Тема: Тематичне оцінювання знань з розділу “Числівник, його відмінювання і правопис”



Дата конвертації29.03.2019
Розмір33,5 Kb.
ТипУрок
6 кл. Урок №5

Тема: Тематичне оцінювання знань з розділу “Числівник, його відмінювання і правопис” (тестові завдання).
Мета:

  • оцінити рівень навчальних досягнень учннів з розділу “Числівник, його відмінювання і правопис”;

  • удосконалювати вміння логічно мислити, порівнювати, узагальнювати, робити висновки.


Цілі:

  • перевірити ступінь засвоєння учнями відомостей про відмінник, його морфологічні ознаки і синтаксичну роль, поділ числівників на кількісні і порядкові, прості і складні, їх відмінювання;

  • виявити уміння правильно вживати форми числівників.


Тип уроку: урок оцінювання навчальних досягнень учнів.
Обладнання: персональні компьютери, програма тестової перевірки знань з теми “Числівник”.

Хід уроку




  1. Організація навчальної діяльності учнів





  1. Ознайомлення учнів з темою, метою та цілями уроку.

  2. Ознайомлення учнів з критеріями оцінювання робіт. Інструктаж щодо виконання завдань тестового характеру. Поділ учнів класу за варіантами.


  1. В иконання завдань тестового характеру.




  1. Числівник – це самостійна частина мови, яка вказує на:

а) дію або стан;

б) ознаку предмета;

в) предмет чи особу;

г) число, кількість предметів, їх порядок при лічбі.



  1. Позначте рядок, у якому всі слова – числівники.

а) Одинадцять, три, п’ятий, сотня;

б) тринадцять, шість, мільйон, тисяча;

в) один, одиниця, однаково, одинак;

г) п’ятнадцять, сімка, вісімсот, двоє.



  1. Визначте речення, у якому використано числівник.

а) Сьогодні він отримав одиницю.

б) Це було вже не вперше.

в) Він замислився, як нарешті одержати хоча б сімку.

г) Назавтра треба було вивчити п’ять предметів.



  1. У якому рядку всі числівники за будовою складні

а) тридцять, одинадцять, вісім, сорок два;

б) двадцять, сто два, п’ятсот, сімсот один;

в) сімдесят один, триста, дванадцять, дев’ять;

г) п’ятнадцять, п’ятсот, дев’яносто, сімдесятий;



  1. Позначте рядок, у якому всі числівники пишуться окремо.

а) Трьох/сот, тридцять/три, два/надцять, шіст/десят;

б) три/п’ятих, вісімдесят/шість, сто/вісім, двісті/п’ятдесят;

в) триста/двадцять, шіст/надцятеро, сто/одинадцять, двадцять/два;

г) сто/тисячний, двадцять/п’ятий, сто/сьомий, триста/сороковий.



  1. Виділіть речення, яке слід відредагувати.

а) Під одним козирком чотири козаки (Народна творчість).

б) Сімсот соколят на одній подушці сплять (Народна творчість).

в) Бігає Марушка у сто кожушках, як вітер повіє, то й спина зіпріє (Народна творчість).

г) Сиділа старуха в дев’ятьох кожухах; хто побаче, той заплаче (Народна творчість).



  1. Позначте речення, у якому вжито порядковий числівник.

а) Під тисячолітнім платаном розташувалися музиканти (М.Трублаїні).

б) Один за одним промчали вершники (М.Трублаїні).

в) Восьмий вершник, у червоному башлику, промчав, як вітер (М.Трублаїні).

г) За умовою змагання вони мусили десять разів оббігти це коло (М.Трублаїні).



  1. Виділіть речення, яке потребує редагування.

а) Уроки починаються о восьмій годині.

б) Я скажу тобі про це, коли мине тринадцята година.

в) Ми провели з ним чудових шість годин.

г) Магазин відчиняють у сім годин.



За кожну правильну відповідь – 1 бал.



  1. Спишіть, запишіть числівники словами.

Найбільший канал у нас в області Дніпро-Донбас. Вода за допомогою 12 насосних станцій піднімається на висоту 68,3 метри, накопичується в Червонопавлівському водосховищі, а далі сама надходить притоками у річку Сіверський Донець. Через канал щосекунди проходить близько 120 куб.м води, його ширина 50 метрів, глибина до 5 метрів.


  1. Прочитайте текст. Випишіть числівники, розберіть їх як частину мови.

На тисяча дев’ятсот дев’яносто восьмий рік в Україні існувало близько ста прізвищ, утворених від імені Іван і сімдесят вісім – від імені Григорій.
За кожне правильно виконане завдання – 2 бали.



  1. Відповіді на запитання що виникли в учнів під час виконання контрольної работи.



  1. Д/з.

Записати текст-розповідь з історії рідного міста, в якому вжиті числівники. Зробити морфологічний розбір 2-3 числівників на вибір.


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка