Тема: Розвиток професійних якостей педагогаСкачати 34,94 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації16.04.2019
Розмір34,94 Kb.
ТипПовідомлення
  1   2

Психолого-педагогічний семінар
ТЕМА : “РОЗВИТОК ПРОФЕСІЙНИХ ЯКОСТЕЙ ПЕДАГОГА”

План


 1. Вступ.

 2. Знайомство. Вправа «Самопрезентація».

 3. Вправа «Правило».

 4. Вправа «Релаксаційний комплекс».

 5. Інформаційне повідомлення «Особливості професійної спрямованості особистості педагога».

 6. Вправа «Про мене сказали б …».

 7. Робота в групах «Стилі педагогічного спілкування».

 8. Вправа «Якщо дитина…».

 9. Вправа «Дерево підсумків». Підбиття підсумків заняття.

1.Вступ


Шановні педагоги ! Ми зібралися для того, щоб висвітлити деякі проблеми педагогічної діяльності, а саме: особливості розвитку професійних якостей педагога.

Сьогодні ми працюватимемо так: після знайомства й висловлювань ваших очікувань від заняття, розглянемо особливості професійної спрямованості вчителя, проаналізуємо особливості впливу на дитину різних стилів, підіб’ємо підсумки заняття.
2. Знайомство. Вправа «Самопрезентація»

Кожен учасник розповідає про себе, свої професійні проблеми. Звичайно, першим починає сам тренер. Час, відведений кожному учаснику, може бути обмежено – 1-5 хв.

Учасникам групи дають завдання – розділити аркуш паперу на дві частини. У лівій частині написати фразу: «У моїй роботі мені подобається…» - і продовжити її. У правій частині: «У моїй роботі мені особливо важко й неприємно…» - і також продовжити її. Ці аркуші всі члени групи або зачитують усій групі, або прикріплюють на себе.

3. Вправа «Правило»

Мета: прийняття правил тренінгу, організація заняття тренінгу.

Тренер закликає учасників сформувати правило роботи під час заняття. Кожен учасник має право висловити свою думку щодо процедури проведення занять та правил поведінки групи.


4. Вправа «Релаксаційний комплекс»

Звучить музика«Сядьте зручніше. Заплющіть очі. Зробіть вдих, глибокий видих. Уявіть собі двері. Уявіть собі їх колір, форму, фактуру. Усе це – якості ваших дверей. За ними багато цікавих, захоплюючих речей, про існування яких ви не здогадуєтесь. Одна з них – це сила, якою ви ще не користувалися. Тут ви знайшли і нові вміння, про існування яких у собі ви не здогадувалися. Не поспішаючи, відчиняйте ці двері. І в якій би формі не були вміння, дозвольте їм сформуватися, нехай вони прийдуть до вас. Ці вміння можуть здатися вам дивними, незвичайними. Уявіть, що вони у вас уже є. Спробуйте усвідомити, що це ваша невід’ємна частина. Нехай творча сила міцніє, навички покращуються. Ви можете користуватися цими уміннями в разі необхідності. А зараз залиште їх, тихенько зачиніть двері. Ви добре почуваєтесь, збережіть у собі відчуття вміння і творчої сили».

Обговорення:

 • Чи впливає музика на емоційний стан людини?

 • На вашу думку, музика допомагає чи заважає у творчості?

5. Інформаційне повідомлення «Особливості професійної спрямованості особистості педагога»Американський психолог Абрахам Маслоу вважає: для того, щоб людина повноцінно прожила своє життя, вона повинна задовольняти 5 потреб – нижчі і вищі:

Само актуалізація здібностей, талантів.

Повага: визнання і оцінка.

Любов і прив’язаність.

Безпека.

Фізіологічні потреби.

Якщо звузити цей погляд до життя в професії, то щаслива людина та, якій професія дає задоволення цих потреб.

Самореалізація є, звичайно, явищем глибоко індивідуальним. Самореалізація в професії вчителя - теж. Але можливе виділення 4-х основних типів самореалізації педагогів залежно від складу особистості.

Умовно назвемо їх:


 • Організатор

 • Предметник

 • Комунікатор

 • Інтелігент

Для вчителя - організатора важливо реалізувати свою потребу в лідерстві, домінуванні, розкрити свої якості вольової, сильної, вимогливої, енергійної людини. Йому легко вдається організувати позакласні заходи, він уміє пробудити в учнів дух колективної зацікавленості, ділового співробітництва, відповідальності. Учитель – Предметник реалізує свій інтелект, глибокі знання зі свого предмета. Він поважає інтелект і виховує його в учнів засобами свого предмета. Це професійно компетентна і творча людина, віддана своєму фахові. Для нього виховувати – це навчати, зацікавлювати предметом.


Каталог: bitstream -> 123456789
123456789 -> Тема: Безпека вулиці: азбука дороги
123456789 -> Методичні вказівки до вивчення дисципліни сво «доктор філософії»
123456789 -> Регіональний підхід до дослідження формування ціннісних орієнтацій студентів мистецьких вишів україни н. Г. Тарарак
123456789 -> Методологічне підґрунтя дослідження формування ціннісних орієнтацій студентів вищих навчальних закладів мистецького профілю україни
123456789 -> Загальна характеристика роботи
123456789 -> Інформаційне суспільство в контексті політичної культури суспільства
123456789 -> Заліщицька районна державна адміністрація Відділ з питань освіти Районний методичний кабінет Використання активних та інноваційних технологій як засіб активізації
123456789 -> Україна тернопільська область опис досвіду роботи учителя біології


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка