Українська бібліотечна асоціаціяСторінка1/96
Дата конвертації08.04.2019
Розмір0,77 Mb.
ТипПрограма
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   96


Українська бібліотечна асоціація

Центр безперервної бібліотечно-інформаційної освіти

Головний тренінговий центр для бібліотекарів

ПРОГРАМА КУРСУ«ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА СВОБОДА ТА ДОСТУПНІСТЬ ІНФОРМАЦІЇ В ДЕМОКРАТИЧНОМУ СУСПІЛЬСТВІ. ЕТИКА БІБЛІОТЕЧНОГО ПРАЦІВНИКА»

Програма розроблена докт. іст. наук, доцентом В.С.ПашковоюКИЇВ - 2011
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
Зміст і структура курсу

Курс складається з трьох розділів, які включають 9 тем.Перший розділ «Інтелектуальна свобода та місія бібліотеки» містить п’ять тем, які розкривають сутність концепції інтелектуальної свободи, проблеми покращання доступності інформації та розширення функцій бібліотеки в умовах переходу до суспільства знань, проблеми реалізації інтелектуальної свободи через бібліотечно-інформаційну політику держави. В першому розділі розглядаються також питання цензури в бібліотечній діяльності, а також вільний доступ та обмін інформацією як умова міжнародного бібліотечно-інформаційного співробітництва.

Другий розділ «Професійна етика бібліотекаря» включає дві теми, що розкривають морально-етичні засади бібліотечної професії, мету і завдання кодексів професійної етики бібліотекаря, а також проблеми забезпечення конфіденційності у бібліотечно-інформаційному обслуговуванні.

Третій розділ «Роль бібліотечної громадськості в забезпеченні принципу інтелектуальної свободи в діяльності бібліотек» складається з двох тем, що висвітлюють нормотворчість, контроль, навчання, форми і методи адвокації, що їх застосовують бібліотечні об’єднання для запровадження і дотримання принципу інтелектуальної свободи в бібліотечному середовищі.

Передбачається надання студентам теоретичних знань і забезпечення опанування практичними вміннями та навичками, що досягається поєднанням лекційних, практичних, семінарських і самостійних занять, вирішенням виробничих завдань і використанням наочних і технічних засобів. Використовуються активні та інтерактивні форми навчання та перевірки знань.

Підсумковий контроль засвоєння знань відбувається у формі заліку. Використовуються форми проміжного контролю у вигляді експрес-опитування, перевірки рефератів, виконання завдань самостійної роботи, практичних завдань.


Каталог: fileadmin -> uba documents -> GTC -> resources
fileadmin -> Положення
fileadmin -> Вивчення історії є одним із найважливіших чинників формування національної свідомості народу
fileadmin -> Орієнтовний навчально-тематичний план роботи з батьками
fileadmin -> Методичні рекомендації щодо вивчення зарубіжної літератури в загальноосвітніх навчальних закладах у 2009–2010 навчальному році
fileadmin -> Формування у дитини емоційно-позитивного ставлення до навчання
fileadmin -> Програма розвитку освіти міста бердянська на 2013-2017 роки
fileadmin -> Рішенням чотирнадцятої сесії Бердянської міської ради vi скликання №16 від 29 вересня 2011 року Міський голова
resources -> Пояснювальна записка Модуль складається з 2-х розділів які містять тем, зв’язаних між собою змістовими складовими розділ


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   96


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка