Урок 1 Тема. Що вивчає етика МетаСкачати 75,44 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації23.03.2020
Розмір75,44 Kb.
ТипУрок
  1   2

Відділ освіти

Карлівської районної державної адміністрації

Методичний кабінет

Тема урокуЩо таке етика.

Як пов'язані етика

і духовний світ людини”

Підготувала:


учитель етики Ланнівської ЗОШ І-ІП ст. Чумак Ольга Олександрівна

2010Урок 1
Тема. Що вивчає етика

Мета: ознайомити учнів Із новим навчальним предметом. Спонукати дітей замислитися, для чого вивчають етику та як пов'язані етика і духовний світ людини, якими є важливі людські чесноти. Викликати інтерес до морально-етичних проблем.

Хїд уроку

Активізація уваги та мислення учнів. Створення позитивно-емоційної атмосфери уроку.

Поміркуймо над висловом В. Сухомлинського « Жити серед людей - це однаково, що ходити в казковому саду, де навколо тебе ніжні пелюстки квітів, на яких тремтять краплини роси, - треба так доторкатися до квіток, щоб не впала на землю жодна крапля.»

-Чи бачили ви квітку, на пелюстках якої тремтять краплини роси? Уявіть її. Згадайте свої тодішні почуття і передайте їх словами.

-Чи може грубо доторкатися до таких квітів людина, у якої ніжна душа? Коли, на вашу думку, руйнується краса?

-Чому автор вислову вважає, що жити серед людей - це однаково, що ходити в казковому саду з ніжними квітами-пелюстками?

-Як, живучи серед людей, ми доторкаємося один до одного? Чи тільки руками? А словами можна доторкатися? А вчинками?

-Якими ці доторки мають бути, щоб із людської душі-пелюстки не впала жодна краплина роси?
Узагальнення

Справді, кожна людина мріє про такі взаємини, коли їй не завдають прикрощів, хоче жити серед людей, які люблять і шанують її, прагне бути щасливою. Чи можливе серед людей таке ставлення один до одного? Можливе! За умови виховання в собі високих моральних чеснот. Що ж таке мораль? Чесноти?

Етимологічно хвилинна.

Мораль, би вже чули це слово не раз, і дехто з вас дуже не любить, коли йому « читають мораль», тобто повчають. Та повчання — тільки одне з переносних значень цього слова. Тож не поспішаймо з висновками. Спочатку звернімося до походження цього слова. У нашій мові воно чужинець. Його утворено з латинського слова mos , що означає характер, вдача, звичай.

У сучасній мові мораллю називають високу духовність, шляхетні взаємини між людьми, правила поведінки.Цікаво знати.

В одному з давньогрецьких міфів розповідається про той час, коли була створена земля, але на ній не було жодної істоти. Боги створили звірів і людину в глибинах землі, і перед тим, як їх випустити на землю., наказали титанам Прометею і Епіметею навчити їх жити на землі.

Епіметей умовив Прометея довірити йому цю роботу. Він придумав для всіх тварин різну їжу, розподілив особливі здібності поміж ними. Здається, все зробив розумно. Та Епіметей у перекладі з грецької означає той, хто думає після. Спершу зробить, а потім думає. І щоб виправити братові помилки, Прометей викрав вогонь у богів і навчив людей мистецтва життя: будувати житло, добувати їжу, спілкуватися.

Але люди не навчилися дружити. Чвари, взаємні образи роз'єднували їх. Відчуваючи неминучу загибель людського роду, Зевс послав на землю свого сина Гермеса з наказом змінити ворожнечу довір'ям, запровадити серед людей сором і правду. Та як їх розподілити? І Зевс вирішив: довір'я, сором і правду слід поділити поміж усіма, інакше не існуватимуть ні міста, ні держави.

Цей мудрий міф уже тисячі віків переконує тисячі поколінь, що до моралі причетні всі.

Отже, до шляхетних взаємин і високої духовності, таких виявів її, як сумління, співчуття, гідність, дружба, любов, - причетні всі.

Науку, що вивчає мораль, називають ЕТИКОЮ.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка