладах проведені лекції («Право дітей і молоді на об‘єднання в громадські організації»), семінари («Неформальні угруповування. Правовий аспект»). Здійснено розповсюдження інформаційно-просвітницьких бюлетенів для батьків («Захист кожної дитини») та для педагогів («Правове виховання школярів»).Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка