Українська мова, 3 клас Змінювання іменників за числами (однина і множина) 2012 Мета: Формувати поняття про число іменників, уміння користуватися термінами «однина»



Скачати 29,59 Kb.
Дата конвертації06.04.2019
Розмір29,59 Kb.
ТипУрок
Українська мова, 3 клас

Змінювання іменників за числами (однина і множина)

2012

Мета: Формувати поняття про число іменників, уміння користуватися термінами « однина » і « множина »; виробляти уміння визначати число іменників і змінювати їх за числами; розвивати пам'ять, логічне мислення, увагу, пізнавальний інтерес; виховувати цікавість до мовних явищ.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Методи та методичні прийоми: аутотренінг, « криголам », бліц-опитування, робота з дидактичними картками, зоровий диктант, гра « Живе, неживе», гра « Оживи іменник», робота з підручником, робота з малюнками та сигнальними картками, словниковий диктант, групова робота, асоціативний кущ, « сенкан».

Наочність та обладнання: роздаткові картки, мікрофон, сигнальні картки, предметні малюнки, квітка ромашка, Незнайка, песик Рекс.

Хід уроку

l. Організаційний момент

1.Привітання дітей.

- Всі готові до уроку?

Учитель: Щоб урок пройшов немарно, Треба сісти рівно й гарно. Тож і ми часу не гаймо, Працювати починаймо.

2.Аутотренінг ( які ми на уроці) У – уважні, Р – розумні, О – оперативні, К – кмітливі.

3.Вправа « Криголам» Яким ви хочете бачити наш урок? (висловлювання дітей)

ll. Актуалізація опорних знань

1.Перевірка домашнього завдання – Вправа 56.

2.Бліц – опитування * Що таке іменник? * На які питання відповідає іменник? Наведіть приклади. Незнайкові допоможіть, де тут іменники, скажіть! Крейда, клей, відро, вода, Черевики, шкіра, ніж, дуб, високий, молода, огірок, часник, відріж, річка, степ, гора, широка, мити, руки, чорне, море, їсти, мед, летить, сорока. ранок, вечір, щастя, горе. * Які є іменники? Гра «Живе, неживе» Леся, кожух, парта, білка, кіт, стіл, лось,машина,скрипка, вовк, Тарас, Карлсон, дружба, море.

* Що таке власні іменники? Наведіть приклади. * Що таке загальні іменники? Наведіть приклади. Гра « Оживи іменник»


Що?

Хто?

сніг




трактор




суд




кухня




футбол




школа




космос




будівля






* Які роди має іменник? * Які іменники відносяться до чоловічого, жіночого, середнього роду?

3.Робота з дидактичними картками на визначення роду іменників. Картка №1 Корабель, хвиля, море, дядько, ріка, вагон, Дніпро, лікар, мороз, зима, сніг, ртуть, колесо.



Картка №2

Вода, ніж, знання, надія, куля,вогонь,порося, любов, земля, голос, теля, радість, кров.



Картка №3 Молоко, сало, колір,даль, день, совість, хрущ,волосся, рись, гаманець, вікно, море, пальто.

4.Хвилинка каліграфії. - Письмо якої букви ми повторимо? Є вона у слові іграшка, у хлопчика Іванка, у дівчинки Іринки та в назві частини мови. Це буква І. І і, ім, ін.

5.Зоровий диктант.



lll. Повідомлення теми і мети уроку

lV. Вивчення нового матеріалу


  • Вправа 57 – робота з підручником. Усна робота над вправою.

  • Робота над правилом, с.27 – 28.

  • Фізкультхвилинка

  • Коментоване списування – вправа 59

V. Закріплення вивченого матеріалу

1. Робота з сигнальними картками. Піч, верби, річка, лампа, столи, олівці, папір, зошити, нора, книги, вікно, сонце, хмари, миша, дерева.

2.Словниковий диктант ( в одну колонку записати іменники в однині, а в іншу - в множині.) Мама, тато, дуби, шкаф, пісок, цукерки, ложки, гриби, місяць, липа, ягоди, акула, помідори, огірки, капуста, кабачки.

3. Групова робота. Гра « Приховані слова». Виписати найбільше іменників, склавши їх з букв даного слова. КАРТОПЛИНА СНІГОПАД

4.Що ж ми знаємо про іменник? Складання асоціативного куща.змінюється

за числами змінюється за родами називає предмет

власні іменники ІМЕННИК загальні іменники

відповідає на питання Хто? Що? Назви істот і неістот



Vl. Підсумок уроку

  • Сенкан Іменник Власний Загальний Називає Відповідає Змінюється Іменник – частина мови, що дає назву предметам. Імена,назви, клички, слова.

  • Для чого ж у мові потрібен іменник?

  • Який настрій залишився у вас? ( прикріплення пелюсток до квітки ромашки.)

  • Виставлення оцінок.

Vll. Домашнє завдання Вивчити правила с. 27 – 28, вправа 60.
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Спадщина Василя Олександровича Сухомлинського – невичерпне джерело світла, енергії і любові
downloads -> Впровадження педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського щодо гармонійного розвитку особистості учня, формування його життєвої компетентності у н/в процесі на основі формули "Три люблю"
downloads -> Таран Ірина Миколаївна, вчитель англійської мови, вихователь нвк «Кіровоградський колегіум»
downloads -> Автобіографічний елемент у ліричній драмі І. Я. Франка «Зів'яле листя»
downloads -> Мозгова людмила Анатоліївна
downloads -> Малієнко ю. Б., Сєрова г. В. Вчимося досліджувати (Досліджуємо історію України) Посібник курсу за вибором для профільних класів суспільно-гуманітарного напряму навчання
downloads -> Главное управление образования Луганской областной государственной администрации
downloads -> Тема: Азбука дорожнього руху
downloads -> Методичні рекомендації щодо підготовки матеріалів з питань формування навичок здорового способу життя І. Вступ Суспільству сьогодні особливо потрібні сильні, здорові особистості, які чітко розрізняють поняття добра і зла, любові і ненависті
downloads -> На м’якій постелі спати – у здоров’ї програвати


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка