Урок української мови 3 клас Провела учителька початкових класів Острійківської зош і ііі ступенів



Дата конвертації28.04.2020
Розмір44 Kb.
ТипУрок

Острійківська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів
Урок української мови

3 клас

Провела учителька

початкових класів

Острійківської ЗОШ

І – ІІІ ступенів

Мельниченко

Тамара Олександрівна

2014 рік


Тема. Загальне поняття про іменник (питання, значення, роль та зв’язок з іншими словами в реченні). Іменники, що означають назви істот та неістот

Мета: формувати в учнів вміння розпізнавати іменник за його істотними ознаками, розрізняти назви істот і неістот; розвивати зв’язне мовлення; збагачувати словниковий запас; виховувати шанобливе ставлення до людей; закріплювати правила поведінки біля замерзлих водойм.

Обладнання: таблиця «Іменник», орфографічні словники, відеозаписи « У сіті професій», записи на дошці, вірш Д. Білоуса «Іменник».
Хід уроку

І. Організаційна частина уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Перевірка домашнього завдання (вправа 18)

- Про що ви дізналися з тексту?

- Яка головна думка тексту?

- Які іменники ви виписали з тексту? Прикметники? Дієслова?

- Чому у слові слов’янські є апостроф, а в слові святині його немає?
2. Фронтальне опитування

- До яких частин мови належать спільнокореневі слова (до різних: іменники, прикметники, дієслова та інші)


3. Вибірковий диктант

- Запишіть слова в три колонки: іменники, прикметники, дієслова.



Синька, синіти, синій.

Мовний, розмова, розмовляти.

Білити, білий, білизна.

Брудний, бруднити, бруд.

Намальований, малюнок, малювати.
ІІІ. Оголошення теми й мети уроку

  • Сьогодні ми починаємо вивчати тему «Іменник»

  • Що таке іменник? ( Це частина мови)

Іменник – найчисельніша серед інших частин мов. Іменники становлять майже половину всіх слів української мови.

(На дошці прикріплюю написаний на аркуші вірш про іменник)
Іменник взяв собі на плечі

Велике діло – визначати речі.

Ім’я, найменування і наймення:

Робота. Біль. І радість. І натхнення.

Дмитро Білоус
ІV. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовчі вправи

- На які питання відповідають іменники? Що вони позначають?

- Наведіть приклади іменників, які відповідають на питання хто? Назвами кого вони є? (Назвами людей і тварин)

- Назвіть приклади іменників, які відповідають на питання що? Що вони позначають?


2. Пояснення нового матеріалу

1) Виконання вправи 19 . Колективна робота

2) Ознайомлення з правилом на сторінці 11

3) Робота з таблицею «Іменник»


3. Розрізнення назв істот і неістот.

Виконання вправи 20


4. Словникова робота

Робота зі словами у рамках.

1) Пояснення їх значення

Банкір – власник банку.

Агроном – спеціаліст у сільськогосподарській діяльності

Фермер – власник ферми.

2)Діти записують слова під диктовку, розподіляючи їх на дві групи: назви істот і неістот: ведмідь, кукурудза, банкір, шпак, ромашка, троянда, голуб, суниця, агроном, вівця, тополя, метелик, фермер.

3) Перевірка виконаної роботи
Фізкультхвилинка

Яблуня-красуня у саду.

Я до неї швидко підійду.

Гілочку зелену потрушу –

Яблучко червоне надкушу.

Яблучко солодке та смачне

Звеселяє друзів і мене.
V. Закріплення вивченого матеріалу

1. Робота над текстом. Вправа 21

1) Читання вірша «Що я люблю»

- Як ставиться автор до рідної землі? З чого це зрозуміло?

- Чи любите ви свою рідну землю?

2) Розбір слів за будовою (з коментуванням)

Хатину, садок, грушки, горбочки.

3) Хвилинка каліграфії



Рідна земля і в жмені мила.

  • Як ви розумієте зміст цього речення?


2. Робота з орфографічними словниками

Виконання вправи 23. Колективна робота


3. Самостійна робота

Списування порад. Вправа 24


4. Розвиток зв’язного мовлення

Робота за малюнком до вправи 25



  • Розгляньте малюнок. Чи правильно поводяться діти?

  • Як треба поводитися біля замерзлих водойм?


V. Підсумок уроку

- Яку частину мови ми вивчали?

- На які питання відповідають іменники, що є назвами істот?

- Наведіть приклади.

- На які питання відповідають іменники, що є назвами неістот?

- Наведіть приклади.


VІ. Домашнє завдання

Вивчити правило на сторінці 11, виконати вправу 26.
Каталог: TOM


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка