Урок навчання грамоти (письмо) у 1-а класі Учитель



Скачати 16,82 Kb.
Дата конвертації20.04.2020
Розмір16,82 Kb.
ТипУрок

Урок навчання грамоти (письмо) у 1-А класі
Учитель :
Скрипник Л.Б.


Тема. Письмо великої букви «Я». Аналітико-синтетичні вправи. Словниковий диктант. Списування з друкованого тексту.
Мета . Навчити писати велику букву «Я»,слова і речення з нею. Розвивати мовлення учнів,збагачувати словниковий запас . Виховувати бережне ставлення до природи.
Обладнання. Ілюстрації,таблиця, слайди,зошити-прописи.
Тип уроку. Комбінований урок.
Хід уроку

І.Організація класу до уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань
1.Фронтальна бесіда.
- Яку букву вивчили на уроці читання?
- Які звуки позначаються на письмі буквою «я» ?
- Коли буква «я» позначає два звуки ? А коли - один?
2.Робота з ілюстраціями.
- Назвати слова-назви предметів ,зображених на малюнках.
- Вказати позицію букви «я» у слові.
3.Скоромовка. (назвати слова,у яких вживається буква «я»)
Яблука на ярмарок в ящику везла.
Яблука на ярмарку швидко продала.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
1. Робота над загадкою.
На «я» починається,на «я» закінчується.
У саду росте,на ній плоди є. –Яблуня.
- Як називаються плоди яблуні?
- Чим вони корисні?
2. Робота з віршем «Яблуня».
Яків яблука трусив,Яків яблука носив.
А бабусенька Явдоха яблук всім дала потроху.
Щиро яблуню хвалила,що на всіх вона вродила.
- Які імена людей є у вірші ?
- Як пишуться імена людей ?
ІV. Оголошення теми і мети уроку
Фізкультхвилинка.
Один, два, три, чотири,
До хмарин дістанемо.
Нахиліться стільки раз,
Скільки квіточок у нас.
Один, два, три, чотири, п’ять.
Добре вміє рахувать.
Скільки покажу грибків,
Стільки ви зробіть стрибків.
Один, два, три, чотири, п’ять,
Час усім відпочивать.
V. Вивчення нового матеріалу
1.Ознайомлення з прописною буквою «Я»,порівняння з друкованою.(Слайд 1)
2.Інструктаж до написання букви «Я».(Слайд 2)
3. Письмо у зошиті-прописі. ст. 29.
а) Письмо елемента букви «Я».
б) Письмо букви «Я».
4. Пальчикова гімнастика.
5. Гра «Знайди зайве слово». (Слайд 3)
6. Добір та складання звукових схем до слів.(ст.28 у зошиті).
7. Письмо з’єднань Ям , Яр .
Фізкультхвилинка.


Працювати перестали
І тепер всі дружно встали.
Будемо відпочивати,
Нумо, вправу починати!
Руки вгору, руки вниз
І легесенько пригнись.
Покрутились, повертілись,
На хвилинку зупинились.
Пострибали, пострибали,
Раз — присіли, другий — встали.
Всі за парти посідали.

VІ.Вправи на розвиток мовлення і письма
1. Гра «Дотепник». (Слайд 4)Складаємо слова зі складів.
2 . Списування з друкованого тексту (ст. 29).
- ..рина, ..рослав, ..ків.
- Яку букву напишемо ? – Чому?
3.Гра «Букет для мами» (Слайд 5).Розгадування загадок про квіти .
4.Словниковий диктант. Запис слів – назв квітів,у яких є буква «я».
VІІ. Підсумок уроку
- «Мікрофон».
- Гра «Склади прислів’я».(Слайд 6).
Збирай по ягідці - кошик набереш.




Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка