Тема. Михайло Коцюбинський. НовелаСторінка1/5
Дата конвертації30.03.2019
Розмір175 Kb.
  1   2   3   4   5

Михайло Коцюбинський. Новела “Intermezzo”

ТЕМА. Михайло Коцюбинський. Новела “Intermezzo”. Зрада народних інтересів чи перепочинок втомленої душі на лоні природи?

МЕТА: ознайомити учнів із новелою Михайла Коцюбинського “Intermezzo”, розкрити історію написання, допомогти розібратися у своєрідній образній системі, з`ясувати причини настрою ліричного героя, його подібність із автором, розкрити особливості імпресіоністичного стилю М. Коцюбинського. Розвивати мовлення, вміння логічно висловлювати свої думки, памть, мислення.

Виховувати в учнів любов до природи рідного краю, подати їм способи боротьби з депресивним станом.ОСНАЩЕННЯ: текст новели “Intermezzo”, портрет М. Коцюбинського, репродукції картин художників - імпресіоністів.

Презентація в програмі Microsoft Power Point (6 слайдів).

ТИП УРОКУ: застосування знань, умінь і навичок

ФОРМА ПРОВЕДЕННЯ: урок – психологічне дослідження.
ЗМІСТ УРОКУ
І. Організаційна частина.

ІІ. Оголошення теми і мети уроку.

Сьогодні у нас незвичайний урок. Вам якось не по собі, у душу непомітно закрадається неспокій. Але спробуйте відкинути тривожні думки. Погляньте на ось ці картини. Пориньте у царство природи, панування Божої краси, розкіш барв і велич рідної землі. Зверніть увагу на сонце, яке своїм промінням пронизує увесь простір, єднає небо і землю. Від картин віє теплом і затишком.

Саме про такий спокій і тишу мріяв герой новели "Іntermezzo", над змістом якої ми сьогодні будемо працювати. Написав цей твір М.Коцюбинський, людина, яку називали "сонцепоклонником". Так, природа - це те, що давало виснаженій душі письменника натхнення. Будучи з дитинства хворобливим, він дуже цінував життя, прагнув знайти в ньому лише прекрасне, навіть там, де важко. На вершині кожного його твору стоїть людина, для неї і про неї він пише.

Досить дивним є ліричний герой новели "Іntermezzo ". Він, на перший погляд, хоче втекти від людей, усамітнитись, відійти далеко-далеко. І ми на сьогоднішньому уроці повинні з`ясувати, чи є цей відхід втечею героя від суспільства, зрадою народних інтересів, чи це лише тимчасовий відпочинок втомленої душі на лоні природи. Отже, запишіть у зошити тему уроку: "М.Коцюбинський ntermezzo. Зрада народних інтересів чи перепочинок втомленої душі митця на лоні природи?"
Слайд №1

Епіграфом уроку є повчальні слова Романа Іваничука:

"Кожен із нас потрапляє під колесо долі хоч раз у житті, вся річ у тому, щоб підвестись і продовжувати жити так, ніби нічого не трапилося".

У кінці уроку ми ще звернемося до цих слів. Працюватимемо впродовж уроку за планом.

План


  1. Історія написання новели "Іпtermezzo”.

  2. Аналіз змісту твору.

  3. Система дійових осіб.

  4. Літературознавча робота.

  5. Що можна вважати ліками для втомленої душі?

ІІІ. Робота над темою уроку.

1. Історія написання новели " Іntermezzo ".

Слово вчителя.

Новела була написана у 1908 році.- На які події був багатий цей рік?

- Які почуття, думки наповнювали душу письменника?

- Що наштовхнуло Коцюбинського до написання новели “Іntermezzo”?

На ці питання дасть відповідь творча група істориків.
Каталог: bitstream -> 123456789
123456789 -> Тема: Безпека вулиці: азбука дороги
123456789 -> Методичні вказівки до вивчення дисципліни сво «доктор філософії»
123456789 -> Регіональний підхід до дослідження формування ціннісних орієнтацій студентів мистецьких вишів україни н. Г. Тарарак
123456789 -> Методологічне підґрунтя дослідження формування ціннісних орієнтацій студентів вищих навчальних закладів мистецького профілю україни
123456789 -> Загальна характеристика роботи
123456789 -> Інформаційне суспільство в контексті політичної культури суспільства
123456789 -> Заліщицька районна державна адміністрація Відділ з питань освіти Районний методичний кабінет Використання активних та інноваційних технологій як засіб активізації
123456789 -> Україна тернопільська область опис досвіду роботи учителя біології


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка