Учнівське самоврядування в гімназіїСторінка1/3
Дата конвертації12.04.2020
Розмір42,5 Kb.
ТипРішення
  1   2   3

Учнівське самоврядування в гімназії

Вимоги ХХІ століття націлені на розвиток особистості, здатної самостійно мислити, впроваджувати нові йдеї, приймати нові нестандартні рішення. Саме в цей час виникає потреба у виявлені дітей, які змогли б вільно висловлювати думки, були б здатні набувати знання і навички, приймати рішення і спілкуватися, розв׳язувати завдання, які ставить життя. Наш час потребує лідерів нової формації. Людей компетентних, відповідальних, здатних мислити неординарно. Виховання учнів-лідерів - це підготовка людини майбутнього, людини, яка відповідає вимогам нового, ХХІ століття.

Цілком очевидно, що навички управління суспільством стануть надбанням людини тоді, коли вони будуть прищеплені в дитячі роки, коли участь в учнівському самоврядуванні сприятиме набуттю вихованцем необхідних знань, умінь і досвіду соціальної дії.

Тому важливого значення набуло розроблення в гімназії такої моделі учнівського самоврядування, яка б сприяла розвитку лідерського потенціалу учнівської молоді, її громадянської ініціативи, набуттю досвіду активної та компетентної участі в громадському житті.

Модель учнівського самоврядування в гімназії існує не один рік, постійно змінюється, удосконалюється і доповнюється. Сьогодні я хочу представити вам ту модель учнівського самоврядування, яка виявилася найбільш дієвою. Завдяки системній роботі органів учнівського самоврядування змогли реалізуватися такі завдання:

- організовано навчально-виховний процес таким чином, щоб він сприяв розвиткові, самовдосконаленню учнів (Так побудовано план виховної роботи за предметними тижнями, проводиться марафон творчих справ тощо);

- виховується у гімназистів суспільна активність та відчуття відповідальності (Прикладом цього є двоє учнів, які ведуть управлінську діяльність на рівні міста. Вони належать до Дитячої Дорадчої Ради міста - це мер та заступник мера. Інші учні беруть активну посильну участь у заходах гімназії та міста);

- в учнів формуються практичні навички самоврядування, коли вони можуть самостійно приймати рішення у власному житті та житті своїх товаришів, вчаться використовувати набутий досвід у взаємостосунках.


В основу учнівського самоврядування Шосткинської гімназії покладено організаційно-методичні принципи управління органів місцевого самоврядування. Ця система доступна нашому закладу тому, що вона мобільна, дозволяє раціонально використовувати час, засоби і витрати. Протягом двох попередніх начальних років вже опробовано елементи даної моделі учнівського самоврядування, вони показали свою дієвість. На даному етапі виникла потреба узагальнити і розширити систему управлінської діяльності, що дозволить суттєво поліпшити навчально-виховну та позашкільну роботу гімназистів і підтримати зацікавленність учнів у доручених справах, розширити взаємини з різними громадськими об׳єднаннями.

Учнівське самоврядування Шосткинської гімназії регламентує свою діяльність на підставі нормативно-правових актів: Конституції України, Всесвітньої декларації про права дитини, Законів України «Про освіту», «Про громадські організації», Статуту гімназії.

Управлінську діяльність учнівським самоврядуванням здійснює Мерія гімназії, яку очолює Мер гімназії, Віце-мер та Заступник мера з громадських питань. Мерії гімназії підпорядковано сім Центрів:

1. Правовий центр «Право».

2. Спортивно-оздоровчий центр «Здоров׳я».

3. Центр інтелектуалів «Освіта».

4. Екологічний центр «Довкілля».

5. Центр культури «Дозвілля».

6. Волонтерський центр «Добре серце».

7. Центр інформації «Прес-центр».


Кожний з центрів працює за певним напрямком. Лідерами Центрів є учні, які тісно співпрацюють з Радою Командирів. Командири є безпосередніми зв׳язковими між мерією гімназії, активами класів та класними керівниками. На активи класів покладено функції і права контролю, заохочення, стимулювання учнів.

Мерія планує роботу на рік, місяць, тиждень; розподіляє доручення; інформує педагогічну раду про виконання шкільного режиму дня, про культуру поведінки, про успішність; визначає найактивніших; виносить питання про нагородження, заохочення.


Вищим органом учнівського самоврядування є конференція (проводиться двічі на рік) де вирішуються найбільш важливі питання шкільного життя, напрямки діяльності колективу; керівним та виконачим органами є рада Командирів (збирається на «оперативку» кожного понеділка для планування поточної діяльності з навчальних або організаційних питань). Вищий орган учнівського самоврядування в класах - учнівські збори, де розподіляються доручення, обирається актив класу, планується виховна робота класу, аналізуються навчальні питання.
Дана модель учнівського самоврядування, націлена на організацію управлінської діяльності мерії гімназії, реалізується за трьома етапами розвитку, які є основними стадіями в організації і згуртованості учнівського колективу гімназії.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка