Тема сучасні погляди на новину. Її пошук, форми та жанри відображення в радіопередачахСкачати 135,02 Kb.
Сторінка1/12
Дата конвертації24.03.2020
Розмір135,02 Kb.
ТипПовідомлення
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12

РОЗШИРЕНИЙ ПЛАН ЛЕКЦІЙ З ДИСЦИПЛІНИ

«УКРАЇНСЬКЕ РАДІОМОВЛЕННЯ: ВИКЛИКИ ЧАСУ»

ТЕМА 1. Сучасні погляди на новину. Її пошук, форми та жанри відображення в радіопередачах

(3 години)

1. Поняття сутності новини. Збирання новин, виклад новин у радіопередачі.

2. Виклад спеціальних типів новин.

3. Виклад тематичних новин.

4. Озвучені повідомлення. Читання інформаційних передач.

Морально-психологічна потреба отримати цікаву. Важливу, потрібну інформацію все життя супроводжує людину. Розвиток людства, незважаючи на пануючі в ньому різні соціальні системи та ідеології, значною мірою залежить від того, що нерозривно пов’язане з комунікацією та інформацією. Медіааналітики сайту «Телекритика» визначили, що люди споживають щодня у п’ять разів більше інформації, ніж 20 років тому, розповсюдження її ЗМІ за цей період перевищує 200 разів.

Сутність поняття «новина – новини». В. Даль, Б. Грінченко, С. Ожегов, Д. Ушаков, В. Бусел, Ю.Бідзіля, І. Михайлин, В. Миронченко, В. Гоян про новини. З розвитком ЗМІ, мобільного зв’язку, появою інтернету змінюється роль реципієнта у процесі створення новин. Відбувається перехід від інформування до комунікації (від ЗМІ до ЗМК).

Характерною рисою новини є її швидкоплинність, висока притягальна сила, особливий характер впливу. До новин ставляться певні вимоги – ясність, сприйняття на слух, збалансованість, лаконічність, оперативність, актуальність, важливість тощо. Функції новин у радіомовленні. Збирання новин має свою специфіку. Треба враховувати й джерела походження новин.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка