Теслюк Наталія Іванівна, методист днз «Житомирське вище професійне технологічне училище»Скачати 107,13 Kb.
Сторінка1/7
Дата конвертації28.12.2018
Розмір107,13 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7

Використання інформаційно-комунікаційних технологій та створення електронного портфоліо для узагальнення та поширення передового педагогічного досвіду
Теслюк Наталія Іванівна,

методист ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище»
У сучасному професійно-технічному навчальному закладі накопичений багатий педагогічний та виробничий досвід. Дуже часто педагогічні працівники не замислюються про необхідність та доцільність аналізу власного досвіду та досвіду своїх колег. Організація ефективної роботи педагогічних працівників ПТНЗ нового типу належить методичній службі навчального закладу.

Методична робота є ефективною тоді, коли відбувається в системі, носить інноваційний характер, широко використовує інформаційно-комунікаційні технології.

Використання інформаційно-комунікаційних технологій в методичній роботі дозволяє здійснювати: контрольно-аналітичну діяльність, роботу в мережі Internet з метою самоосвіти, оформлення ділової документації, використання мультимедійного супроводу в навчально-виробничому процесі, використання мультимедійного супроводу під час проведення методичних заходів, дослідно-експериментальну та наукову роботу, проведення атестації педагогічних працівників, узагальнення та поширення перспективного педагогічного досвіду [2;13].

Актуальним сьогодні залишається питання узагальнення та поширення перспективного педагогічного досвіду в ПТНЗ на обласному, Всеукраїнському рівнях. Передовий педагогічний досвід – це результат творчої діяльності педагога з елементами новизни, спрямований на реалізацію актуальних завдань навчання і виховання.

Педагогічний досвід поділяється на рядовий та передовий. Передовий педагогічний досвід, у свою чергу, поділяється на раціоналізаторський та новаторський. Будь-яке ефективне нововведення у навчальний процес як систему називається педагогічною інновацією. Тому раціоналізаторський і новаторський педагогічні досвіди об'єднують під єдиною назвою «інноваційний педагогічний досвід». Процес пошуку інновацій (і галузь знань, яка його вивчає) отримав назву «педагогічна інноватика» [4;21].

Власний педагогічний досвід є ґрунтом, на якому зростає професійна майстерність педагогів. Він є відображенням педагогічної майстерності та діяльності педагога. Передовий педагогічний досвід має оцінюватися за такими основними критеріями:


  • актуальність і перспективність;

  • наукова обґрунтованість, тобто відповідність основним принципам, законам педагогічної діяльності;

  • існування елементів новизни й оригінальності;

  • можливість творчого наслідування досвіду іншими педагогами [1;20].

Розрізняють такі етапи вивчення, узагальнення та упровадження передового педагогічного досвіду:

І. Підготовчий етап – передбачає організаційну, теоретичну та методичну підготовку.

ІІ. Етап вивчення передового досвіду (спостереження, відвідування й аналіз різних форм організації навчально-виховного та навчально-виробничого процесу, діагностування, моніторинг рівня навчальних досягнень учнів, тощо).

ІІІ. Етап узагальнення й аналіз наслідків вивчення досвіду (письмове узагальнення, електронне портфоліо).

ІV. Етап поширення передового педагогічного досвіду (усна пропаганда, друкована пропаганда, наочна пропаганда, сучасні (інформаційно-комунікаційні) форми представлення педагогічної діяльності [3;32].

Сучасною формою узагальнення передового педагогічного досвіду є електронне портфоліо, яке створюється з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка