Тема: Робота з природним матеріалом



Скачати 43,94 Kb.
Дата конвертації28.12.2018
Розмір43,94 Kb.

Тема: Робота з природним матеріалом.

Складання орнаменту у смужці.


Мета: навчити дітей виготовляти аплікацію з рос­линних форм, розширити знання про декоративно-при­кладне мистецтво, збагачувати художню уяву, розвива­ти фантазію, виховувати естетичні смаки, орієнтувати на майбутню професію.
Обладнання: картон, клей, пензлики для клею, листя різних рослин, зразки виробів, таблиці з послідовністю виконання роботи, підручник, зразки орнаментів.
ХІД УРОКУ:

І. Організація класу.

Щоб урок минув не марно,

Працювати треба гарно.

Друзі, гуртом посміхнемось,

До роботи всі візьмемось.

II. Мотивація навчальної діяльності.


  1. Відгадайте загадку:

У лісах, садах блукає,

Жовті шати одягає.

Золотисту стелить постіль

Жде сестрицю білу в гості. (Осінь)



  1. Вправа «Асоціативний кущ»

  • Що уявляєте, коли говорять про осінь?

  1. Бесіда:

  • Діти, чи любите ви осінь?

  • 3а що люди люблять осінь?

  • Хто з вас був у осінньому лісі?

  • Що найбільше привертає увагу, вражає там?

  • Які дерева ви там бачили?

  • Хто бачив листопад?

  • А чи можна його почути? Коли?

III. Повідомлення теми й мети уроку.

  • А чи можемо ми назбирати різнокольорові листочки і принести до класу?

  • Для чого вони нам знадобляться?

  • Тож сьогодні ми з вами спробуємо придумати й виготовити килимки з рос­линних матеріалів.

IV. Робота над темою уроку.

  1. Розгляд зразка виробу.

— Кожна рослинна форма має свої особливості: зо­внішній вигляд, міцність, пластичність. Листя кущів і де­рев, висушені квіти, насіння зернових культур можна ви­користати для виготовлення аплікацій. Давайте звернемося до довідкового бюро та згадаємо, що означає слово «аплікація». У перекладі з латинської мови воно означає «накладання». А щоб килимки наші були гарними, потріб­но скласти орнамент. І знову звернемося до довідкового бюро. «Орнамент» у перекладі з латинської мови означає «прикраса». Орнамент утворюють одні й ті самі візерунки, які повторюються кілька разів. (Показ зразків орнаменту.)

Орнамент завжди викладають від центра, де б його не ви­конували — у смужці, квадраті чи колі.

Народні майстри з давніх-давен виготовляють чудо­ві прикраси, які зберігаються багато років, не втрачаючи своєї краси.

(Показ робіт майстрів.)

А ось такі вироби зможете виготовити й ви.



  1. Технологія виготовлення виробу. Розгляд і аналіз технологічної картки. Складання візерунків, орна­ментів.

Послідовність виготовлення аплікації.

1. Доберіть однакові листочки за розміром і формою.

2. Залежно від розмірів листків виріжте прямокутну смужку.

3. Проведіть лінії, розділивши смужку на однакові частини.

4. Наклейте листочки послідовно.

5. Накрийте візерунок аркушем паперу та обережно пригладьте виріб.



3. Планування наступних трудових дій. Відбір мате­ріалів та інструментів.

— Які матеріали вам будуть потрібні для роботи (кар­тон, листя рослин, клей, серветки)?



  1. Повторення правила техніки безпеки й гігієни праці.

Правила техніки безпеки (робота з клеєм, ножицями)

1. Нанесіть клей тонким шаром, від середини до країв.

2. Якщо клей потрапив на шкіру або одяг, то негайно змийте його.

3. Пригладжуйте деталі газетним папером, а руки витирайте серветкою.

4. Будьте обережними із ножицями.

5. Після завершення роботи закрийте клей, приберіть ножиці.



V. Фізкультхвилинка.

Потягнутись і прогнутись,

І пригнутись, розігнутись...

Ваші м'язи всі проснулись,

Ваші губи посміхнулись!

Навіть ваші пальці — в танці.

Це ніяк не приховати!

Кожним пальцем, кожним пальцем

Можна також танцювати.

VІ. Самостійна робота учнів у парах.


  • Отже, з новими силами приступаємо до роботи. Пра­цювати ви будете в парах. Не забувайте, що якість роботи залежить від вашої злагодженості. Бажаю успіху!

VІІ. Презентація зробленої роботи,оцінювання виробів, відбір на виставку «Що я вмію своїми руками»

Кожна дитина «презентує» свою роботу та прогно­зує оцінку.



VІІІ. Підсумок уроку.

  • Що вчилися виготовляти?

  • Чи досягли ми своєї мети?

  • Чи сподобалося вам працювати в парах?

  • Яке застосування знайдемо для своїх виробів?

ІХ. Прибирання робочих місць.
Література:

  1. Вознюк Л. Тисяча загадок. – Тернопіль: Підручники та посібники, 2007.

  2. Початкова освіта №33-34, вересень 2007.

  3. Усі уроки трудового навчання. – Х. : Основа, 2009

Каталог: doc -> files -> news
news -> Тема: Лірична драма І
news -> Урок з елементами інсценування Учитель української мови та літератури Івашиненко Н. А. м. Макіївка
news -> Основи здоров’я
news -> Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках математики, як засіб підвищення результативності навчання з досвіду роботи Кровіцької Л
news -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів
news -> З досвіду роботи
news -> Початкова школа у 2015/2016 навчальному році початкова школа повністю переходить на нові навчальні програми, відповідно четвертокласники продовжують навчання і за новими предметами, такими як: «Природознавство», «Я у світі», «Інформатика»
news -> Аудіювання автентичних музичних творів на уроках англійської мови в старших класах середньої школи
news -> Батьківські збори «Уроки спілкування»
news -> Тема: Державні символи України


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка